Mike Weiss (Evans) je poněkud záhadný, ale skvělý mladý právník na vrcholu svých schopností. Je to ale také narkoman. Mike neustále bojuje o udržení rovnováhy mezí svými dvěma protichůdnými světy, kde se rychle žije – světem prostitutek a pouličních grázlů a světem energických advokátů a soudců. Když se zdravotní sestra na úrazovce Vicky (Shaw) v práci nakazí kontaminovanou jehlou, Mike a jeho přítel a partner Paul Danziger (Kassen) se neochotně ujmou jejího případu. Jak se do případu noří, zjišťují, že u významného poskytovatele zdravotní péče funguje rozsáhlý systém korupce, který za zisk dává všanc lidské životy. Mladí advokáti se rychle octnou uprostřed soudní pře, která bude tou největší a nejnebezpečnější v celé jejich kariéře. V případu je na ně vyvíjen ohromný tlak; pokud neuspějí, budou zničeni, ale protože jsou plni odhodlání, bojují dál. Mike se snaží odhalit pravdu a ocitá se v nejtěžším zápase svého života, a to nejen proti skvěle placeným advokátům odpůrce, ale i proti vlastním, osobním démonům. (Filmbox)

ivishka

Zajímavé a asi i jedinečné. Geniální právník a zároveň troska sužována limity a společenskými zásadami. Mike Weiss je jak známo podle námětu celkem složitá postava a dává to často znát. Moc se mi líbilo jak vytrval ve svém rozhodnutí až uplně do konce života a nakonec se jeho očekávání splnilo. Snažil se prosadit bezpečnostní jehlu určenou na jedno použití a sám ji zároveň používal. Velké ryby v byznysu jsou a budou vždycky sv*ně - hlavně v USA. Děkuji Chrisovi Evansovi za perfektní filmový zážitek - drogově závislí mu jdou jedna báseň. ()

sulimo

Nejdřív jsem si říkala, že by se z toho mohla vyklubat další Erin Brockovich, jenže po pár minutách pohledu na Evansův samolibý xicht, frajerský grimasy á la největší klátič ženskejch na světě (a k tomu sem ho pravděpodobně měla litovat pro to, že šňupe), mi bylo jasný, že další Erin se konat nebude. Tenhle film je hodně nezvládnutej, a to z toho důvodu, že celá ta atmosféra, která by vznikla z procesu David vs. Goliáš je potlačena právě až nesnesitelnou pozorností Evansově postavě, která je ovšem alespoň pro mě nezajímavá a dost trapná. Ve finále jsem něvěděla na co koukám a kam se dějově dostanu, tajně a naivně jsem doufala ve větší rozjezd zajímavého případu, ale jak píšu, naivně. Zbytečný film. ()

laik_60

Tam kde vládnu peniaze , právo stráca silu. Filmov s témou "úbohých právnikov" v boji so silnými megakorporáciami je už pomaly desiatky a desiatky , napriek celkom slušnému výkonu Evansa, nevedel ma ten film hlbšie osloviť. Marne som čakal na nejaké to "svetlo, co by malo prísť aj z najtmavšieho kúta". Ak sa chcete pozerať celý film na nadrogovaného advokáta ... kuknite si to, ja už radšej na film zabudnem. ()

teutates

Samolibý, arogantní, namyšlený (bla,bla,atd.) feťák, jehož ego překročilo práh nadnárodních, feudálních, farmaceutických společností, které jak jinak bojujou za správnou věc. Celé to konspirační pozadí je dejme tomu zajimavé, takových podobných pseudointeljakulatných (vid. profil Genero, odstavec 14... sorry Genero) snímků jako tady daná Punctura je taky fůra. (třeba Michael Clayton) "Podle skutečné události" taky dostatečně nevzrušilo. No jako výpověď a památka Mike-a Weiss-a, který je tady zobrazen v plné své kráse? 8/10 Evans a ty jeho homo - ksichty bohužel mají své čaro. Pevně věřím, že emancipavaná část publika je pohoršená daným svérázným vystupováním p.Weiss-a, no pevně doufám, že ho jen tak hned neodsoudí a budou se snažit pochopit jeho dušičku, ehm. ()

DEXTER099

Tak kvůli těmto námětům a příběhu podle pravdy se vyplatí točit filmy,aby se k lidem dostali a otevřeli jim v lecčems oči a donutili je to k zamyšlení.Pokud máte rádi stejně jako já tyto typy filmu kde jako bonus vám bude solidní herecký projev Chrise Evanse tak vřele doporučuji.Za mě 90 % a pět hvězd. ()

• Všech 7 tetování, které můžeme na Mikeovi (Chris Evans) vidět, jsou hercova autentická tetování. (Kodousek)
  • Snímek je natočen podle skutečné události, jejíž zfilmování posvětil skutečný Danziger, který byl osloven vynálezcem injekčních stříkaček, chránících zdravotnické pracovníky před infekcemi. (Patw)

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (viac)