Šípková Růženka

(festivalový názov)
  • Austrália Sleeping Beauty

V psychologickém australském filmu režisérky Julie Leigh se seznamujeme s Lucy (Emily Browning), tajemnou dívkou a mladou univerzitní studentkou, kterou pronásledují neustále životní problémy. Její život nabere jiný směr poté, co se přihlásí na inzerát tajemné agentury, která svým zákazníkům poskytuje erotický servis. Lucy se noří do světa spánku a jako novodobá Šípková Růženka slouží jako prapodivný spící společník klientům agentury. (ČSFD)

sulimo

Parádně natočený film o ničem. Film, který se tak strašně snaží být artový a obrazově šokující (což zas tak moc teda neni), že se z té své snahy zapomněl vůbec dít. Pro mě to byla až neuvěřitelně povrchní a plochá podívaná postrádající jakýkoli element, který by diváka někam dějově posunul, obohatil. Tohle se snad raději mělo stát pornem, jelikož oním nulový příběhem tomuto druhu filmu spíše odpovídá a vzhledem k tomu, že jediným tahounem a důvodem, proč se na to chlípné postarší generace budou dívat a hvězdami zde plancat je právě ona nahota, která, kdyby se více "rozvinula", udělala by mnohé, třeba zajímavější film:-). Takhle to je jen krásně natočená nuda. ()

Garson

Šípková Růženka je film o studentce Lucy,která je z mého pohledu neskutečně sexy.Je velmi pracovitá,ale protože nemá dostatek peněz na nájem i když vymetá různé brigády tak zkusí vkročit do jiných vod a najde si brigádu kde se nástupní pohovor vede ve spodním prádle a jelikož se jedná o občasnou práci tak jí vždycky řidič odveze v autě do obrovské vily a noblesní žena jménem Clara jí dá vypít lektvar s uspávacím prostředkem a ona pak nahá leží na velké posteli,spí jako Šípková Růženka a nějaký starý dědek si vždycky zaplatí službu,že může nahou Lucy ve spánku ohmatávat.Protože jsem nedohledal v češtině "escortní" film MES CHÉRES ETUDES(2010) tak jsem se spokojil aspoň s tímto filmem,který měl také něco do sebe. ()

Mr.Pumpkin

Párkrát během filmu byla patrná snaha o vybudování jakési znepokojující či stísněné atmosféry a chvílemi to vypadá, že se to už už podaří, ale pak se jakýkoliv náznak atmosféry vypaří jako pára nad hrncem. Režie je k uzoufání nudná, bez nápadu a neohrabaná, podobně jako scénář. Postavy bez vykreslených charakterů se tak nějak motají příběhem, aniž by byla zřejmá jejich motivace. Jediným pozitivem je pro mě Emily Browning. 25% ()

dopitak

Žaludek sevřený víc než stehna bojácné panny v setmělém parku. Až na to, že kolega acsmp film před psaním obsahu vůbec neviděl, dobrý. Totiž, film je výborný, znepokojuje mě jen (zatím) nízké hodnocení, ale asi většina z 23 dosavadních hodnotitelů byla zase naopak znepokojena tímto filmem. Podobnost s Eyes Wide Shut je zřejmá, nikoliv však v inspiraci. Necítím absenci vysvětlujících prvků, proč Lucy potřebuje prostředky je zřejmé, ostatní nemá být dopovězeno, a to je dobře. Emily Browning! ()

corpsy

So slečnou ( paní? ) režisérkou a scenáristkou Juliou by som rád skočil na pivo. No zrejme asi len na tretinkové, niekde do zámožnej reštiky bez života. Vidím totižto, že zrejme pochádza z rodu smelých intelektuálov, ktorí pri sledovaní takýchto filmov popíjajú chutnučký ( dľa ich chuti ) čajíček s erekciou na malíčku a vášnivo diskutujú na filozoficko-sociálno-manifestačnú tému tohto diela. Nie škoda celuloidu ( digitálu )? Toto je ťažké aj na divadelné dosky. ()

• Film byl v roce 2011 vybrán do hlavní soutěže na filmovém festivalu v Cannes. (acsmp)

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

Zemřel herec Hugh Keays-Byrne

02.12.2020

Ve věku 73 let včera opustil filmový svět australský herec Hugh Keays-Byrne. Informaci zveřejnil jeho zástupce a později ji na svém facebookovém profilu potvrdil i dlouholetý přítel a spolupracovník,… (viac)