Jednou ranou

Padnúť v živote až na samé dno rozhodne nie je nič, čo by človeku niekto závidel. Nik to nevie lepšie ako John Moon (Sam Rockwell), strhane a nezdravo pôsobiaci štyridsiatnik, ktorý stratil všetko, na čom mu kedy záležalo – strechu nad hlavou, prácu, rodinu... Odkedy ho manželka Jess (Kelly Reilly) opustila aj s malým synčekom, keď pre dlhy nebohého otca prišiel o rodinnú farmu, žije sám ako prst v lese v totálnej chudobe a prežíva, alebo skôr živorí, len vďaka pytliactvu v neďalekej prírodnej rezervácii. Jeho jediným spoločníkom je stafordšírsky bulteriér Mutt (pes Duffy). No Johnova predstava, že jeho nezávideniahodný život už ani nemôže byť horší, sa rýchlo ukáže byť neopodstatnená a až trestuhodne naivná. Jedného dňa totiž pri prenasledovaní mladého jeleňa vystrelí tak nešťastne, že omylom zabije neznámu mladú ženu (Christie Burke)... Zdrvený a na smrť vystrašený sa rozhodne jej telo ukryť. Pri prehľadávaní nepojazdného otlčeného prívesu bez okien, v ktorom mŕtva zjavne žila, nájde čudnú škatuľu – a v nej rovných stotisíc dolárov. Priveľké pokušenie pre muža, ktorý sa tak zúfalo potrebuje odraziť od dna. Nanešťastie... Krátko nato, ako si ich privlastní, sa totiž jeho už i tak dosť ťažký život zmení na desivú nočnú moru! (TV Markíza)

mseet

John Moon je opět role přesně pro Sama Rockwella, ten má na ztroskotance a průšviháře patent. Nadějný úvod a výtečný závěr. Vše uprostřed bylo podprůměrné. 60% ()

Catella

John Moon je obyčejnej vidlák, kterej si přividělává lovem zvěře. Jenže když jde lovit do zakázaný oblasti, omylem místo srnky zastřelí nějakou krávu, která se jen tak prochází po lese s kufříkem plnym peněz. Takže se John samozřejmě jako běžnej chudej občan rozhodne mrtvou blbku schovat v lese a prachy si nechat. Přece nebude volat policajty, že jo :-). Jenže se zanedlouho ukáže, že to nebyl až zase tak dobrej nápad, páč tu ženskou, kterou zastřelil, začne hledat podivnej chlápek, kterej chce peníze z kufříku. Celý se to docela slušně začne zamotávat. Ukáže se, že všichni kamarádi Johna jsou ve skutečnosti kamarádi podivnýho chlápka a taky chtěj peníze z kufříku. Vlastně je to úplně easy... všichni chtěj peníze, jenže nikdo neví jak se k nim dostat. A John, kterej má peníze, je chce pro svýho syna, takže je nikomu nechce dát. Nakonec musí podivnej chlápek Johnovi uříznout prst, aby ho přesvědčil, že ty prachy fakt chce. Takovej je John tvrďák! A aby dokázal jak velkej je tvrďák, tak podivnýho chlápka zastřelí i bez prstu, kterym normálně střílí. Prostě je to frajer. Teda až na ten úplnej konec, tam to dost podělal a z tvrďáka je... mrtvák. ()

NSN odpad!

Když zjistím, že uběhla hodina, která mi nic nedala, a že mě čeká další hodina týhle ponurý znuděnosti, tak honem vypínám. ()

Raziel811

Rockwell opět vynikající. U něj je vážně škoda, že nedostává příležitost ve větších filmech. O to víc, ale vždy zazáří v podobních snímcích jako je tento. Ze začátku tuctový a relativně nudný thriller, který má ale skvělé finále a velmi mrazivou atmosféru. ()

pradous

Pro mě 5 hvězdiček jednoznačně! Herecké výkony, atmosféra, příběh, hudba... a výtečný William H. Macy a samozřejmě Sam Rockwell. Dlouho mě atmosféra filmu takhle nevtáhla...Chápu že to není nic pro příznivce Batmana ()

Allein4

Nic moc. Upřímně? Čekal jsem mnohem více, ani zpracování mne nějak zvlášť nenadchlo. Sam Rockwell byl dobrý, ale jinak stačilo. 35% ()

v0jt1s3k

Začínám mít pocit, že Sam Rockwell nemůže mít špatný film :). Je to sice pak poněkud natahnuté, ale za mně hodně spokojenost ()

fabregas1

Film nepostrádá napjatou atmosféru ovšem ta dlouhá stopáž mu jen uškodila a vzhledem k tomu, že Sam Rockwell proti sobě tentokrát nemá žádného silného konkurenta a celý film táhne sám se může stát, že to diváka odradí. ()

Montmorency

Velmi povedené, až komorní, one-man-show S.Rockwella. Pořád jsem čekala, kdy mě to přestane bavit, no nedočkala jsem se :-)....a protože si film udržel velmi dobrou úroveň až do konce (ten se velmi povedl) přihazuju * navíc... ()

hypnos11

Dobry film, ktery zrejem nesedne kazdemu kvuli pomalemu tempu. Vice nez o akci tu jde o atmosferu, budovani napeti a psychologii hlavni postavy. Navic Rockwell, tady jit pod 4* nejde. ps isaacs je ve filmu k nepoznani :) ()

PANKY71

TATO INFORMACE ZDE ZATÍM NIKDE NENÍ takže zatím aspoň v mém příspěvku - na Dvd vyšlo 24.9.2014 (Bontonfilm) pod názvem JEDNOU RANOU ()

JerryPilsen

Osobní drama jednoho ztroskotance,ocitajícího se víru osudové chyby.Rokwell táhne všechno a úplně na to stačí.Škoda že je druhá půle tak nudná. ()

Zuzanka23

Nebyl to nejlepší ani nejhorší film. Takový slabší průměr. Možná by ten film mohl být i lepší, kdyby měl složitější zápletku a nebyly tam ty dlouhé a nudné pasáže. Některé scény byly fajn, ale naprostá většina stála za houby. Atmosféru udělali skvělou, ale už to nedotáhli do konce. Škoda. ()

poppy75

hudba sa zatinala cely cas do tela ako zbrane chlapov v tomto filme do svojich obeti....nadherne zabery hor...atmosfera..skvely sam rockwell....body by som strhla jedine za postavu pravnika-to prehananie uz bolo prilis,nakolko aj ostatne postavy mali evidentne posobit divnym dojmom,skoro ako z twin peaksu,ale postava pravnika uz bola privela.... ()