Všechno musí pryč

• USA Everything Must Go

Will Ferrell nevede zrovna řádný život. Kvůli přemíře alkoholu přijde o práci i o manželku, která mu vyhodila všechny věci na trávník před dům. Dá se zase dohromady? (TV Prima)

emdvojka

Život alkoholika je vždy poznačený smutnými príbehom. Problémy zalieva problémami a jeho čas mu pritom uteká medzi prstami. Tak nejako skončil i Will Ferrel v hlavnej úlohe o človeku čo skončí na úplnom dne, aby pochopil, že nikdy nie je neskoro začať od znova i keď za chyby sa platí. Všetci berieme Ferrela, ako komika, ktorý si tu strihol vážnu rolu a ide mu to. Bol to taký iný film odohrávajúci sa na dvore domu, nie moc záživný ale na druhej strane poučný a na ameriku trošku kritickejší ako by ste predpokladali. ()

markyzgero

příjemný překvapení. od ferrella všichni čekáme, že sundá hadry a bude exhibovat, no tady předvedl vcelku charakterní výkon, zcela v intencích carverovskejch povídek a já tomu navíc rozuměl. v situaci, kdy se vám zesere život a vaší jedinou možností je tejden bydlet na ulici, je prostor pro popíjení pifčáků zcela pochopitelnej. do toho nepřátelská manželka, která se po vzoru mrs. colombo neobjeví na obrazovce ani jednou a kámoš, co vlastně neni kámoš...fucking life,fucking solutions...jen jedna poznámka- ačkoliv tam ferrell chlastá jedno pivo za druhym, nikdy neni na plech. stanislavskýho metoda tady moc nezafungovala. ()

KOZEL84

Trailer dost jasně napoví,že nepůjde o žádné Ferrellovo třeštění a pro důkaz,že komedie může být smutná nemusím chodit nikam daleko.Normální věc.Ferrell to vezme stylem Bill Murray,a že komik umí hrát není nijak překvapivé (bych řek že je to spíš pravidlo a Stranger Than Fiction,taky nebyla čistokrevná komedie).Stokrát viděné to je a není.Will je jen mírně doštoucháván skvělými vedlejšími postavami/herci a jinak si to srovnává sám (není tu žádný trapně pohádkový Bagger Vance).Jinak další letní-nezávislá pohodovka pro Čt2.Nic lepšího neznám.4 ()

sedm.1

Hned na úvod je rozhodně nutné upozornit, že Všechno musí pryč není rozhodně komedie. Možná by se zde tedy dalo odhalit pár odlehčenějších scén, které by ale bylo vhodnější označit spíš za tragikomické, než humorné, každopádně se ale v žádném případě nejedná o další z očekávaných potrhlých komedií s tradičně výstředním Willem Ferrellem, jenž v jeho filmografii jinak převládají. A je to dokonce právě především samotný Ferrell, který zde udává onen vážný tón filmu, jelikož své klasické excentrické výstupy zde nahradil skutečně seriózním herectvím, a nutno podotknout, že mu zde tato ne úplně standartní poloha opravdu sedla a svou postavu obdařil přesvědčivostí, výrazností a empatií, což mě velmi mile překvapilo a navíc to v podstatě ovlivnilo i můj celkový dojem z filmu, jelikož veškeré dění je zde postaveno skutečně právě jen na jeho postavě a hereckém umu, takže především díky tomu je pak celá tato podívaná zajímavá a poutavá. Co se týče zápletky, ta se na první pohled zdá jednoduchá a nenáročná, nicméně to je dost velký omyl, neboť v sobě skrývá mnoho silných emocí a působivých dramatických okamžiků, které mě nenechali chladným, a ocenit musím i to, že témata jako alkoholismus a nejen ne zcela příjemné partnerské vztahy jsou zde zpracovány stejně tak působivě, jako citlivě a lidsky, bez nějakých kýčovitých exhibicí a nedůstojností. Závěr na mě pak zapůsobil docela mile, nicméně pořád si zachoval svou tvář, já jsem z tohoto snímku zkrátka překvapen, a to pozitivně, ovšem rozhodně ne všichni to budou cítit podobně, na to se totiž jedná o až příliš netradiční snímek. ()

kenkaku

Debilní film se zajímavou myšlenkou. Takovou hromadu logických děr pohromadě to prostě víc než jednou nejde. Elektřinu bere kde? Vážně je takový problém kopnout do dveří svého domu? Vážně má budit sympatie alkoholik co je celý film vidět s pivem v ruce? Čeká v tom křesle na co (až uplyne 5 dní a někfo zo vyřeší za něj)? 30ti minutový kraťas OK, ale dívat se na to 90 minut fakt ne. ()

• Film byl sepsán podle novely Raymonda Carvera, pro Dana Rushe je to režisérský a scenáristický debut. (Kuzmik)

Will Ferrell zkusí drama

Will Ferrell zkusí drama

12.11.2018

Herec Will Ferrell (Megamysl, Táta je doma) je známý především z jeho komediálních rolí, to ale neznamená, že je mu drama úplně cizí. Naposledy si zahrál vážnou roli ve snímku Všechno musí pryč z… (viac)