Sherlock Holmes býval najmúdrejším mužom salóna ... až doteraz. Na scéne je nový kriminalistický mozog - profesor Moriarty (Jared Harris), ktorý sa intelektuálne Holmesovi nielen vyrovná, ale jeho cit pre zlo spolu s absolútne chýbajúcim pocitom svedomia mu vlastne môže pomôcť slávneho detektíva predstihnúť. Keď nájdu rakúskeho korunného princa mŕtveho, podľa dôkazov, ako ich interpretuje inšpektor Lestrade (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Ale Sherlock Holmes usudzuje, že princ sa stal obeťou vraždy, ktorá je naviac iba kúskom väčšej a ďaleko a zlovestnejšej záhady, ktorú skonštruoval profesor Moriarty. Pri výkone služby spojenej so zábavou Holmes nájde stopu v podzemnom pánskom klube, kde Holmes spolu so svojim bratom Mycroft Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc slobody Dr. Watsona. Práve tu sa Holmes zoznámi so Sim (Noomi Rapace), cigánskou kartárkou, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú na starý kontinent. Prefíkaný Moriarty je stále o krok napred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý, ak vyjde, zmení celé dejiny. (TV Markíza)

sabretooth

Tohle je jeden z mála případů, kdy pokračování úspěšného filmu opravdu vzalo za své a téměř překonalo svého předchůdce. Napětí, akce film je natočen na stejný způsob, ale vůbec to u detektiva velikána nevadí. Poutavý příběh, s velmi zajímavým koncem, u kterého jsem se bál, aby mi nezkazil dojem z filmu, ovšem tvůrcům se opravdu povedlo epické zakončení s našlápnutou cestičkou na nový díl? To se jen tak nevidí . Robert je prostě sympaťák a role mu neskutečně sedne, jen Moriarty mohl vypadat o trochu "ambiciózněji?". Opravdu super 85% ()

gezper

Druhé pokračování mě nezklamalo a nese se v podobném duchu jako 'jednička'. Má to sice viditelnější chybky, akce&zpomalovaček je dost, až na úkor nějakého většího vyšetřování, ale pěkně se na to kouká, je to zkrátka moderní podání 'Sherlyho' (slovy jeho bratra). Navíc mezi Holmesem a Watsonem je skvělý parťácký propoj. 'Big bad guy' je lehounce upozaděn, ale když je na place, tak mu to člověk věří. Alespoň má více prostoru hlavní duo. Užil jsem si to, pěkný blockbuster na odreagování .. [80%] ()

Paranoir

skvele skvele skvelee ! :) o dost lepsie ako jednicka..robert s lawom su velmi sympaticka dvojica a od zaciatku filmu sa im skvelo partakuje...okrem toho je to vo filme jeen vtip za druhym a su nasadene kvalitne efektiky..velmi som si tento film uzila :) ()

Kusic

Opět vynikající Sherlock i s jeho bezchybnými převleky, smyslem pro humor a intelektem na rozdávání. Bál sem se, že po skvělém prvním Holmesovi bude těžko navázat na stejnou notu, ale opak byl pravdou. Sherlock coby James Bond 19. století opět nezklamal a dokonale pobavil nyní i se zajímavým nádechem první světové války. Zvraty, nečekané události, to je věc, kterou mám na filmech nejraději. Herecké obsazení je naprosto dokonale vybrané a těžko bych hledal lepší herece do těchto rolí. Dobrý děj, nový padouch James Moriarty sice vypadá po téměř celého filmu chytřejší než Holmes, nakonec se ale přece jenom ukáže, že Sherlock si dokáže naplánovat vše dopoředu. Doufám, že bude co nejdřív nový Holmes :) ()

Jamall

První polovina k ničemu, následující čtvrtina průměrná, finále působivé. Samotný "souboj" Moriartyho a Holmese snad ani nešlo špatně natočit. Celkově spíš nuda a promarněná příležitost. Noomi Rapace mi je krajně nesympatická. ()

nightstalker

Oproti jedničce značný posun kupředu. Má velká očekávání byla naplněna do posledního detailu. Slow-motion akce jsou úžasné a Holmesovy vtípky jsou stále to nejlepší na filmu. Co víc dodat, v poslední době jeden z nejlepších filmů co jsem viděl. ()

Deus3x

Šedý a průměrný film, který si hraje na chytřejší než je. Geniální plány mají trhliny a géniové si tam akorát honí trika jeden před druhým. Jediná světlá stránka filmu je povedené finále, které ale zničil kýč na úplném konci filmu. Guy Ritchie hodně upadl, protože kdysi točil chytrý a zábavný filmy - tohle není ani jedno z toho. ()

Hookins86

Převleky, propočítávání bitky, zápletka - geniálnost. Prostě mi tu nic nechybělo, ba naopak, bylo toho tu hodně, co mě přesvědčilo, že 2jka je lepší než 1čka. Hlavně bomba byla scéna v lese a hláška - je na čase představit Jeníčka (y) ()

Marchellonzo

Asi i lepší pokračování novodobého Sherlocka Holmese se vydařilo. V kině jsem se nenudil ani minutu a akční scény s pro tento film klasickými spomalenými zaběry tomu dodaly větší napětí a akci. Nevím jestli je to mnou nebo filmem, ale během filmu jsem se trošku ztrácel ve jménech a trochu zamotaném příběhu, který nebyl až tak skvělý. Ale za dobrý pocit při vycházení z kina 4*. ()

Ondrew

Tlieskam, tlieskam a este raz -- tlieskam! Napriek tomu (alebo prave preto), ze som doteraz nevidel prvy diel, uzil som si dvojku na maximum. Nenapadlo by mi, ze postavu Sherlocka Holmesa, ako i jeho spolocnika, je mozne stvarnit s patricnou davkou nadsazky, ironie a najma velmi specifickeho humoru. Robert Downey Jr. sa s danou rolou zzil uplne dokonale, vystrednejsieho Holmesa by zahral snad uz len Johnny Depp :). Hoci celkova dlzka filmu ma spociatku mierne desila, napokon som sa pristihol pri tom, ako doslova zeriem kazdu dalsiu scenu a pokojne by som prijal nejaku tu pol hodinku navyse. Snimka ma uzasny spad, nenecha divaka vydychnut a i vdaka soundtracku ide o jedno z najvydarenejsich kinematografickych vytvorov, ake som doteraz videl. Je samozrejme, ze prvemu dielu neodolam a som zvedavy na pripadne rozdiely v spracovani. Lez, co sa tyka Hry tienov, nemozem hodnotit za menej, nez 90%. ()

freEDelL

Film je docela dobrý, nicméně podle mého názoru je horší než díl první. Ale po stránce efektů a zvuku je to výborná podívaná. ()

david666

Zbytečně překombinovaný děj, délka a těch matrixových scén mohlo být taky míň. Guy Ritchie se podle mě neubránil megalomanii díky velkému rozpočtu a úspěchu (zaslouženého) prvního dílu a trošku se mu to vymklo z rukou. Některé vtipné scénky byly už na hranici trapnosti. Absolutně nevyužitá byla postava, kterou ztvárnila Noomi. ()

Kada80

Tak moc jsem se tešil na pokračování,až z toho bylo málem fiasko. Po vizuální stránce skvělá práce (přestřelka v lese paráda) ,ale příběh mě vůbec neoslovil. Škoda,třeba příště. THE END ? 60% ()

redalert21

Nůůůda, neskutečná !!!!!!?! Jak je to možné, nechápu, ale totálně nevyšlo zpracování Sherlocka, jeho humor, chování, inteligence. Už v prvním díle to kulhalo, a navíc tady to jeho "zpomalené plánování" to už bylo opravdu utrpení ()

Pjotrik

Slabší než jednička. Zbytečně moc neuvěřitelných akčních scén, jakoby Guy zapomněl čím vlastně oslnil první díl - sympatickou odlehčeností, inteligentním humorem, mystikou a vztahem dvou hlavních postav. Ale nejvíc mě asi zklamal Moriarty, který se jaksi odhalil hned na začátku...ono těžko může někdo působit hrozivě ve filmu, kde je jasné, že žádná z důležitých postav nezemře. 78% ()

Borin.P

Z pokračování Sherlocka Holmese mám rozporuplné pocity. Už po prvním dílu jsem odcházel z kina nepříliš spokojen a u druhého to bylo ještě o něco horší. Už od začátku mi nesedla hudba, i když časem jsem si zvykl, horší to bylo s dějem. Když pominu posledních dvacet minut, moc jsem se nebavil a bylo mi téměř lhostejné, co se přihodí v dalších minutách. Pokud od půlky filmu sledujete hodinky, tak to samo o sobě nevěstí nic dobrého. Horší 3* ()

Paserak

Hra Stínů mě zastihla připraveného, natěšeného a dobře naladěného. Po parádním prvním díle už byl , divák, připraven na "sex apeal" hlavního hrdiny i styl práce Guye Ritchiho. Nechal jsem na sebe působit pozitivní energii i entusiasmus všech zainteresovaných. Na všech bylo cítit tak si natáčení své role užívají. Hláška z Sherlockových úst střídala ještě peprnější a akce rovněž. Hans Zimmer už je jen takovou neochvějnou jistotou. Z dalších plusů bych rád vypíchl dokonalé vystižení doby konce 19.století. Tenhle film jsem prostě žral i s navijákem. Až snad i nekriticky... ()

Venceslao90

Hodnotím sice stejně jako první díl, ale to hlavně díky akčním pasážím a dobrému finále. Jinak mi pokračování přeci jen přišlo o fous horší. Příběh již nebyl tak zajímavý, místy trochu překombinovaný, zápletka méně chytlavá a chyběl tu mi vtip a nadhled z prvního dílu. Ale i tak stále nadprůměrný snímek a bavit se budete. Slabší 4* ()

orbil

Hra stínů aneb jak zabít legendu... už u prvního SH jsem byl na rozpacích, jestli je nutné být u filmu sjetý, aby se člověk bavil a dvojka to dotáhla k dokonalosti. Ano, je tu pár skvostných okamžiků (továrna, Holmesův maskovací převlek), ale jenom Watson to neutáhne. Doufám, že trojka nebude... to se asi začnu dívat na hokej. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (viac)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011