Klekánice

Réžia:

Ján Novák

Účinkujú:

Jana Lorencová

Klekánice byl publicistický pořad České televize, Televizního studia Ostrava, který se zaměřoval na investigativní reportáže. Klekánice se zabývá jednak osudy lidí, kteří se ocitli v mezní situaci a marně hledají pomoc a záchranu, jednak závažnými celospolečenskými kauzami - i na ty se však snaží poukazovat vždy na základě příběhu konkrétního člověka.
V pondělí 23. února 2004 Česká televize uvedla tento pořad naposledy. Od ledna 1995 v něm reportéři Televizního studia Ostrava uváděli své investigativní reportáže a zaměřovali se na závažné celospolečenské kauzy, které měly dlouhodobý dopad na českou ekonomiku a veřejný život. Klekánice si také všímala osudů lidí, kteří se ocitli v mezní situaci a marně hledají pomoc a záchranu. V průběhu své devítileté historie si získala respekt jako pořad, který odhaluje novodobé strašáky a ukazuje často odvrácenou tvář naší reality. Na samém počátku uváděli Klekánici Andrea Vojkovská a Aleš Šklubal, po nich pak David Viktora a Lenka Vlčková. Téměř šest let moderoval tento pořad Petr Bohuš. Od ledna 2003 byla Klekánice spojována s Janou Lorencovou. (oficiálny text distribútora)

oskiii

Ve své době velice kvalitní pořad, který by se neztratil ani dnes. Dobrý počin TS Ostrava…a s tím nic neudělá ani zamindrákovaný panic Capitano3. ()

Nettrass

Lorencová mě zaujala, proto jí naprosto zaujatě fandím. Troufne si i tam, kde ostatní radší jen šoupou nohama. I na ČT to nakonec bylo moc. ()

Paity

Určitě bylo dobře, že takový pořad vzniknul a že v jeho smyslu pokračují i Reportéři ČT, kteří mají také svou významnou roli na současné investigativní novinařině. ()