Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

Deever

Zmatek ve scénáři nevadí, nebyla to nějaká lynchovská trolovina. Škoda jen dlouhé stopáže (kterou natahujou artový záběry na nic a do nikam), bejt to o dvacet minut kratší, tak neváhám se čtyřmi hvězdami. ()

Kissak

Film mrazivě studený jako studená válka, slušel by mu větší švih a kratší stopáž, ale i takhle to bylo hodně dobré. ()

Gixian

Pozvolně plynoucí špionážní drama. Pokud se pomalému tempu a často až divadelnímu stylu vyprávění poddáte, tíživá retro atmosféra studené války, kde cena lidského života je rovna ceně tajemství, která dotyčný zná, vás zcela pohltí. Pokud vám styl do 30 minut nesedne, můžete to rovnou vypnout, protože film se nijak nezmění a věřím, že těch 122 minut může být pak celkem nekonečných. Rozhodně ne film zajímavý/zábavný pro každého. ()

redwik

V pomerne vysokom sedemdesiatpercentnom hodnotení sa vynímajú dve hviezdičky viki043. Človek by si povedal, že nemá filmový vkus a vôbec nevie čo je dobré. Ved predsa také herecké esá ako Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong alebo Benedict Cumberbatch nemôžu natočiť taký o ničom film. A presa môžu. Od začiatku do konca ma film nedokázal ani trochu vtiahnuť do svojho inak celkom zaujímavého príbehu. A dobrí herci nie sú všetko. Škoda. Mark Strong - Jim Prideaux /:/ John Hurt - Control /:/ Gary Oldman - George Smiley /:/ Toby Jones - Percy Alleline /:/ David Dencik - Toby Esterhase /:/ Ciarán Hinds - Roy Bland /:/ Colin Firth - Bill Haydon /:/ Tom Hardy - Ricki Tarr /:/ Benedict Cumberbatch - Peter Guillam /:/ Stephen Graham - Jerry Westerby /:/ Svetlana Khodchenkova - Irina ()

Kubeska

Pro někoho to byla asi nuda, ale mě prostě vtáhla ta úžasná nervózní atmosféra a poklidné vyprávění příběhu. Vše je skvěle režijně vedené. Gary Oldman hraje tak chladně, vystačí pouhými gesty a mimikou a ostaní herci se nenechali zahanbit a do svých rolí dobře zapadli. Když se skloubí výborná technická stránka s příběhem, tak nevidím důvod nedat 5*. ()

Pekisan

Ked sa ma opytate, tak presne takto vyzera inteligentna oldschoolova spionazna hra s excelentnym obsadenim a natocena presnou rukou talentovaneho rezisera, ktory sa neboji robit veci trochu inak. Ano, presne takto. ()

Blowler

Trochu složitější na první shlédnutí, ale aspoň už chápu, proč tomu polovina dává odpadové hodnocení a druhá polovina 100%. Dám si to ještě jednou. ()

tranquill

"Víte, v jejich očích jste stále děravá nádoba!" Pardon, ale tahle špionážka opět nebyla mým šálkem kávy. Vydržel jsem sotva tři čtvrtě hodiny. ()

matt85

Bloody oldschool, bloody clever, bloody brilliant! PS: A jsem rád, že Oldmanův perfektně minimalistický výkon byl nominován! ()

liberator

Tomuto filmu - aj keď má nesporné kvality - chýba určitá ľahkosť v dobrom, profesionálnom zmysle slova (režijná?, scenáristická?, herecká?). Jedine Alberto Iglesias tu znesie hodnotenie podľa najvyšších kritérií a jeho hudba, podobne ako tomu bolo pri Meirellesovom Nepohodlnom z roku 2005 (taktiež podľa Johna la Carré) už od začiatku vytvára atmosféru a navodzuje pocit nostalgie a (vôbec nie lacného) sentimentu. Som presvedčený, že hlavnou kvalitou filmu by mala byť jeho "filmovosť" - v tomto ohľade Tinker Tailor Soldier Spy rozhodne nemôžem považovať za moderný film (možno aj preto, že sa príliš upínal na literárnu predlohu), a v porovnaní s politicko-mocenskými filmami, nakrútenými za posledné roky sa mi zdá ako remeselne výborne zvládnutý nadpriemer s nie príliš dobre využitým hereckým ansámblom zvučných mien. Treba povedať/napísať na rovinu, že Gary Oldman si pre seba ukradol 3/4 filmu a sekundovať mu mohol jedine Benedict Cumberbatch - aj keď tu sa oproti seriálu Sherlock ocitol skôr v polohe doktora Watsona. Zostáva už len doplniť medzery v pop-kultúre zhliadnutím verzie z roku 1979 (7-dielny televízny seriál) a okruh bude uzavretý :) ()

stratocasta

A to se v královské politologii, sociologii, špionáží a angličtině orientuji asi jako verbal v sexualitě 90 % uživatelů ČSFD. Fujtajkls! Asi si budu muset spravit náladu, kouknout na nějakého toho Malicka, napálit mu tam odpad! a hned se budu cítit líp. ()

Divian(R)

Absolutně nechápu "nízké" hodnocení filmu. Pro mě to byl skvělý zážitek a musím říct, že u mě nebývá zvykem, abych o filmu tak dlouho přemýšlel a nemohl kvůli tomu spát. Možná trochu mi vadilo, že nejdůležitější postavě, která byla spouštěčem skoro všech problémů,jsme v celém filmu viděli pouze zadek. ()

bakeero

Oldschoolové špionážní drama ze zlatých časů studené války, pokud se to tak dá nazvat. Gary Oldman, coby špiónský guru v důchodu ruluje, ale přesto jsou to 4* s odřenýma ušima. ()

terx

Já se nudila. Absolutně nepochopitelný chuchvalec něčeho, co se ani nesnaží tvářit tak, že se to rozmotává. Neuvěřitelný chaos, děsně zdlouhavé, utahané a nezáživné. * za herecké obsazení, ačkoli Gary Oldman už mě poslední čtvrtinu filmu tim svým neměnným výrazem dost iritoval. 2. * za zajímavé detaily a 3. * za hudbu, která mi tam prostě seděla. ()

Franc1s

Perfektní hra MI6 na kočku a myš s ruským špiónem. Kde nic není jak vypadá a špioni kam se podíváš. Atmosféra skvělá, hlavu jsem měl v jednom kole a snad jsem i zapomněl na chvíli jak se jmenuju :) Nominace na Oscara pro G.Oldmana je myslím oprávněná ()

deLaFere

Konečně něco, co se vynořuje ze současné šedi. Pomalé, ale výborně propracované a precizní. Budu se nuset podívat ještě jednou, abych vychutnal všechny detaily. Je třeba vydržet začátek a pro toho kdo rád přemýšlí je to pastva. Každá postava je dokonale vykreslená a uvěřitelná. Okamžiky nelítostnosti jsou prchavé, ale tisíckrát výstižnější než potoky krve. Gary Oldman je vynikající, od poloviny filmu jsem hltal každou jeho grimasu. Dovedu si představit, že takhle fungovaly tajné služby za studené války, kdy techniku musel nahrazovat mozek. Vřele doporučuji, ale film jistě není pro každého. ()

Dovlatovka

špionážní filmy nejsou můj šálek kávy...nebo v tomto případě čaje. Nicméně to je důvod pro 80%, protože jinak tenhle film nemá chybu! Ono to nakonec o té zápletce zase tolik není...chvíli mi to trvalo, naž mi došlo, jak zajímavá postava je George Smiley. Chci, aby Gary Oldman dostal Oscara a chci si vzít Benedicta Cumberbatche :-) ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)