Děj anime seriálu je zasazen do roku 1863, kdy Japonskem zmítá násilné povstání. Na příkaz tokugawského šogunátu je vytvořena organizace nazývaná Roshigumi, do jejichž řad jsou přizváni jedni z nejlepších a nejzkušenějších šermířů v zemi. Jejím působištěm se stává tehdejší Kjóto, jehož obyvatelstvo by mělo být pod ochranou právě těchto samurajů. Od počátku se však skupina potýká s nejedním problémem. Souhrou náhod se pak do této společnosti dostává Ryunosuke Ibuki, mladík, jenž sice nenávidí samuraje celou svojí duší, ale zavázal se životem právě jednomu z tamních vůdců. (EMIA)

Torako.chan

Bylo to slabší, no. Vcelku nudné a zdlouhavé. I tak jsem si série Hakuouki prostě zamilovala. Všichni ti samurajští kluci prostě stojí za to to vidět. :) ()

ikilledjenny

Nejslabší z celé série. Trvalo mi neskutečně dlouho to dokoukat. Nejdřív plusy - opening, úchvatná kresba a vzhledem k tomu, že se jedná o prequel, tak mají samurajové zpátky dlouhé vlasy a hakamy. Mínusy - nuda, příběh se táhl do 7 dílu, pak se to konečně trošku rozjelo. Serizawa a Ibuki jsou naprosto nesympatičtí idioti. Jediné, co mě potěšilo byl poslední díl. Snad mi OVA díly přijdou lepší, když mě tohle zklamalo. -.-" ()