Protiúder

• Veľká Británia Strike Back
Veľká Británia / USA, (2010–2020), 57 h 25 min (Minutáž: 43–48 min)

Predloha:

Chris Ryan (kniha)

Philip Winchester, Sullivan Stapleton, Rhona Mitra, Robson Green, Michelle Lukes, Charles Dance, Andrew Lincoln, Shane Taylor, Richard Armitage, Jimi Mistry (viac)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (85)

Epizoda 10 (2013) (S04E10)

Záverečná epizóda využitá na maximum. Slušná akcia, pár prekvapení. Tak ti treba Kamali.  Hej a ten rusák ukázal, že je hlava otvorená. V závere zisťujeme, že Scott má synáčka, že medzi ním a Richmondovou prepukla divoká prcačka. Avšak myslím, že i Stonebridge zaboduje u Martinezovej. ()

Legacy (2015) (S05)

Posledná séria s hošanmi je u konca a ja som veľmo spokojný, obaja budú chýbať ale pevne verím, že aj nový tým bude fajn a že sa niekde v tých troch sériách aspoň v jednej časti objavia aj naši hošani Scott alebo Stonebridge. ()

Epizoda 1 (2015) (S05E01)

Napínavý diel jak trencle v gaťoch. takto sa štartuje epizóda. Tentokrát budú nepriateľmi zrejme na hlavných postoch šikmooci aj keď jeden nikdy nevie. Pasáž v bare skvelá, súboje výborné, záver ako som už písal napínavý. A Michelle Yeoh ako uplakaná druhá manželka veľvyslanca? Ona ktorá snáď v každom filme nakopáva rite? Vážne mám veriť takejto cipovine? Neverím a myslím, že ona bude tá zradná kurva v pozadí. ()

Epizoda 2 (2015) (S05E02)

Cháá tak predsa je naša Yeoh zradná kurva(očividne severokórejská agentka v utajení). Inak klasický diel kde máme fajn  prestrelky, dobré využitie bagra, kvalitný výjeb s Leem(ale myslím, že to prežil len bude obhorený) i s tým zradným policajtom, a parádnym súbojom policajta a Richmondovej. A ten šofér rikši, no ja som z neho nemohol. ()

Epizoda 3 (2015) (S05E03)

Skvelá epizóda ktorá zapojí do deja yakuzu, predstaví nám Scottovho syna a dvoch pašerákov ktorý budú zrejme protipólom našich hrdinov. Mei ukáže svoju prefíkanosť a skvelá bitka Stonebridga s tým Japoncom mohla byť okorenená o katana kombat. Záver nám ale ukáže že veci sa začínajú kurviť v prospech Mei. ()

Epizoda 4 (2015) (S05E04)

Tak som sa dal odrbať. myslel som si, že Stonebridge padne do zajatia a pomohli mu dvaja CIA hošani aka naše dva pašerácke protipóly našich hrdinov z predchádzajúcej časti. neveril som i a aj sa potvrdilo, že ich plány nie sú tak dobré. Avšak Mei ukázala, že prechcať dokáže nielen sekciu 20 ale i yakuzákov. A smrť Richmondovej hold milá Mei Scott ťa rozmrdá, akurát nie čurákom ako obvykle iné ženy ale olovom. Záver zrejme ukazuje, že nový smer našej sekcie 20 bude severná Kórea. ()

Epizoda 5 (2015) (S05E05)

Návrat k tomuto seriálu po tom čo som si odbehol k Vikingom avšak zatiaľ čo tam kvalita upadá to je to stále na fajn úrovni. Napínavé, akčné a vtipné. Meiin plán je asi v hajzli avšak záver značí, že naši hošani v ďalšom diely okúsia pohostinnosť kórejskej basy. ()

Epizoda 6 (2015) (S05E06)

Parádny a napínavý part. Síce prašivá Mei to prežila a Scott ju neodstrelil ale určite chcípne. A prdel bude keď ju zabije niekto kto sa ešte ani v tejto sérii neobjavil. Alebo to možno bude jeden z tých zmrdov čo boli v tuším dieloch 3 a 4 ako protipól našich hrdinov. Alebo ju kilne ten jej frajer. No každopádne chcípne. Hej a zrejme v ďalšom parte vyrazíme do Viedne. ()

Epizoda 7 (2015) (S05E07)

Výsluch kwona stál za to. Prestrelka v banke vyzerala tiež dobre a čo sa týka bomb majstra nečakal som, že to bude sám veľký Bolton z GOT. A na konci síce Li-Na uspela ale dlho jej úspech trvať nebude. ()

Epizoda 8 (2015) (S05E08)

Trošičku slabší part s otravným IT chujom(ale dostal čo si zaslúžil) pasáž s Lockom a Boltonom za mňa slabšia ale inak na pohodu. A autonaháňačka pecková. Hor sa do Ženevy. ()

Epizoda 9 (2015) (S05E09)

Lina obsadí Ženevské sídlo ale naši hošani jej to spočítajú a jej frajer či čo to je zaplatí životom(alebo pravdivejšie odjebe sa sám). Takže čakám kedy Linu Scott odjebe a nie oni idú za šéfovým šéfom, tam stretneme naše dva protipóly Scotta a Stonebridga a je jasné, že bude prúser, za ktorý ich šéf zaplatí životom, a naši chlapci zhavarujú kdesi v lese. Tak uvidíme ako sa z toho vypatlajú. Hej a Linu odjebú dve protipóly našich hrdinov a dosť odfláklo, no ale čo už. ()

Epizoda 10 (2015) (S05E10)

Masakrálny koniec, tu ani nejdem nič viac kecať okolo toho. ()

Retribution (2017) (S06)

Musím uznať, že slabšie a naša štvorica nemá na našu dvojicu ale poteší, že sa dostavia a taktiež úplne hrozné to nebolo a aj pár fajn zvratov to malo, uvidíme čo ďalšia séria ()

Epizoda 1 (2017) (S06E01)

Nuž mužská časť sa pokúša nahradiž Scotta a Stonebridga (jeden je predpisovo založený a druhý jebe jednu za druhou), ale veľmi sa im to nedarí. Čo však drží kvalitu je trio jebavých ženských a funny týpek cez počítače. A ani záporák Idrisi nepôsobí najhoršie, tak uvidíme. ()

Epizoda 2 (2017) (S06E02)

Akože stále je to strike back, ale hold no tie mužské postavy sa vôbec nechytajú na Scotta a Stonebridga, baby sa síce tiež nechytajú na predošlé ale aspoň sú prcavé. A Idrisi išol hor kardanom, a nuž neviem či jeho stará to tam podrží. Ale i tak stále dobrý seroš a ten ľahký nadpriemer to stále je. ()

Epizoda 3 (2017) (S06E03)

O niečo lepší part ktorý nám dá jeden fajn súboj v klietke, fajnovú jebačku a predstaví dvoch menších záporákov u ktorých máme predstavenú aj nejakú past. A Budapešť je iba čerešnička na torte. ()

Epizoda 4 (2017) (S06E04)

Nuž ono to je proste až moc také Rambovské, že naši hrdinovia šecko vykilujú a ich netrafí ništ. Ono síce aj predtým bolo na ten štýl ale tam mali trebárs krytie a podobné veci, plus dorazili posily, čiže išlo to na realickosť viac, ale dobre fajn, toto nebudem riešiť podstatné je že akcia stále bola viac než fajn, ale záver kde Idrisiho stará sama úplne na pohodu vybije 20 maďarských profi cajtov, to už je kurva moc. ()

Epizoda 5 (2017) (S06E05)

Highlightom dielu je súboj našej krátko vlasej kočeny v chodbe z bandou strážcov, natočený na jeden záber kde perfektne využije jak meč, tak parohy.  A najvtipnejšia scéna je ujebanie auta z mŕtvolou mafošovej materi. Inak ale priemerná epizóda. ()

Epizoda 6 (2017) (S06E06)

Toto bola dobrá epizóda, najprv prekvapí smrť maloletej slečny, potom divoká trtkačka, krátko po nej super bitka v bare a následne skvelá akčná pasáž v Černobyle. Záverečný výjeb s bielorusákom je síce cool ale prebije to zistenie, že Idrisi nezdechol. ()

Epizoda 7 (2017) (S06E07)

Fajn epizóda ale za smrť tej kočičandy strhávam * dole, som čakal, že si zapráši s Wyatom. ()