Čizuru už dlouhou dobu nedostala žádný dopis od svého otce, má o něj starost a vydává se za ním do Kjóta. V noci v tu se stane svědkem bitvy mezi samuraji, z nichž ta poražená strana nevypadala úplně normálně. Vítězní samurajové ji vezmou na svou základnu – nechávat svědky „bez ochrany“ je přeci nebezpečné – aby ji vyslechli. Tito samurajové jsou členy skupiny Šinsengumi, která se o jejího otce také zajímá a hlavně se zajímá o důvod, proč byla jeho klinika před měsíce vypálena. Čizuru zůstává u Šinsengumi v naději, že nalezne svého otce. Vše vypadá v pořádku, ale každý si nese to své tajemství, ať už velké či malé. (Zíza)

Moiraine

Až neskutečně moc mi to připomínalo Neo Angelique Abyss. Jenom s tím rozdílem, že tohle je přece jen o špetku lepší - všichni tu mají katany a umí je používat. Všechno se točí okolo holky, která je nesympatická a jediné, co dokáže, je tvářit se zoufale a být v nebezpečí. Ochotní shinsengumi vždy přispěchali na pomoc a za 12 dílů jsem si nedokázala zapamatovat jméno jediného z nich. Vlastně ani pořádně nevím, o čem to bylo. Od souboje k souboji, od jedné historické události k další a někde mezi tím vším jsem ze samé nudy nevědomky přestala dávat pozor. Jestli jsem si něco z tohoto anime odnesla, tak to, že náhodné výběry anime nikdy nefungují. ()

Subjektiv

První okamžiky s openingem spolehlivě divákovi sdělí, že má co dělat se specifickým anime subžánrem, jenž zove bishounen. Otázkou je, zda k nezdravým vlastnostem, jimiž se tento žánr vyznačuje, dovede přidat něco, čím se předepsané nedostatky vyváží. Totiž, zda se chlapákům z reverzharému dostane i jiných vlastností než odvahy, schopnosti bojovat, skrývaných zranění na srdci, lásky k ústřední dívence, odhodlání, cti (nebo podlosti je-li to záporák se srdéčkem nejzraněnějším) a především štíhlé krásy. Žánr historického dramatu nabízí komplikované vztahy postav, složité motivace a sofistikované plány - Hakuoki však tuhle nabídku vesele ignoruje, historické reálie jsou pro tento seriál jen kostýmy a rekvizity. Však to souzní s hrdinkou, která zřejmě ten mužský svět nechápe (divné, že je to v anime seriálech pro dívky tak běžné), ale cítí, kdo je dobrý a proč. Po 4 dílech **. ()

Torako.chan

Promenáda bišíků... já ubohá ani nevím, do kterého se platonicky zamilovat dřív. xD Ale k věci, po stránce animační je to opravdu krása, moooc pěkné, postavy jsou dobré, krásné, překrásné, ale příběh je vcelku nudný a nijaký. Občas mě napadlo "Uh, na co číst titulky, budu se jen dívat na ty krásné tváře a sexy těla a snít..." a v tom se v záběru objeví Chizuru. >.> pff.... ne, ne, neberte mě tak vážně. :D Každopádně, nebýt všech těch nádherných krasavců asi bych to brzo dropla. Jak jsem už naznačila, občas jsem ani nečetla titulky, tak nějak mi bylo jedno o čem se baví a proč se o tom baví, pak mi to moc nedávalo smysl, ale to mi nevadilo, dokud tam byli všichni ti bišíci, skončilo to tak nějak, no nic, co už, hup na druhou sérii a kochat se znovu. Jako anime to u mě žádnou cenu nevyhraje, příběh tak 2*, animace je moc pěkně zpracovaná tak 4*, jen za pány z Shinsengumi 5*, sumasumárum ( váhala sem jako nikdy mezi 3* a 4*, ale nechci nadržovat jen kvůli vzhledu postav) 3* ()

Axineya

Jak už tu psali jiní: spousta bišíků a jedna blbka;) Postava Chizuru je vskutku otravná, neustále všude bezúčelově leze, aniž by někde k něčemu byla, ale za to má po ruce vždycky nějaký živý štít, který se pro ni obětuje. Ale kluci jsou fájn, nerozčilují a hezky se na ně dívá. Romantická notka je velmi vzácná, ale ve druhé řadě se to zlepšuje, takže se člověk nakonec něčeho málo dočká;) ()

Zíza

Ať žije reverse harem! :-D Kluci jsou tu fakt pěkní, tak je to anime zaměřené na mou skupinu (dívky, které rády slintají nad bišíky ^_^ ), takže jsem u něj setrvávala jen kvůli tomu - bišík sem, bišík tam, plus mě u toho držela zvědavost, co vlastně ta Jukimura dokáže. Prd; nic nepředvedla, takže si to asi schovává do další série, nebo je prostě jen neschopná blbka se štěstím. A další, co si mi na tom líbilo, byl hlas kapitána, já tohodle chlapa prostě zbožňuju, mohla bych ho poslouchta pořád a vrnět jako kotě. :-)) Ale to je všechno, šmitec. Zbytek nestojí za starou bačkoru - opening, ending se dají poslouchat, ale není třeba to dělat u každého dílu, příběh tam asi nějaký bude, ale je to profík ve hře na schovávanou, Jukimura Čizuru byla občas opravdu na zastřelení, typická obětavá blbka, kterou nakonec všichni musejí chránit a všichni ji chtějí (teď to nemyslím "na vztah"). Pro holky mohu doporučit v případě, že máte chuť jen na nějakého toho bišíka - tady jich je spoustu, určitě si vyberete, lepší výběr v hypernově nenajdete. Pro kluky to mohu doporučit z důvod toho, že se tu pár hošíků ohání meči, dýkami a občas se i vystřelí z pistole. A těm ostatním to mohu doporučit z důvodu toho, že některým postavám se mění barva vlasů :-)) ()