Subjektiv odpad!

Má-li anime seriál ve svém názvu slovo "Angelique", jde zřejmě o známku kvality - naneštěstí kvality extrémně špatné. Ve slečince Angelique z nóbl školy pro panenské hysterky dříme mocná síla, která má prý zachránit celou Arkádii (takovou dekadentní zemi jste ještě neviděli). Ona síla má něco společného s královniným vejcem či co, proto mě hned napadlo, že dříme naší hrdince ve vaječnících. Jak jinak si také vysvětlit, že se kolem ní záhy utvoří harém metrosexuálních bišíků? Pak mě napadlo, že vejce může symbolizovat hrdinčinu slepičí povahu. Inu, mnohovrstevnaté promyšlené dílo. Ale zpět k ději... Arkádie je napadána podivnými monstry, jež zovou Thanatos, což, mimochodem, je řecké slovo pro smrt a ona monstra skutečně nosí smrt. Další důkaz promyšlenosti. Ani takový detail jako jméno nestvůr není zvolen náhodně! A co teprve propracovaná psychologie postav. Jakými nápaditými a pestrými povahami jsou. Rudnoucí rebelek, vznešený šlechtic, blonďatý chlapeček s hebkým hláskem! A jak dovedou dávat najevo svou lásku a obdiv k Angelique - hřejivé slovo, rudé líčko, zajíkající se hlas, ochranitelský pud, luxusní ubytování, vybrané mravy či výborná večeře. Byl jsem málem u vytržení... svých vlasů z hlavy. Příběh neskončil, ale já své duševní zdraví při jeho pokračování v druhé řadě riskovat nehodlám. ()

Marius odpad!

Som dostatočný masochista, aby som to dopozeral, takže doplním Subjektivov trefný koment o hrôzy, ktoré sa odohrávajú v druhej polovici prvej série. Ním vymenované perly blednú popri tom ako sa v ďalších častiach začne riešiť minulosť mužských postáv a z nich vyplývajúca rebelská rozorvanosť a vnútorné konflikty a z toho prameniaca vzbura proti nespravodlivosti sveta naokolo. Táto háremovka však asi zaujala množstvo emo otaku dievčatiek a tak sa samozrejme musela dočkať pokračovania, ktoré asi pozriem až keď budem mať chuť na ďalšiu totálnu sračku. Normálne totiž anime diel trvá asi 25 min, ale ja som každý diel pozerať tak hodinu, lebo v kuse to fakt nešlo. 1/10 ()