Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (9)

Protiúder (2010)

Hodnotit Protiúder jako jeden seriál moc nejde. První série stojí sama o sobě, je vážnější, špionážní a za mě nic moc. Pak ale přišel na scénu Scott a Stonebridge a seriál se rozjel na plný pecky. Spousta sexu, výbuchů a minimálně jedno vystřílený město v každým díle. Akce je tu plno, je přehledná a Wichnester se Stapletonem si to užívají každou chvíli. Jejich chemie a hlášky jsou neopakovatelný. Pánové se ale se seriálem rozloučili a ten to ještě ve 3 sezónách zkusil s novým obsazením. Nebyl vyloženě špatný, ke konci dokonce velmi dobrý, ale vrcholu ve 4. a 5. řady se už Protiúder nepřiblížil. Celou dobu to ale byla nadprůměrná akční zábava. Scotte a Stonebridgi, díky! ()

Série 1 (2010) (S01)

Akční béčko od začátku do konce. Režií, příběhem, střihem, akcí. Špatně to ale vyloženě není. Moc se s tím necrcají, furt se tu něco děje a ty 3 "filmy" pěkně utíkají. ()

Project Dawn (2011) (S02)

Tohle mě fakt nebude bavit. První série je tak trochu stranou, takže se dá Project Dawn považovat za regulérní start seriálu. A ani v jednom díle se mi nestalo, že by mě to dokázalo nějak strhnout. ()

Vengeance (2012) (S03)

Nevím, jestli se mi někdy stalo, abych dal všem deseti dílům nějaké série po 3*. Protiúder je prostě sice akcí natřískanou, ale jinak ničím zajímavou, průměrnou podívanou. ()

Shadow Warfare (2013) (S04)

Druhá půlka sezóny je konečně TEN nářez, jaký od toho čekám už 3 sezóny. Přehledná, skvělá akce a fajn příběh. Že jim to ale trvalo, než si mě zaháčkovali. ()

Legacy (2015) (S05)

S velkým přehledem nejlepší dosavadní série a velká škoda, že Scott a Stonebridge už nebudou. Jejich rozloučení je ale parádní. Michelle Yeoh je parádní protivník a jako vždy se tu v každým díle vystřílí tolik nábojů, že by to stačilo na občanskou válku menší země. Skvělý rozloučení! ()

Retribution (2017) (S06)

Když ti víc jak polovinu seriálu dělají herci, jejich chemie, jejich hlášky, jejich styl a jejich akce, tak je vaše snaha o pokračování s úplně jinou partou odsouzena k záhubě. Proč pokračovat tam, kde to nemá cenu? Scott a Stonebridge si to dávali a jakmile si tady na konci dali cameo, šlo všechno raketově nahoru. Abych byl ale fér, poslední díly nebyly špatný ani s novou partou, takže na další řadu jsem i tak zvědavý. ()

Revolution (2019) (S07)

Překvapivě lepší než první série s novým týmem. Na předešlé zajeté duo se to sice nechytá, postavami ani akcí, ale vzhledem k tomu jak hrozná byla předchozí sezóna, tak vlastně dobrý. ()

Vendetta (2020) (S08)

Poslední série asi nejlepší, hlavně kvůli zvratům, které ne každý mohl čekat. Jinak se tady nic nezměnilo, akce je solidní, přepálená, linky se pomalu uzavřely a konec je hodně divný. Takový nijaký. Poslední sezóna ale ostudu neudělala, spíš naopak. ()