Troch pred ním zabili... on je štvrtý. Podarí sa mu premôcť nepriateľov?
Mimozemšťania a ich strážcovia sa ukrývajú na Zemi pred neľútostnými vesmírnymi  lovcami. Môžu byť zabití, ale len v istom číselnom poradí. Na zozname smrti dnes votrelci označili na likvidáciu objekt číslo štyri. A toto je jeho príbeh.
Mladý muž John Smith nechápe, čím je výnimočný a prečo ho neustále prenasledujú nemilosrdní a krutí zabijaci, ktorí ho chcú zlikvidovať. So svojím ochrancom Henrim sú stále na úteku, večne sa sťahujú sa z mesta do mesta a John musí meniť svoju identitu. Mladík je stále v pohybe, všade je nováčikom, nikde sa nemôže usadiť ani zapustiť korene. V malom mestečku v Ohiu, kde v súčasnosti žije, však dôjde k nečakaným a prevratným udalostiam, ktoré mu zmenia život. John sa tu zoznámi so svojou prvou láskou, objaví svoje mimoriadne schopnosti a nájde spojenie s ostatnými tvormi svojho druhu, ktorí s ním zdieľajú výnimočný osud. (oficiálny text distribútora)

LucieVonKing

Viděla jsem pouze prvních dvacet minut a na další pokračování jsem neměla nervy. Připadalo mi, že film se skládá z několika dalších filmů. Hned na začátku filmu víte, že hlavní hrdina se šíleně zamiluje do slečny, která bude dělat drahoty a hrát strašně nedostupnou. Jednu * dávám jen za to, že to byl určitě dobrej nápad co se sci-fi týče a to je tak vše. ()

Ondak

Film cílený převážně na teenagery. Nečekejte něco jiného než jinde. Hrdina "chudáček", který se postupně stane nepřemožitelným. Nechybí školní láska a šikana. Prostě vše, co má takový film mít. Akční pasáže udělané super. Ale ten děj... Už jsem na to starý. Ukončení naznačuje pokračování, ale bohužel už asi bez mé pozornosti. ()

Tom10000

Podivný film, jehož sledování mne ale velmi bavilo. Velmi stručně: Na planetu přiletí rasa mimozemšťanů, která likviduje všechny přeživší na planetě. Mezi nimi je i devět nadpřirozených. Jedním z nich je i Čtyřka. I tito mimozemci přileteli na planetu zemi, aby se proti těm, jež je chtějí zabít, bránili. Jsou poslední svého druhu. Čtyřka se se svým "otcem" neustále přemisťuje z místa na místo. Jednoho dne odjíždí poté, co se hlavní hrdina zamiluje do dívky, ale svými schopnostmi na sebe upozorní. Když dorazí do nového města, najde si kamaráda i dívku, do níž se zamiluje. Je to láska, jež u něj vydrží navždy. Už nechce odjet. Jeho kamarád je statečný a dívka úžasná. Dokáží se však ubránit velké přesile nepřátel? SPOILER: Ano. A ačkoliv je do všeho zatažena i policie, Čtyřka dělá problémy a s dopomocí svých schopností upozorní na sebe i na svého "otce", který nakonec umírá, a málem zabije i sebe, díky Šestce, dalšímu nadpřirozenému, dívce, zachrání sebe i svět. Všemu ale není konec, ač je to již deset let, co jsme se nedočkali pokračování. Hlavní hrdinka Dianna Argon je pohledná mladá herečka, to stejné se nedá říci o Alexi Pettyferovi, jenž mi do role Čtyřky vůbec neseděl. (Teď nevím, zdali to nebyl Timothy Olyphant, ale i tak, jen Dianna mi sem seděla). Celkově bylo dílo velmi pěkné, ale chyby a nudné scény bych zde našel. 70 procent, 4 hvězdy, ale jentaktak. ()

BenNat

U traileru ve mě zavládlo nadšení, že zase uvidím nějakou scifi. Bohužel, trailer bylo to nejlepší z celého filmu. Nějakou otřesnou směsicí náhod s dostaneme na střední školu s hezkým mimozemšťanem, který kromě záchrany svého krku prožívá lásku s nějakou babou. Oba dva se mají za nerdy, což je směšné, ale nechme to být.. Neustále je nám připomínáno, že čtyřce jde o kejhák, do toho se objeví nějací opravu zlí potetovaný chlapíci. Místo tatíka má čtyřka jakéhosi ochránce, jehož osud je zpečetěn od první minuty filmu. A ze všeho nejhorší je konec nekonec, který otvírá dvířka pro dvojku hooodně dokořán. ()

Gazzellka

*** .................ked ja proste milujem chodit do kina na tieto roztomile jednoduche digitalno efektne peachoviny..... a ked je v hlavnej ulohe obsadeny pekne stavany opaleny mladicek... AAAAAAAAAAAACH. musim napisat carusovi liebesbrief, ze v dvojke ma alexa poriadne povyzliekat, lebo pociatocna plazova pasaz mojim ociam nestacila. pokerovani chlapci so zhnitymi zubami ma mierne iritovali a zvieratko v kamione mi pripada malo hrozive. takisto vyber bigla ako millaaaaska? wtf? ak dvojka dopadne rovnako ako transformeri II, zmozem sa uz len na **. fajn soundtrack. ()

shagisson

Jojo, už z traileru jsem si říkal, že v tom něco je...noo, a taky bylo, příběh vcelku sice vystavený jednoduše,ale pomalu se to rozbíhalo do solidního varu a ten konec, hodně slušná záležitost, a když to ještě okoření svou neskutečnou sex-appealovkou T. Palmer, tak konečný výsledek je velice dobrý a fakt se těším na pokračování - tak to nep.....e! ()

MAD_HOLUB

Až tak tragicky tento film nevidím ako mnoho iných užívateľov. Potenciál príbehu je určite nevyčerpaný a nebyť toho záveru bola by to fakt nuda, pretože počas zvyšného filmu sa toho veľa nedialo, a aj to čo sa dialo nedávalo veľkú logiku. Záporáci boli vytvorení na jednotku, ale chýbalo mi tam trocha akejsi tajomnosti, ktorá by nenechala diváka chladným. Ako veľký fanúšik fantasy to hodnotím na 70%, ale nečudujem sa nízkym hodnoteniam ľudí, ktorí tento žáner veľmi neobľubujú. Možno lepší(aspoň nejaký) prológ, viac informácií o tom prečo sa to všetko vlastne deje, a hodnotenie by bolo z mojej strany určite vyššie. ()

koumes.

Typický americký film. Celkem pěkné efekty, ale pointa? Vesmírní pronásledovníci hrdinů mají za cíl je jen vyhubit a co z toho získají? Medajlonek? Ubohá pointa, klasická zápletka. Škoda času ()

Trickle

Nebolo to najhoršie, určite si zájdem do kina aj na pokračovanie. Je to akási zmes X-mena a Twilligtu, kde sa hlavní záporáci podobajú na záporákov z najnovšieho Star treku alebo na českú pornolegendu Roberta Rosenberga. Takého psa si ale musím zohnať! ()

joullinar

Nápad celkom dobrý, čo sa schopností a pod. týkalo, no miestami Harryho Pottera (z jašterice pes a potom dalšia potvora, scenáristi si s fyzikou hlavu evidentne vôbec nelámu) a prudkú zrnácku romancu pripomínajúce v tom smere sčasti "me not gusta". ()

Pellik

Spojenie teen romantického príbehu a sci-fi žánru vyznelo u mňa dosť rozpačito. Na jednej strane ma zaujal dej, na strane druhej ale nepresvedčilo samotné prevedenie. Chýbala mi tu väčšia kreativita v podobe mimozemšťanov, pás nábojov na hrudi mi skôr pripomínal Stalloneho v Rambovi ako skutočného zabijaka z inej planéty. Uvidíme, čo prinesie dvojka, keďže koniec filmu k tomu smeroval. ()

dr.who

mne sa to celkom pacilo, aj ked je to vlastne Twilight akurat ze hlavny hrdina je superman zmiesany s X-menom.. a od zaciatku sa da cakat, ze sa konca v tejto casti nedockame :/ ()

Pattrick

109 minut které mne absolutně nepřekvapily ničím čím by mi film zůstal v paměti. Je to takové prosťoučké, hloupoučké a efektní. Největším plusem je Timothy, jeho mám fakt rád. Teen romance + pár minut akčních scén = průměrné .. ()

Mat.t

Také neutrálne, nie zlé, ale mne to trochu prišlo miestami ako opakovanie Jumpera. Najviac ma štvalo to nelogické používanie iPhonu, čo už. Nebude to jediný film. ()

BigPeta

Jen díky konci dávám dvě hvězdičky, protože ta akce, která byla vidět v upoutávkách je jen na konci. Celé vám to připadne, jak kdyby film měl dvě a půl hodiny, protože až na ten konec se dá trošku dívat. Nechali otevřený konec, pro další pokračování, které doufám nevznikne. Zklamání. ()

Mahonney

Začalo to zajímavě, pak se to přehouplo trošku do letní romantiky, aby se to následně celé dostalo do akce, která byla zajímavá a zábavná. Blondýny byly obě k sežrání, hlavní hrdina se dal přežít, ale Timothy Olyphant vypadal jako Ivan Trojan (nic proti Ivanovi, ale Timovi to neslušelo). 75% ()

madline24

Celkem snesitelné cosi, co se opravdu nepodobá "napínavému thrilleru", jak uvádí distributor. Spíš jsem měla pocit vcelku zábavné teenegerovské "highschool" komedie se scifi motivem, nic víc, nic míň, ()

G.I. Joe 3 má režiséra?

G.I. Joe 3 má režiséra?

13.01.2015

Akční série G.I. Joe opět mění režisérský dohled. První díl měl na starost Stephen Sommers (Mumie), druhý Jon M. Chu (Let's Dance 2) a o převzetí trojky momentálně vyjednává D. J. Caruso (Oko dravce)… (viac)

Jeff Bridges jako lovec démonů?

Jeff Bridges jako lovec démonů?

03.02.2011

Hrál ve dvou úspěšných filmech vánoční sezóny a za ten lepší je nominovaný na Oscara. Kdo by se divil, že se na něj nabídky jen sypou? Jednu z nich dostal od studia Warner Bros., které ve spolupráci… (viac)

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

Sharlto Copley: Od devíti ke čtyřem

19.04.2010

Stačila hlavní role v úspěšné a na Oscara nominované sci-fi District 9 a z neznámého Jihoafričana je v Hollywoodu žádané zboží. Uvidíme jej jako člena A-Teamu a pak jej čeká spolupráce se Stevenem… (viac)