Režisér Werner Boote ponúka vo svojom filme detailný i osobný pohľad na materiál, ktorý sa stal pevnou súčasťou nášho každodenného života: plasty. Vydajte sa spolu s ním na fascinujúcu cestu okolo sveta, po stopách "triumfálnej" dnes už storočnej existencie umelých hmôt na našej planéte - a zamyslite sa aj nad neočakávanými dôsledkami ich používania. (oficiálny text distribútora)

Garson

NEUČ SE,ŽIVOT TĚ NAUČÍ-zní to pravdivě jen se to nevztahuje na chování člověka k přírodě,protože některým věcem se uniknout nedá a plast se vkradl jako vzduch mezi obyvatele planety,mezi zvířata i zkrátka mezi celou přírodu.Nedotčená příroda jako symbol minulosti která mizí každým dnem a mezitím co tu píšu komentář jsou plastem zamořovány další kouty planety.Lokální problémy se nabalily do největšího globálního problému v historii lidstva.Neprobíhá skutečná válka kdy by bylo slyšet řinčení zbraní,ale probíhá tichá válka ve vzduchu,ve vodě i na souši jejíž dopad je mnohem závažnější a konec v nedohlednu.Praktické důkazy v dokumentu jako tažení vlečné sítě za lodí a následné vylovení úlomků plastů nebo úklid OSTROVA PŘÍRODY kde 300 lidí za dva dny nasbíralo 120 nákladních aut odpadu jsou nezpochybnitelné.Rozklad plastů je od 200 do 500 let a mezitím se do přírody uvolňují škodlivé látky.Není možné zastavit průmysl,není možné najít alternativu k náhradě plastické hmoty a proto není možné uzdravit naší planetu.Globální oteplování,uprchlíci, přelidnění a k tomu se přidal největší problém současnosti a to zamoření plasty.Stovky,možná tisíce let bude trvat uvést planetu Zemi do stavu v jakém byla na začátku 20.století.Shlédnout ještě pár takových dokumentů tak se ze mě stane bojovník za životní prostředí po boku "zelených mozků" z Greenpeace i když vím že na každou změnu nebo zlepšení už je pozdě,ale pro dobrý osobní pocit bych do takové bitvy šel a výrobce plastů bych přitlačil ke zdi i za cenu vlastního ohrožení,protože čas je proti nám. ()

gogo76

Po dobe kamennej, dobe železnej a dobe ľadovej tu máme dobu plastovú. Prvý umelý syntetický produkt bol bakelit. Odvtedy pribudli desiatky a stovky rôznych druhov plastov. Čo ma prekvapilo najviac je zloženie, ktoré je tajné. Žiadna z oslovených firiem nebola ochotná pustiť filmový štáb do výrobne a o zložení by asi neprehovorili ani s nožíkom pri krku...Vôbec som netušil, že sú s tým také tajnosti. Fakt je, že bez plastu si dnes život ťažko predstaviť. Filmom sa mihne zaujímavý nápad, kde niekoľko rodín vynesie na dvor všetko plastové z domu a uložia to na dvor. Najviac času trávime rozborom škodlivosti a účinkom na ľudský organizmus. Iba nepatrná časť sa venuje bioplastom a snahe zmeniť zabehané postupy. Fakt je, že po tomto dokumente nebudete mať veľmi chuť piť z plastových pohárov. Slabšie povahy môžu dosť záchvat a vyhodia z bytu všetko, čo sa i podobá na plast. 80%. ()

Lukoh

Dokument pojednávajúci o škodlivosti plastov a ich dopadu na životné prostredie ľudské zdravie... Lajcky zhrnuté všetky dôležité fakty ohľadom plastov a plnidiel v nich... Aj keď sa nedosiahol na konci dokumentu požadovaný výsledok, je dobré sa oboznámiť s danou problematikou, hlavne, ak o nej vôbec neviete... ()

subic

Rakušan Werner Boote udělal hodně zajímavý dokument, který nedávno uvedla ČT2 a já jsem si ho musel pustit 3x po sobě, abych ho pobral. Werner Boote nás provede takřka celým světem a ukáže nám, jak plasty za necelých 100 let změnily svět v různých oblastech světa a dál co nám hrozí do budoucna. Odkaz tohoto dokumentu je skutečně obrovský a také s obrovským dopadem na celou lidskou populaci. ()

Segrestor

Věděli jste, že jakákoliv věc vyrobena z plastu by neměla mít naprosto žádný zápach? A čichli jste si někdy k zahradnické sadě pro děti? Šli jste někdy do obchodu s hračkami a čichali, jak to tam "voní"? No, to bude nějakým sajrajtem, co do toho přidávaj. Něco, co se uvolňuje a vy to čicháte. To je právě špatně. Toto a spousty zajímavých věcí, co jste o době plastové, ve které žijete, nevěděli, se dozvíte právě zde v dokumentu, který ale tradičně nedává příliš prostoru objektivitě. Úplně z něj stříká, že je od začátku do konce natočen tak, abyste se buď plastů báli nebo je alespoň nesnášeli. Takže zavádějící, neobjektivní, manipulativní. ()

• Na premiére v Rakúsku prezentoval Werner Boote testy o chemických BPA v dojčenských cumlíkoch. Následne boli viaceré kontaminované kusy stiahnuté z trhu. (Marek1991)
  • Desať dní po premietnutí filmu na MEIFF v Abú Dhabí zakázali tamojší úradníci plastové tašky v Spojených arabských emirátoch s účinnosťou od roku 2013. (Marek1991)
  • Snímka vyhrala na filmovom festivale Romy Gala 2010 v Rakúsku cenu za najlepší dokument. (Marek1991)