Městečko Haven

• Kanada Haven
TV spot 1
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller / Fantasy
Kanada / USA, (2010–2015), 56 h 57 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Sam Ernst, Jim Dunn

Predloha:

Stephen King (poviedka)

Hudba:

Shawn Pierce

Emily Rose, Lucas Bryant, Eric Balfour, Richard Donat, John Dunsworth, Adam Copeland, Jayne Eastwood, Nicholas Campbell, Stephen McHattie, Maurice Dean Wint (viac)

Do malého městečka Haven v Maine přijíždí agentka FBI, která je pověřena vyšetřením podivného úmrtí bývalého trestance. Po svém příjezdu zjišťuje, že nic není tak, jak se zdálo. Haven totiž slouží již dlouhou dobu jako útočiště pro lidi s různými zvláštními schopnostmi. (oficiálny text distribútora)

Tred2

Uznávám, že Haven má k "čtyrce" daleko. Nízký rozpočet je vidět na každé trhlině (doslova), slabí herci, kteří svoji roli nejsou stavu správně prosadit, navíc všechno to amatérské pojetí v základu velmi seriózních faktů (provedení seriálu bych přirovnal ke Smallville). Nicméně mě se prostě ty trapné hlášky docela líbí a stejně tak i atmosféra, která se seriálem nese (pravda, vzhledem ke všem záporům je to o takové 2 stupně níž než by mohlo/mělo). Když bych to bral takhle tak bych zůstal někde pod 50%.. nejspíš. Ale vzhledem k tomu o čem ten seriál je a vzhledem k tomu, že přesně ve chvílí kdy mě ta laciná přetvářka přestává bavit příjde s tou správnou porcí záhadna a překvapení, přikloním se trošku k vyššímu hodnocení, než by si to možná zasloužilo. Když vidím některé odpady či nesmyslně podložené "jedničky", tak mi z toho nadržování ani není za těžko. Po první sérii 70%. Druhá serie trošku zklamání, trend Smallville pokračuje, každý nový díl máte nového problémového a s tím se pomaličku prolíná i hlavní dějová linie, kterou na vás poslední díly vyhrknou naopak extrémně rychle, jakoby ve snaze to rychle sešít do konce sezóny. Takže asi 3/4 série je natahování, a čtvrtina je vychřice s otveřeným koncem pro další sezónu (která by měla přijít během tohoto roku mimochodem). Takže když to shnreme: tempo začalo trošku nudit, nádech tu je stále cítit, ale scénaristova práce (nebo možná spíš dramaturgova) zklamala a tak se pro mě druhá sezóna dostala někam k průměru (50%). Pokud opravdu příjde třetí sezóna (jakože by to "bylo fér"), tak od ní čekám rychlé uvedení do stávájící situace a logické dříčské proplétání se k tomu proč je vše tak jak je, bez zbytečných dalších okolků (resp. s jejich minimem). Bohužel neherci, kterých je seriál plný prostě strašně celý seriál táhnou k vodě, takže budu doufat v ukázání pouze několika nových a třeba i zkušenějších tvářích a konečné ukončení celé záležitosti. Momentálně 60%, ale s očekáváním slibované S3, jinak bych s tímto mezihodnocením, jakožto vlastně konečným, šel ještě níž. Čím více sérií má seriál tohoto typu (laciný, amatérsky působící), tím víc to ublíží hodnocení. Z nějakého důvodu mě to ale pořád drží. Snad proto, že na konci S4 už je toho hodně odhaleno a je už prakticky vyobrazena celá hlavní zápletka, resp. její podstata. Na mém všeobecném názoru se nic nemění, ale osobně se mi to asi líbí. Pokud bude další série, tak bych pravděpodobně pokračoval. ()

sirien odpad!

Opuštěno po šesté epizodě a to mám silnou setrvačnost a většinou dokoukám aspoň první sezonu. Váhal jsem mezi * a odpadem - nakonec to druhé. ZAPRVÉ, to že je v seriálu nereálno neznamená, že tam nemá být logika. V každém díle někdo random dostane nějakou random superpower, ty spolu vůbec nijak nesouvisí, je z toho bordel, divák vůbec netuší jakými pravidly se co řídí. ZADRUHÉ postavy jsou naprosto... není vůbec důvod mít o ně zájem. A agentka FBI co jen tak akceptuje nadpřirozeno je značně horší zkratka než mimozemšťani co mluvěj anglicky. Teda, ono celé to FBI tam funguje dost jakože spíš nefunguje. ZATŘETÍ epizodní děje nejsou nijak zajímavé. Vedlejší postavy taky ne. Dlouhodobá linie "bloncka hledá svou mami" je podaná tak ploše že je divákovi ukradené, jestli jí vůbec kdy najde. Důvod proč jsem nakonec dal "odpad" a ne * je ten, že ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě JEDINÝ důvod, proč by se na ten seriál měl vůbec kdo dívat, nenapadá mě ani jedna divácká preference, kterou by to nějak adresovalo. Autoři mi dluží 5 hodin života. ()

char_t

První série: Pohodová atmosféra městečka Haven vás vcucne, ale nějaké přehnané napětí či akci nečekejte. Trochu směska Akt X, Eureky, Hrdinů, Warehouse 13 a hromady dalších. Druhá série začíná strmě klesat, na hlavní příběh se lehce pozapomíná a vytahují se nemastné neslané příběhy vedlejších postav a do nekonečna omílané trable typu "Někdo má psychické problémy, a kvůli tomu něco záhadného někoho nějak samo zabije..." už to začíná být nuda. ()

Ben Nevis

Je to variace na moderní monotematické seriály pracující s mystikou (Warehouse13, Sanctuary). První sezona:**, druhá sezona:****. Na konci první sezóny konečně rozjeli ústřední zápletku, která pokračuje úspěšně celou druhou sezónu. Karty jsou rozdány a zbývá dořešit záhadu "kdo je hlavní hrdinka?" ()

Ziggy Zagg

Vydržel jsem 7 dílů první série. U posledních dvou shlédnutých dílů jsem se dal do žehlení, protože náročnost tohoto kousku na diváka je nulová. Přistihl jsem se jak odpovídám za postavy ještě dřív než otevřou hubu, a několikrát se asi sousedi divili, proč tu řvu a nadávám do cocotin a pýchovin. Tohle opravdu ne. Každý díl podle stejného mustru: mystery zápletka - oduševnělé vyšetřování - sem tam plytký vtip - a rozuzlení, které mě ale vůbec nezajímalo. V zájmu zachování duševního zdraví opravdu nedoporučuji. ()

Kurt_Teplice

Slabší odvar z Twin Peaks - Agent(ka) FBI se vydává do malého městečka plného podivnosti řešit případ a je tak pohlcen(a), že v něm zůstane a pomáhá místní policii řešit lokální problémy. A jestli jim nakonec budeme říkat "Bob" nebo "troubles"... King je tu jasný všude, ale na Lynche nemá. ()

Deftie

Poriadne sa zahľaďte. Áno, tak je to dobre. Vidíte tie malé zvrátenosti? Tie, čo raz za čas vyskočia a sú hneď zahatané niečím romantickejším. Tak to je ten kingovský rukopis. Občas malé a, potom b, niekedy x. Len nikdy nie celé jeho slová. Možno autori neboli odvážni, alebo cieľová skupina bola podstatne mladšia, než aké ambície projekt mal. Ponechať trochu tej kingovskej zvrátenosti vcelku a romantiku, či happyendy nechať iným projektom, to by v tomto prípade prospelo ako čerstvý ranný studený vánok na tvári. ()

RedRose

první série ze zvědavosti, dopadla dobře - někde v polovině mě to celkem chytlo... 63%... /// druhá série byla fajn a asi nejlepší z toho co Haven nabízí... 72%... /// u třetí série jsem se místy ztrácel v tom co kdo s kým a proti čemu a komu... 64%... /// čtvrtá, měla být asi přelomová ale pokračuje v tom co začala ta třetí a celou dobu to tak nějak přešlapuje na místě a ne a ne se hnout kupředu a jak to dopadne bylo jasné cca 3 díly před finále, což mě pěkně otrávilo... 58%... /// pátou začínám ve volných chvílích sledovat, tak to snad tvůrci ještě nějak narovnají... seriál má velmi slušný námět a herce jsem si celkem oblíbil, ale scénáře jsou psané s hodně velkými rezervami, které se asi už nezaplní... uvidíme... ()

jafuska

určitě zajímavý seriál, je v tom cítit napětí, sice hodnotím po prvním dílu, ale už se těším na další, nebude to tak špatné, hodnocení je akorát, ale to nevadí, ono se to určitě ještě víc rozjede ()

adel2

Opravdu povedený misteriózní seriál, který mi svou atmosférou trochu připomíná Akta X. Ústřední vyšetřovací duo mi sice zpočátku nebylo moc sympatické (na můj vkus byli agentka Parker a Nathan až moc chladní), ale s každým dalším dílem jsem pochopila, jak skvěle jsou ty postavy napsané a nakonec si je oblíbila (vlastně celé městečko). Některé díly jsou sice slabší a děj je někdy až moc předvídatelný, ale to vyvažují opravdu brilantní epizody (např. 4, 9, 10, 13). V červenci 2011 by se měla vysílat 2. série, a jelikož ta první skončila hodně otevřeně, nemůžu se jí dočkat a myslím si, že by mohla být ještě lepší. ()

Taron

Pro mě jeden z nejrozporuplnějších seriálů vůbec. Pilotní díl dokáže upoutat svým nápadem, ovšem hlavní dvě postavy nedovolí divákovi se k obrazovce připoutat. Bohužel následujících přibližně pět epizod nemá ani příliš nápaditý scénář a zároveň hlavní postavy stále nemají co nabídnout. Abych pravdu řekl v této části seriálu jsem silně uvažoval o tom, že se seriálem na dobro skončím. Nebýt mého kamaráda, který mě stále nutil abych dokoukal alespoň první sérii asi bych přišel o skvělé zážitky, které seriál nabízí v průběhu dalších dvou sérií. Přestože se i ve druhé sérii objeví několik slabších dílů, nedají se již srovnávat se začátkem série první, která je opravdu zoufalá. Seriál získá zajímavou dějovou linii a postupně si začnete hlavní postavy zamilovávat. Nyní po zhlédnutí poslední epizody třetí série zvyšuji hodnocení ze čtyř hvězdiček, které jsem seriálu udělil po druhé sérii na plných pět, protože finále bylo opravdu působivé a už teď se nemůžu dočkat pokračování...//// čtvrtá série nezklamala./// 1. serie 50%, 2. serie 90%, 3. serie 100%, 4. serie 100% ()

Sakulnikov

První a čtvrtá série dobrá, druhá a začátek třetí k přetrpění, ale jsem rád že jsem to vydržel, i když dál pokračovat asi nebudu. Je to jen příjemná kulisa na pozadí. ()

hwnd

S01: Asi to všichni znáte. Vezmete seriál, který má kvalitní zápletku/koncept, kterou vyhledáváte, sympatické obsazení, kvalitní provedení. Ale přes to všechno vás to prostě nějak nechce začít bavit a seriál buď odkládáte nebo degradujete na pracovní zvukovou kulisu. To je, bohužel případ těchto příběhů z městečka Haven, kde skoro nic není normální, prakticky každý má v sobě nějakou tu schopnost nebo úchylku a v centru je vcelku fajn agentka, která se snaží tyto problémy řešit a jako bokovku odhalit tajemství své vlastní minulosti. Já prostě nemám, co bych tomu vytknul, je to dobře udělané, jen mě to nějak netáhne, prostě to nemá koule. ()

VUCAKO

Opravuji po zhlédnutí dalších episod: jen některé jsou na hranici snesitelnosti (vycpaná zvířata), ostatní slušné. Atmosféra je však výborná. No a za sympatické hlavní hrdiny dám taky něco navíc. Pokud nesnesete mystery, tak se ale tomuto seriálu obloukem vyhněte. ()

Leffi

Sympatické postavy a mnoho Kingových odkazů v městečku, které má svých problémů dost. Koukalo se mi na to docela příjemně, ale na plný počet bodů to nedosahuje, protože si myslim, že potenciál nebyl využit uplně naplno. Atmosféra seriálu místy skomírá a vůbec by mu neuškodilo, kdyby přitlačil v tajemnu a hororovém napětí. Nicméně s příběhovou linií problém nemám. Schopnosti obyvatel jsou pojaty poměrně originálně a seriál tak rozšířil, na nějakej čas, mou sbírku. ()

Hrus

Hodnoceno po šesti dílech: Seriál není příliš originální. Premisa dobrá, ale postavy nepříliš sympatické, úroveň režie, scénáře i herectví nízká. Epizody veskrze předvídatelné a jejich téma neoriginální. Možná kdyby se seriál nebral tak vážně, tak bych to bral, ale nová akta x to nejsou a sranda tam taky žádná není (jako třeba v Eurece, která taky není vzorem originality, ale pořád mě i v páté sérii baví, protože si tam umějí tu srandu udělat, takže ty jejich vědecké nemožnosti člověk přechází s úsměvem). ()

lacerta

Krásná ukázka jak se ze zajímavého a napínavého seriálu dá udělat ucajdaná telenovela. Původně jsem dala 4* a s koncem seriálu o dvě srážím, protože poslední cca dvě řady jsem dala jen se sebezapřením, abych věděla, jak to dopadne. Kdyby se seriál odvíjel pořád tak, jako v prvních sériích, bylo by to podstatně lepší. Románek, který se do toho snažili napasovat a dohnali ho až k happy endu byl nelogický a trapný. Záhady se motaly čím dál víc a nelogičtěji, každé další zlo se postupem času ukazovalo méně zlé a mě doteď mrzí, že Audrey nešla hned jak měla do stodoly, ušetřila by tím potíže městu a divákům 2 řady utrpení. Seriál se navíc nevyhnul typickým hříchům - trapnému a nelogickému oživování postav, pokusům o milostný trojúhelník a překombinovanosti děje. Navíc ústřední pár byl víc než nesympatický. Závěr série byl celkem zklamání, mohli si nechat aspoň trochu důstojnosti. ()

Karloz

Po 1. sérii stále za 4* Každopádně seriál je hodně zajímavý a ještě podle předlohy Stephena Kinga, mého miláčka. edit1: Zhlédnul jsem v sekci videa ten TV spot. To má být dabing??? Panebože lidi učte se anglicky nebo aspoň číst, tohle fakt ne. Možná strojový hlas by to nadaboval lépe. ()

numan

Kdyby Kingovo oblíbené Maine bylo v reálu takové, jak ho známe z jeho knížek - pardon, knih, protože některé jsou značně tlusté ale přesto čtivé - stala by se z něj největší existující Mecca dobrodruhů a milovníků tajemna. Žijící klasik mystery horroru se dočkal další TV adaptace za kterou se rozhodně nikdo nemusí stydět. Nic není, jak vypadá, temné časy "troubles" se vracejí zpátky a první série (mmch má naprosto brilantní WTF? závěr v až posledních vteřinách) jako by jen startovala něco mnohem většího a zapeklitějšího. Některé příběhy mi sice připadají až příliš přitažené za vlasy, ale lano hlavní dějové linie táhne jako buldozer směrem k dalším nezodpovězeným otázkám, které postupně spíš přibývají, než aby byly vyřešeny. Na rozdíl od příbuzného Lost žádné flashbacky, žádné únavné návraty v čase - pořád rovně dopředu do budoucnosti, ve které tušíte úzkost a strach. Doufám, že se dívá dost americkejch hamburgerů, protože utnout Haven kvůli malejm koláčům by byla velká škoda. ()