V pořadu Anthony Bourdain: bez předsudků uvidíme, jak ho jeho cesta za poznáním lidí, míst a jídla zavede na Island, na Nový Zéland, do Paříže a do státu New Jersey. (oficiálny text distribútora)

gabin(a)

Jako kulinářský cestopis pořád dobré, ale Anthony Bourdain je mi nesympatický, připadá mi nafoukaný, arogantní a celý pořad je pojednaný ve stylu typickém pro britské a americké cestopisy, který mi moc nesedí, taková jakási dravost a dynamičnost a upřímnost za každou cenu. Mám raději klid a pohodu bez rýpaní a tak se radši koukám na francouzského nezdolného optimistu Globe cookera Freda, pro někoho možná užvaněného a vtěrku, ale to se mi na něm právě líbí.... Když já su na ty Francóze:-) ()

BoPo

Gurmán, ktorý sa viac zaujíma o ľudí, než o jedlo samotné. Vykecáva sa s miestnymi, vykecáva sa so svojím sprievodcom a nevynechá žiadnu príležitosť ochutnať, v konkrétnej krajine, najviac populárny chlast. No ochutnať? Skôr vychlastá flašku a zháňa ďalšiu. S gurmánem na cestách je samozrejme aj o jedle. A o naozaj dobrom jedle. Len sa k nemu človek musí prekúsať občas zbytočnými zdržovačkami. Navyše Anthony Bourdain na mňa nepôsobí sympaticky, čo spomínané nedostatky logicky len zvýrazňuje. ()

Derek

charismaticky sef kuchar, spisovatel a v tomto pripade hlavne gurman anthony cestuje okolo sveta a vyhladava zaujimave kulinarske speciality na miestach kde by ste ich vacsinou nehladali. anthony sa vacsinou nezamerava len na jedlo, ale hlavne i na socialne problemy a na zivot ludi v oblasti kde sa prave nachadza... nie je to prilis glossy a neuvidime vela 5 hviezdickovych restauracii, ale vacsinou normalnych ludi (pri navsteve ciech sa anthony pozrie i na klasicku zabijacku)... kvalita epizod dost zalezi od toho co oblubujete (ci uz ide o socialny komentar alebo len rozbor nejakej zranice) ale vacsinou prevlada pocit dobreho a hlavne chutneho jedla... ()

Dragoni

Zajímavá sonda bez cenzury, do tajů historie a jídel mnoha zemí, kde není na pořadu dne vybrat pětihvězdičkový hotel. Tento pořad si klade za cíl najít s místním průvodcem tradiční destinace a jejich jídla, jednou v odpadlé taverně, jindy v lepší restauraci. 70% ()

mira007

Tak ten díl z Austinu v Texasu mne dostal. Shlédl jsem díl z Prahy a zvedám na čtyři hvězdy. Průvodce mu dělal šéfkuchař Sahajdák, který mu ukázal svou budoucí michelinskou restauraci, výtvarník David Černý ho provedl hospodami a Zdeněk Polreich mu také dělal průvodce a předpokládám, že s ním natočil hodně materiálu i z jeho Imperiálu, ale do tohoto dílu se dostalo jen, jak si na Václaváku dávají smažák ( platil Zdenda ) , což muselo Ano šéfa rozpálit do běla. Zlatá tečka návštěva u rodiny na zabíjačce a pak klasika kachna s knedlíky a se zelím. Ostuda české národní kuchyně to nebyla. ()