Vyhnaný římský hrdina se spojí se zapřisáhlým nepřítelem, aby se pomstil městu... Moderní filmová adaptace tragédie Williama Shakespearea.. Na začátku děje je Coriolanus nejlepší bojovník, který vybojuje vlastnoručně a sám vítězství Říma nad městem Corioli, patřící  Volskům. Je to velice schopný chlapík, v rozhodujících momentech však vždy z úst vypustí něco, co by si mohl odpustit anebo neudělá to, co se udělat patří. Římané jeho upřímnost nesnesou a vyženou ho. Coriolanus odchází k nepříteli a v čele jeho vojska táhne na Řím. Dá však přednost mírové smlouvě, kterou s Ŕímem nakonec uzavřou. Jeho noví přátelé však nejsou s takovým řešením spokojeni a nazvou ho zrádcem. Najednou si vzpomenou, kolik jejich lidí zemřelo kdysi jeho rukou. Vrhnou se na něho a zabijí ho. (TV JOJ)

stratocasta

"Jednou jsem se tak šťoural v nose, až mi tekla krev." Ralphík je skvělý a což teprve když ho dáte dohromady s Machine Gun Leonidasem a "éterickou kráskou" Pipi Langstrump. Jeden vztyčený prostředník prosím k paní Taymorové a druhý s nabídkou cesty do (coriol)anusu panu Emmerichovi. Děkujůůů. ()

krizi odpad!

To je hnus, velebnosti. Dát lidem v moderním světě do huby Shakespearovy věty je fakt prasárna všech prasáren. Fakt se mi líbilo, jak si navzájem vyhrožovali, že se propíchnou mečem a přitom drželi v ruce samopal. To musel fakt vymyslet buď nějaký hodně špatný komik anebo nějaký chorý mozek. Navíc film neměl děj, Fiennes pouze přehrával a Butler tomu taky nepomohl. ()

vovarano odpad!

Uz je to davno co som daroval odpad ale teraz sa to inak neda. Velmi odvazny a este viac nepodareny pokus spojenia divadelnych dosiek s celovecernym filmom. Viem si predstavit ze tento film sa moze pacit jedine vasnivemu anglickemu Rimsku risu milujucemu Shakespearovskemu fanatikovi, co videl a vie vsetko o Shakespearovi a tymto filmom si moze rozsirit svoju zbierku. To nastastie ja nie som a tak mozem konstatovat ze tento film pre mna nefungoval, ci uz spracovanim alebo nelogickym scenarom a musim povedat ze ani hereckymi vykonmi. Recitovanie nezmyselnych basni uplne nesuvisiacich s tym cosa deje na obraze, no hruza. Dovolim si parafrazovat quote z filmu: ''There is no more story in film than there is milk in a male tiger" ()

Lilien odpad!

ach môj Bože. Shakespearove diela sú nadčasové o tom niet pochýb. Po pár vydarených adaptáciách zasadených do modernej doby Romeo a Júlia " O" ako Otelo som sa nebránil ani tejto verzii. Navyše s dosť kvalitným hereckým obsadením a prvotinou Fiennesa čoby režiséra.Spojenie Shakespearovych dialógov s modernou dobou nebol v tomto prípade najlepší nápad, priam sa to k filmu nehodilo. Prišlo mi že postavy niečo iné hrajú ako vykonajú. Pre mňa jeden s tých nedopozeratelných , ťažkopádnych a uťahaných filmov. navyše dialógy mi absolútne nič nehovorili, hádam to aspoň potešilo milovníkov Shakespeara ()

nick_sekac odpad!

Po cca 30 minutách jsem to nevydržel a vypnul. Viděl jsem jenom absolutně nezáživné odříkávání shakespearovských dialogů bez větší návaznosti. Mám celkem rád náročnější filmy, ale tohle wtf? ()

TommyDiamond

Tento týden už je to třetí film, který jsem nedokoukal. Prostě člověk se nemůže dívat na něco co je úplná blbost. Proboha, co tohle mělo znamenat? Řecké drama napasované do současné diktatury. Divím se, že nikoho nenapadlo zakomponovat shakespeara do nějakého vesmírného sci-fi. To je jako kdybych chtěl hvězdné války převyprávět za pomoci Pána prstenu. Navíc pak dochází ke kuriózním situacím, kdy voják ze samopalem povídá něco o tom, jak někoho zabije mečem. Ať si kdo chce říká co chce, ale toto byl přehmat...... 20% ()

Alishii

Fuuu...no teda! To mi vysvětlete: Když zfilmování Romea a Julie zasazené do moderní doby je tak skvělé, tak proč tahle hrůza? Mistr Shakespeare se musí obracet v hrobě..Jedna hvězda za Gerarda Butlera protože je takový fešák :o) ()

RobbieM@N

Od moderní adaptace bych tedy nečekal pouhé přeroubování do kulis 21. století, květnatá angličtina je dobrá, ale nesmí to způsobit, že tempo filmu by chtělo jít rychleji (všude se pořád spěchá), ale hercům trvá příliš dlouho než ze sebe vychrlí ty šíleně dlouhé věty, moderní člověk by to řekl 5 slovy, Shakespear to dokáže v 20 slovech. Samo o sobě by to nebylo špatně, v divadle to fungovat může, ale v kombinaci s digitální kamerou a vybraným vizuálem je to úplná blbost. Navíc postavy jsou šíleně polarizované, vzletnou a odosobnělou rétorikou se charaktery vybudovat nedají. Aspoň Fiennes stojí trochu za to, jeho řvaní emoce nějaké vzbudí, navíc sdílím jeho "disdain" vůči prostému lidu. ()

gicous

Shakespeare je autor, který překonává věky. Jeho hry se dají adaptovat různými způsoby od klasických až po výstřednosti typu Romea a Julie v réžii Baze Luhrmanna nebo Tita pod taktovkou Julie Taymor. Oba dva považuju za výborné filmy, totéž nemůžu říct o režiserské prvotině Ralpha Fiennese. Nápad natočit Shakespeare jako akční thriller není špatný. Bohužel Fiennes dostal k realizaci pouhých deset milionů a je to vidět. Vydávání Srbska za Řím a Itálii skončilo podle mě katastrofou, stejně tak jako jediná hromadná akční scéna v rozbořených ulicích. Ostatní akční scény a přesuny vojsk jsou řešeny televizními přenosy, které postrádají jakoukoliv atmosféru. Celkově jsou "davové scény" natočeny jako z nějakého televizního seriálu a ne z filmu, pro který scénář napsal autor Gladiátora a hrají v něm herecké hvězdy první svítivosti. Fiennes jako režisér nenabízí žádné svěží nápady nebo překvapení. Režíruje rutinérsky, jednotvárně a nudně. Je to škoda hlavně díky výborným hercům v čele s Brianem Coxem. Butler nedostal tolik prostoru a Fiennes s oholenou hlavou někdy až příliš přehrává. Coriolanus je film, který jasně doplatil na nízký rozpočet a špatného režiséra. ()

FortKnox odpad!

Tady se někdo zblázni Shakespear zasažen do současností a střílí se tam střelnými zbraněmi, odehrává se to v Římě, ale točeno to tam evidentně nebylo. Herecké výkony snad nejhorší, jaké jsem kdy viděl, měli z toho udělat animák, aby to bylo k smíchu a ne k pláči. Scénář je od stejného člověka co Gladiator nebo Skyfall, tady jde krásně vidět, že rozdíl mezi genialitou a šílenstvím je velmi malé. ()

kubilov

Baz Luhrmann je showman a talentovaný filmař, i proto mu modernizace Shakespeara prošla a prakticky ho i proslavila, jenže Ralph Fiennes je především slušný herec a pro svůj režijní debut si měl raději vybrat o něco lehčí látku, protože jeho Coriolanus se mu totálně mezi prsty rozpadl. Nesrozumitelný srbský blábol s několika známými herci, víc ani ťuk. ()

johnsnow

Nemôžem hodnotiť lebo napriek perfiš hereckému obsadeniu som nedokukal do konca. A to som nadával na ruské vojnové filmy ale každý som dopozeral. ()

Joostas

Poslouchám to jako rozhlasovou hru.Absolutní špička!Jako film velké zklamání .Snad by se to dalo zažít, kdyby tam hrál Mladič s Karadžičem a točili to na Plitvičkách. ()

aannemer odpad!

Vydržel jsem tu děsnou nudu přesně 30 minut, pak jsem to vzdal. Na tyhle rádoby intošárny fakt nemám. No a zase ta rozklepaná kamera v detailních záběrech... Kameraman a režisér jsou kreténi! ()

Scaevola

Těžko natočit špatný film - byť režisérskou prvotinu -, když vám scénář sepsal "nejlepší dramatik Anglie" a všichni zůčastnění hrají, jako by to mělo být naposledy. Nezdráhám se použít slova "geniální" při zvážení transposice hry ze 17. století se starořímským námětem do kulis sjednocené Evropy: Výtečně září scény krvavého povzbuzování těžké pěchoty se samopaly lehkým veršem, volání věčně bdících bohů v televizním studiu, ba i bezeslovná závěrečná bitka. Kontrastem dobových prolnutí i záměrně poetisovaných výpovědí je zveličen prvek historické relativnosti hodnot, nelítostný postup proti nemyslící lůze je těžce stravitelný v pohledu kamer aktuálních zpravodajství a čest je vykládána způsobem, jenž dnešní muži zapomněli. Samotná Marciova tragédie a rozhodné přesvědčení, jež je nazýváno "pýchou", ač by lépe znělo oddaností řádu, jsou vlastností předlohy, ale pokud bych tvrdil, že je chtěl Fiennes aktualizovat, lhal bych. Je nesmírně dráždivé sledovat střet dávných ctností s moderní kulisou - světlo takto vržené pod nepříjemným úhlem soustřeďuje pozornost na celý konstrukt současnosti. Nechci podsouvat tvůrcům jakékoli názory, ale muž proměnivší se v draka vyslovil otázky, které se mnozí obávají položit. ()

prezyvka

Môj príliš negatívny postoj k celému tomuto filmu niekoľko násobne zvýšil môj zážitok z divadelného predstavenia, ktoré bolo vynikajúce, žiaľ o filme sa to ani z ďaleka povedať nedá. ()