V každej rodine by sa našla nejaká čierna ovca, ktorá je vždy o niekoľko krokov pozadu a nedokáže si usporiadať svoj chaotický život. Sestry Liz, Miranda a Natalie by o tom vedeli rozprávať. Ich brat Ned, bývalý majiteľ biofarmy, je totiž nevyliečiteľný dobrák, poctivec a idealista, ktorému nekonečná dôverčivosť prináša nemalé problémy. A to nielen jemu, ale aj jeho blízkemu okoliu. Ned je v praktickom živote doslova nepoužiteľný, ale ako brata ho musia tolerovať. Keď však pre incident s marihuanou na farmárskom trhu skončí za mrežami a priateľka ho vyhodí z farmy, sú to opäť jeho sestry, ktoré mu pomôžu. Po návrate z väzenia ho každá z nich u seba na chvíľu ubytuje, aby si zariadil nový život. Netrvá dlho a Nedova absolútna úprimnosť im všetkým obráti životy hore nohami. Napokon si rodina uvedomí, že Nedova bezbrehá viera v poctivosť ľudstva nie je až taká smiešna a zbytočná hlúposť. Občas aj v dnešnom skazenom svete totiž prinesie skutočný zázrak! (TV JOJ)

dalziel

Tak Paula Rudda som vždy považoval za herca ktorého filmy treba obísť na sto honov. Na moje aj jeho šťastie som ho v tomto filme nespoznal kvôli brade a dlhým vlasom.Film je skrátka parádny,plný skvelých a známych hercov.Mám dojem že som si našiel nového Duda Lebowského. ()

dakarin

... pokus o nového Biga Lebowského se ne tak zcela zdařil :-( I Big jel na hraně, možná doba to posouvá mimo můj záběr, ale toto dílo mě již zcela míjí :-( za sebe určitě nedoporučuji )-: ()

Plechpetr

Celkem příjemná komedie o chlapovi, který je blbý jak poleno, ale má tři celkem hustý ségry. Jediný co si z toho odnesete je fakt, že trávu poldovi neprodávej. ()

Kingjiri

Dopadlo to líp, než jsem očekával, ale o žádnej zázrak vůbec nejde. Paul Rudd se podle mě do role idiota moc nehodil a myslim, že se dalo z "idiotskýho" námětu vytěžit mnohem víc. Chtělo to víc crazy situací, protože mi přišlo, že se tvůrci drželi až zbytečně moc při zdi. Jako "erková" komedie by to fungovalo určitě mnohem líp. Příběh hrozně předvídatelnej - jak to všechno dopadne je asi každýmu jasný a tak se ke konci valí jedno klišé za druhym. Když se podivám na herecký obsazení, tak nevyužitej potenciál zamrzí o to víc. Třetí hvězda jde hlavně za Elizabeth Banks. ()

E lan

Vcelku dobrá nezávislá podívaná, která na konec docela zahřeje. Herecké výkony jsou takové jaké by člověk u takovéhoto filmu čekal, na druhé straně nic zázračného se neděje. ()

ljukyljuk

Škoda preškoda. Lebo úvodných pár minút bolo skvelých a smiali sme sa ako blázni, ale potom to už šlo len z kopca. Nepomohol ani presvedčivý Paul Rudd, ktorý je tu zosobnením miloty, naivnosti a takého "goofy" šarmu, ani zvyšok hviezdneho osadenstva (a že ich tam teda je ako maku). Lebo aj keď je Nedova životná filozofia akokoľvek pekná, vtipných momentov je málo a tie dramatické sú na zaplakanie nerealistické a hlavne sa udejú akoby mihnutím zázračného prútika len tak. A vtedy sa už len sami seba spýtate, či aj vás majú tvorcovia filmu za idiota. 58% ()

markotter

Nezávisláček, jehož kvality pozvedává Paul Rudd svojí až jakoby nehrannou naivitou a dobromyslností. Sice na to nebudu vzpomínat jako na trhák roku, ale hodinka a půl mi u toho uběhla docela rychle. ()

dydl1

4 hvězdy nejsou za humor ani za tak trochu film,který se nikam moc neposune,ale za dobrou povahu, bezprostřednost,upřímnost,zkrátka za klasickou Švejskovskou náladu,která z hlavního hrdiny sálá a je mi blízká.Celý film jsem měl příjemný pocit,který mě nedovolil se nudit. ()

markyzgero

...ale zas tak špatný to nebylo... prostě další variace na dostojevskýho idiota, kterej se vrátí domu a stane se katalyzátorem lidskejch osudů. naivita je přeci čistá a krásná a nakonec dosáhne pozitivního výsledku. tak to je, tak to kurva je ()

Verunka84

Uff, sakra dalsi film, u kteryho jsem si zabrecela. Dylana bych kopla do rite ve vterine (kdo pojmenuje decko Reka a Ozvena? wtf) ale hezky film o tom, jak pravda sice nekdy boli, ale je lepsi ji rict a Ned svym pristupem vsem svym sestram ukaze, kde jsou jejich chyby a otevre jim oci. Ale jeho dobrota skonci spatne.... Willie Nelson a Dolly Parton jako jmena pro psy, Rashida Jones a Zooey Deschanel jako lesbicky, me gusta. A Paul Rudd je skvelej i zarostlej. ()

64B

Paul jako blbeček, který neumí zavřít pusu, kterého všichni nakonec budou milovat. Takže klasický americký scénář klasické americké komedie. Amerika už začíná tvořit stejně kvalitní díla, jako v ČR. ()

Pitryx odpad!

Za hodinu jsem se ani jednou nezasmál, takže jsem začal škrábat brambory. Tenhle film se však nehodí ani jako zvuková kulisa, protože nemá ani slovní humor, natož vizuální. ()

The_Edge

Nenásilně příjemná komedie, která mne chytila v tom pravém rozpoložení. Sice ničím moc nepřekvapí, ale vtipy v ní nejsou nijak laciné a pohladí na duši :) ()

Roumen

Ve snímku "Our idiot brother" nebylo nic jiného než průměr, ať už mluvíme o hereckých výkonech nebo scénáři samotném. Film na nedělní odpoledne kdy chceme vypnout mozek. ()

DonBraso

Film,kde Ned hraje retarda a všechno vyžvaní.To je celá kostra filmu a to je tak všechno,kromě právě těch herců a zas skvělýho Pula Rudda,jako vždy.Jinak film je na jedno sotva podívání,je to spíše drama s komediální menší vložkou,kde to šlo krásně vidět právě mezi ním a Steve Cooganem.Pak jenom hezký obličeje a příběh a invence nulová,ale jako na večer při kávě bohatě dostačující. ()

Crybaby

Film spracovanym nedokazal zaujat, ale mal v sebe tie skvele prvky tragikomedie. Aj ked v komedii by malo byt viac humoru, toto som bral ako taku tragikomicku dramu. Hlavny herec bol super, uplne pako ktore dodavalo filmu tu lahkost. Hudba bola tiez dobra. Taka oddychovka, ale viac si to nezasluzi. ()