Drsný horor od scenáristy filmu Chicago. Poklidné město čelí hrůzným experimentům. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

K tomuto starému slasheru jsem se nedávno dostal jako „slepý k houslím“. V Levných knihách ho prodávali za 40kč a jelikož se mi australské, potažmo novozélandské filmy líbí, prostě jsem neodolal. Navíc si nešlo nevšimnout, že má scénář na svědomí Bill Condon (Chicago, Dreamgirls). K mé smůle to však pro něj i režiséra Michaela Laughlina byla jejich prvotina, což jsem však nevěděl. Již úvodní „stínová“ vražda mi vzala veškeré iluze, že by mohlo jít o kvalitní horor a bohužel v podobném duchu se svezl i zbytek filmu (stejně jako zbytek vražd). Přitom zajímavý potenciál (nápad) se tomu upřít nedá, jen zůstal využit tak napůl. Ospalé městečko, kde se nikdy nic zajímavého nedělo a jediným vzrušením jsou bláznivé párty omladiny, přímo vybízelo po vzoru jiných starých slasherů k rozpoutání potřebného masakru, jenomže to by se tvůrci nesměli uchýlit ke gumovým gore scénám, kterým navíc předcházely zdlouhavé hrátky maskovaného vraha s obětí. Možná by na tom nebylo nic špatného, kdyby se do toho vložila potřebná dávka napětí a vše nevypadalo tak komicky (viz nahánění mladé dívky k bazénu). ()

LION-MR.T

VAROVÁNÍ! Moje hodnocení berte s velikou rezervou. Jako většina starých hororů mnou viděná i tady se jedná o kousek vytažený z mé paměti sledovaný mnou jako malým klukem na Nově. Pokud mě pamět neklame jednalo se tam o dva vrahy a jeden měl takvou hnusnou bílou masku skřeta. Všechno co vím. Ale plakáty a galerie jsem nahodil já,tak aspoň něco. ()

corpsy

Ako vedia niektoré filmy nudiť. Pre mňa naprosto neznámy žánrový film, od ktorého som v rámci jeho veku čakal nejaké to prekvapenie. A nič. Dajme tomu, že námet mal gule, ale natáčal sa zrejme v spánkovom móde, pretože bolo sledovať ho miernym utrpením. Chyba v čom? Rozpočet? (Anti)talent tvorcov? Idem to zistiť na ďalšom snímku režiséra Michaela Laughlina. ()

MM_Ramone

V malom americkom meste začne niekto vraždiť teenagerov. Sto krát videné klišé. Tento krát v hodne slabom novo zélandsko-austrálskom prevedení. Snímok "Divné chovanie" je prestarnutý, zabudnutý, prachom zapadaný, netradičný slasher horror zo začiatku osemdesiatých rokov minulého storočia. Natrafil som naň celkom náhodou, ale vôbec ma nezaujal. Staré béčkové horrory mám rád. Slasher patrí medzi moje najobľúbenejšie jeho subžánre, no toto ma fakt nebavilo. Nuda. Strata času. Blbosť. * ()

destroy83

Poctivé hororové béčko z prostředí poklidného amerického venkovského městečka, které o svůj klid přichází několika vraždami místních studentů. Venkovské policejní oddělení povolává posily z Chicaga a počet vražd znepokojivě narůstá. Mezi tezemi, že městečko čelí několika zabijákům, zavádí stopy policejní vyšetřovatele na místní univerzitu, kde se koná řada experimentů, kterých se za nemalé peníze účastní samotní studenti i místní teenageři. Stopáž dílka perfektně odsýpá, vražda střídá vraždu a vycházejí najevo nečekané dějové souvislosti. Vraždy jsou kvalitně řemeslně zpracovány a krví se nešetří. Herecké výkony působí naprosto přirozeně a jednotlivé postavy mají dostatek prostoru se divákovi představit. Hrdinům snímku divák fandí a záporáci jsou dostatečně slizcí. Hudební stránka dílka je rovněž zdařilá. Výsledný dojem je bezesporu kvalitní hororové béčko se zajímavým námětem, které s přehledem dosáhne na čtyři hvězdy. ()

• Ve filmu se velmi často objevuje Coca Cola. Důvodem je skutečnost, že jde o oblíbený nápoj režiséra Michaela Laughlina. (hladass)
  • Přestože se film odehrává na předměstí Illinois, produkce nenašla žádné autentické lokace malého městečka, a tak byla výroba přesunuta na Nový Zéland. (hladass)