Táto romantická komédia, v niektorých krajinách známa pod názvom The F Word, je adaptáciou divadelnej hry T. J. Dawea a Michaela Rinaldiho "Toothpaste and Cigars". Čo keby muž stretol zadanú ženu a pocítil by k nej lásku na prvý pohľad? Mal by jej o tom povedať? Túto dilemu sa snaží vyriešiť Wallace (Daniel Radcliffe). Žije v Toronte, nedokončil vysokú školu a ani v práci nie je šťastný. Chantry (Zoe Kazan) naopak už má zariadený život s úspešným Benom (Rafe Spall) a pracuje na svojej kariére. Wallace chce zistiť, či by mal u Chantry šancu. Otázku, ako si ju získať, konzultuje so svojím kamarátom Allanom (Adam Driver), ktorý je zároveň Chantryným bratrancom (farfalla)

Ace.Anita

Wallace a Gromit jsou kamarádi do deště a Wallace chce něco víc ještě. No já nevim jak vy, ale cením si romcomů, ve kterých na základě hovorů z bistra pochopím, že se hrdinové mají rádi, protože je oba fascinuje olbřímí bageta s burákovým máslem a slaninou. Jo a taky mám teorii, že Harrymu věříme, že má strach, že nikdy nebude víc než kočiččin kámoš, protože Radcliff má strach, že nikdy nebude víc než Potter, hm? ()

hroubek

What If si mě získal svými trailery a tak nějak se mi trefil do noty, že jsem se moc těšil až film uvidím. Režisér Michael Dowse natočil krásný film o přátelství a lásce, který naštěstí není kýčovitý, trapný a hlavně nudný. Hodně se mi líbilo, že postavy neustále přemýšlí, o tom co by se stalo, kdyby to jedna strana necítila stejně a jaké by to mělo následky. Samotné postavy jsou dost sympatické, takže Vás baví jak se jejich situace vyvíjí, protože to působí nenuceně(pád z okna je trochu na hraně, ale co), a dosti zábavně. Vizuálně je Toronto velmi krásně využité, a když je doplňované o rozhýbané postavičky na zdech, stromech a autech, tak má správnou atmosféru. Daniel Radcliffe jasně dokazuje, že už je někde jinde, a že chce, aby ho lidi brali jako herce, který dokáže zahrát i něco jiného. Což se mu tady daří opravdu moc dobře a z mého pohledu, jsem na jeho další kroky zvědaví. O Zoe Kazan jsem básnil v nejednom komentáři a proto to trochu zkrátím. Zoe je krásná, roztomilá, chytrá, a tak nějak nemám sebemenší problém uvěřit hlavnímu hrdinovi, že se do ní zamiloval a chemie mezi postavami skutečně funguje na výbornou. Vedlejší postavy jsou dobře obsazený, jen ten Driver mám občas zbytečně dlouhé dialogy. What If je krásný romantický snímek o lásce a přátelství, který hodně mile překvapí. PS: Jsem zvědaví jestli seženu někoho, kdo by mě udělal alespoň kousek toho Bláznova zlata. ()

VasaX

Klasické romantické, velmi lehce komediální, drama. Daniel opravdu buduje svou hereckou kariéru další skvělou rolí a sekunduje mu ne moc okoukaná Zoe. Celý příběh je taková snadno-propojitelná řada různých ostrůvku, se kterými se dá ztotožnit, či sympatizovat nebo se jinak nechat vtáhnout do momentu. Všechno spěje k pozitivním věcem a jediné drama a utrpení je čistě na emocionální rozpolcenosti a neurčitosti ústřední dvojice. Ale celé to funguje a je to ve skutečnosti velmi sympatické ač místy melancholické. Ale to k tomuto sub-žánru patří. Takže za mě je to velmi dobrá indie-ish romantická podívaná. ()

majkl44

Mě se ten film teda dost líbil. Často mi mluvil z duše.. Komickým scénám jsem se zasmál opravdu od srdce a příběh mi nepřipadal nějak romanticky přitažený za uši nebo ztřeštěný.. Byla to příjemná oddychovka :-) ()

VanTom

Snad až příliš typická "indie rom-com", což vás trkne hned a plnou silou, ani se nemusí spustit animované vložky. Když už mne přechytralé dialogy, podbízející se "intoušským" pohledem na sex a lásku či nadbytečnou vulgaritou (čili jakoby ze života, ale spíše ne), začínaly pomalu štvát, styl se umírnil a vztahová matematika převzala otěže. A ta ryzí romantická rovina se pak projevila velmi příjemně. 7/10 s odřenýma ušima. ()

s.e.p.p

I když je závěr nechutně přeslazený a předvídatelný, to, co k němu vede, je až překvapivě příjemné, zábavné a místy vyloženě trefné. A už jen díky nePotterovskému Radcliffovi a hláškujícímu Driverovi stojí za to film vidět. "Wait, I'm sorry. Since when does being a man involve expressing your feelings? Did I miss a memo? Because if I recall, being a man meant hiding your feelings forever." ()

V.Silver

Hipster movie o několika podivných existencích, které balancují na hranici trapnosti a opakování se tak umně, až to snad není možné. Scénáristovi se poměrně slušně podařilo vyhnout se ohraným klišé, resp. v podání Radcliffa a Kazanové nevypadají tak ohraně ani klišoidně. Nicméně ani na chvilku nevěřím, že by někdo byl schopen tak břitké a cynicky vtipné konverzace jako zmínění dva představitelé, což nic nemění na faktu, že jsem se u dialogů opravdu skvěle bavil. Ale není to film pro každého. Jsem poměrně přesvědčený, že lidem ve věku 40+ už to moc říkat nebude, ale to není výtka, spíš poznámka pod čarou. Za mě příjemných 75% a prosím, víc Radcliffa! Ten chlapec nepřestává překvapovat (zatímco Kazanová se mi už pomalu ohrává). ()

L_A_D_A_S

Myslím že nám tu vznikl nový žánr romantických hipster komedií typu "Perks of Being a Wallflower" nebo "Ruby Sparks" protože tohle je rozhodně jedna z nich. Radcliffe je skvělý, hlavní ženská hrdinka vypadá taky patřičně hipstersky, hudba je indie tak akorát a že bych se nudil to říct nemůžu. Trochu mě zklamal konec ale to už bych musel spoilerovat.. Doporučuji! ()

Pedross800

Že stíhačka nakonec skončí v hangáru je jasný od začátku, ale strastiplná cesta je vydlážděna fakt cool hláškama, rozkošnou chemií mezi Wallacem a Chantry a příjemně budovanou atmosférou. Zoe...no téda moc sympatická ženština.....vkusně namíchaný koktejl romantiky a humoru. Jo a "bláznovo zlato" to musím ochutnat, sem s tou kalorickou bombičkou! P.S.a ten kdo nezná jde znovu kouknout na koupání v rybníku :-)) ()

vyfuk

Ani nevím, jak tento film popsat. Podobenství? Je až zarážející, že se může stát něco takového. Ať už na filmovém plátně a nebo v reálném životě. Věřte tomu nebo ne, já jsem bohužel bohudík toho živoucím úkazem. Jen s průběžným dějem. Nevím co bych k tomu řekl, asi jenom to, že je zvláštní koukat na svůj vlastní život... ()

Kurikmoon

Veľmi príjemné prekvapenie. Pre mňa milý film. Oceňujem rôzne cesty a rozdielnych ľudí a ich cestu za láske, ktorá rozhodne nie je ako zo šablóny. I to, že ľudia proste často nemajú jasno... Zoe opäť charizmatická, Daniela našťastie hodnotiť nemusím, ale ľudia sú rôzny. Tak nech sú šťastní všetci. A SILNO premýšlam nad HLUPáKOVýM ZLATOM i ladničkovou hrou... A možno i piatou hviezdou. ()

Lenulinka

Nevím, zda mě tento film nezastihl třeba jen v melancholické náladě, ale velice se mi to líbilo. Správná dávka humoru, romantiky, líbil se mi i soundtrack. Tak co? Proč by ne 5*? ()

jefff

Hezký a milý film. Ale díky nepříliš přesvědčivému výkonu Radcliffa snadno zapomenutelný. Ale bavil jsem se, to zase jo. ()

Trapper33

Je to strašně fajn, trošku předvídatelné a asi ve dvou místech trapné, jinak příjemná oddechovka. Vtipné a zábavné scény rozhodně převažují. ()

herr_carter

Harry Potter a Zoe Kazan v moc příjemné konverzační romanci, která končí asi tak, jak si všichni tajně přáli.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()