2. světová válka: Ztracené filmy

• Česko Druhá světová válka: zapomenuté filmy (viac)

Se vzácným archivním záznamem, díky vyčerpávajícímu celosvětovému hledání, se v této řadě seznámíme s deníky a zdrojovými dokumenty, abychom mohli následovat osobní příběhy těch, kteří bojovali ve významných bitvách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (6)

2. světová válka: Ztracené filmy (2009)

Viděl jsem díl o Tichomoří, které není tak zajímavé jako Evropa. Vlastně se opakuje pořád to samé. Hezká pointa na závěr - Roosevelt film s drastickými válečnými záběry povolil, protože si to přáli vojáci a ejhle - podpořilo to prodej válečných dluhopisů a podporu veřejnosti k válečnému úsilí. Japonský císař byl zrůda a Američané ho kvůli stabilitě v zemi nechali vládnou i po válce. To čínští císaři po celou historii neměli touhy rozšiřovat své území a handrkovat se se sousedními národy o území jako to dělali Evropané. ()

Hard Way Back (2009) (E02)

Překvapily mě hrdinské válečné řeči amerického vojáka v dopisech. Jako dítě, které si chce dokázat, že je dospělé. ()

Battle Stations (2009) (E04)

Dva ze tří letců nepřežilo svých prvních 25 startů. Dokumentem prováží čtení z dopisů nabuzeného nadšeného amerického vojáka. ()

Glory and Guts (2009) (E08)

Doprovodný komentář z dopisů vojáka plný obav působí realisticky. ()

End Game (2009) (E10)

Již trochu veselejší díl s nadějí do budoucna. Záběry z koncentráků jsou silné. ()