Wrecked

• Veľká Británia Wrecked

Predstavte si, že sa preberiete uprostred lesa v zničenom aute. Neviete kde ste, kto ste a ani čo sa stalo. Zranený a vyčerpaný sa snažíte prežiť, až kým z autorádia nezačujete správu o masakri, pri ktorom boli zabití dvaja ľudia. Odrazu viete svoje meno, ale takisto zisťujete, že ste vrah. Film opisuje boj muža, ktorému sa vracajú spomienky na jeho dávnejšiu, temnejšiu minulosť, a jeho vnútornú cestu za slobodou. (Crael)

Hapretor

Mám obavu, že s tímto počinem (+ film "Buried", 2010) k nám přichází nový žánr. Něco ve stylu "one man look", "one man role", apod. Adrien Prdy se nepochybně do této role hodil, neb jeho výrazný nos nelze přehlédnout a lze ho tedy označit jako datla, lékaře lesů. Jenže v tomto počinu spíš léčil sám sebe. Dát odpad není fér. Na jednu * je to dobře zahrané - ze strany Adriena, na tři je to moc, protože film zcela nudí, od druhé půle na mě fungoval jako ukolébavka na batole a já po závěru, který jsem doslova a do písmene nečekal, jsem byl tak šokován, překvapen, naprosto odrovnán tou nápaditostí a pokusem o originalitu, která se v poslední době ve filmové tvorbě tolik nevidí, a šel jsem spokojeně hajat. Měl jsem tak klidné sny, že jsem to snad ještě nezažil. Film o jednom chlápkovi, který se plazí (fakt nekecám - plazí) lesem a zírá na všechno jak nevyspalá sova, je katarze diváka, kterou jsem ještě nezažil. Chvilkové záblesky v mysli hlavního aktéra, kde jeho superego zažívá muka, jsou velmi záživné až poučné. Dodávají filmu filozofický, konkrétně existencionální rozměr. V tomto je toto dílo nedostižné. P.S. Havarované auto v lese!!! - Jak daleko mohlo auto sjet z hlavní cesty? Pár metrů? Nebo spadlo ze skály? Ne, ne, skála tam nebyla! Takže doplazit se pár metrů na hlavní cestu (silnici) opačným směrem než míří auto svým předkem je nad logické myšlení hlavního aktéra, nebo prostě tvůrci nechtěli natočit několikaminutový film. Výsledek by však byl podle mě dost podobný. ()

mala_kea

Samozvučný nelíbivý fetišismus ukájející se ve své vlastní štávě. Brody mele z posledního. Už prostě neví, čím diváka zaujmout. Takovýchto "one man" filmů jsou poslední dobou plné internety a obchdy. Všeho moc prostě škodí. Budu muset přezbrojit na něco smysluplnějšího a zábavnějšího. ()

LyBerion

Brutální utahaná nuda, kterou nezachrání ani hlavní(jediný) hrdina. Okrem něho bohužel ve filmu konkurujícímu nebo alespoň spadajícímu do stejného žánru jako 127 hodin a Buried tady opravdu nic jiného nenajdete. Pro fanoušky žánru možná alespoň kapka vody v suchu, ale jinak vcelku zabitý čas. ()

MatyTroy

Asi se budu od ostatních trochu lišit, ale podle mě nenáročného diváka film bavit bude. Uznávám, že je celkem dost zdlouhavý, ale rozhodně bych ho nebral jako ztrátu času a jako odpad určitě nehodnotil. Rozhodně jsem neměl problém film dokoukat bez přetáčení vpřed jako ostatní. ()

GlamourCat

Trochu nudné a hlavně bych řekla nepřekonatelně zbytečné. Prostě "nic" film. Hvězdičku že mám ráda Brodyho. Ani se tam nestačilo nic stát a už to skončilo, hm, zklamání. ()

Ba-nny

Ako sa uz o tom zmienovali ostatni, trailer zaujal no film je uz o niecom inom. Vlastne si staci pozriet trailer a mozete si povdat, ze uz ste videli cely film. Sekundu po sekunde cakate, ze sa nieco stane, ze film naberie na obratkach, ale bohuzial vsetko ostava v rovnakej linii az do konca. Cize zhrniem to jenym slovom, a tym je "NUDA". Na filmy ako su Buried alebo 127 Hours sa zdaleka netaha. ()

Kingjiri

Když koukám na film, který neni dlouhý ani hodinu a půl a několikrát během něj koukám kdy bude končit, tak asi neni něco v pořádku. Nevim, co tim chtěl autor říci, protože koukat půl hodiny na zaklíněnýho člověka v autě a další hodinu ho sledovat, jak se plazí po lese neni žádná velká podívaná. Navíc to byla slušná přehlídka logických kixů (nejvíc mě dostalo, že hlavního hrdinu napadlo šplhat do kopce a najít tak silnici až ke konci filmu, ale kdo by to byl řek, že auto většinou při bouračce sjede ze srázu dolu, než nahoru, že). Zhlédnutí tohohle snímku mi fakt nic nepřineslo, moc jsem od toho neočekával, ale takováhla nuda mě dost překvapila. Dávám jednu silnější hvězdu hlavně za Brodyho. ()

Slidger

Těžko bych hledal slova na to co jsem zažil, když jsem na to koukal. Prožil jsem spoustu pocitů a musím vám říci, že tohle musíte vidět, aby jste to dokázali posoudit sami. Adrien je prostě třída! ()

Euchrid

Bear Grylls s amnésií se probudí v lese a provázený ambientní hudbou se proplazí devadesáti minutama a i když to nenudí nic extra se vlastně neděje. Ale neni to špatné za což může hlavně Brody. A dobře že sem si k tomu stáhl titulky ;-) ()

masino

Auto bolo zhodene do lesa vrtulnikom? :D ... preco sa jednoducho nevratil na cestu? nie ... on musel ist cez les :)... ** za Brodyho. ()

uodevr

Ubíjející nuda. Tohle Brody neměl zapotřebí. Jedna hvězda právě za Brodyho, za toho krásnýho psa, a za ten relativně překvapující konec. ()

Solverino

Krize v Hollywoodu? Nejsou peníze? Film je o ničem a vypadá to jako studentská ročníková práce (nebo spíš nočníková :) Hrozná nuda, dokonce i zrychleně puštěné to nudí. Dávám jednu hvězdičku za pumu a ten pes byl pěkně barevnej :) Šílené - obloukem se vyhněte! ()

DonBraso

O čem ten film vlastně měl být,je mi záhadou.Už pitomě a nelogicky se to rozjelo po chvilce a k thrilleru to mělo nějak moc daleko,,vůbec žádný napětí,gradace,jenom Brody a les.Psát že Buried byl o parník lepší je zbytečný a kdo řiká,že ne tak už nechápu vůbec,ale každý má rád něco no :).Rozuzlení nějaký zápletky(Jak se tam dostal),,mě přišla tak hrozná a celkově tak amatérská až to muselo bolet i Brodyho ,když konečně mu začal jít mobil a tahal se tam díky rejžovi 90minut jako kdyby hledal hřiby na lepším svahu:D ()