Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Kubaaaa

Neplánoval jsem se na tenhle snímek někdy kouknout. Jednoduše proto, že prostředí cirkusu mi nic neříká, ba naopak, cítím k němu jistou averzi. K tomuto filmu jsem se dostal shodou náhod a můžu říct, že jsem nelitoval. Ačkoliv mi Pattison v pár scénkách připadal trošku zfetovanej, tak celkový dojem z něj mám dobrý. Reese zahrála bez sebemenší výtky skvělou roli. Ovšem jako hlavní hvězdu bych označil Christopha Waltze, to je Pan záporák posledních let a nutno říct že své role tyrana se ujal stejně brilantně jako v Inglorious Basterds. ()

Tatianistka

Musim priznat, ze som ostala trochu sklamana. Cakala som trochu vyraznejsi dej alebo ako by som to nazvala a zaroven mi chybalo trosku viac iskry medzi hlavnou dvojicou, ale inak prijemny film. ()

Judy24

Christoph Waltz hraje zase hajzla. Ano, zase. A hraje ho skvěle. Ano, zase. Začínám toho herce bezmezně obdivovat... Reese nezklamala, zahrála svou roli docela pěkně, ale Robert mě nějak nebavil. Pořád ty stejné výrazy byly příliš nudné. Samotný děj byl fajn a jak tak docela pěkně ubíhal, chystala jsem se pomalu procpat do svého hodnocení čtvrtou hvězdičku. Líbilo se mi, jak si hráli s cirkusáckým prostředím, se všemi kousky, vozy a zvířaty, jenže pak přišel konec. A ten mě trochu naštval, vůbec mi neseděl k tónu celého filmu. Byl tam jakoby násilně "americky" přilepený, aby se neřeklo. ()

Gromit

Pokud jste četli knihu, čeká vás veliké zklamání! Dvě zásadní postavy tu byly sloučeny v jednu (August a strejda Al), jiným (a docela zásadním) zase film poskytuje žalostně malý prostor (Walter a Velbloud). A když pak posloucháte Marlenu, jak vypráví o svém dětství/mládí, máte najednou pocit, že sledujete úplně jiný příběh. Také konec je poměrně překopaný, takže žádné velké dojetí se jaksi nekoná. Je to škoda, zejména uvážíme-li, že po řemeslné stránce není Voda pro slony vůbec špatná a herci jsou typově velmi přesní a v některých případech navíc opravdu dobří (Waltz opět exceluje). Jenže k čemu to všechno je, když scénárista jaksi nectí literární předlohu? P.S. Pokud jste knihu nečetli, klidně si tu jednu hvězdičku přidejte. ()

Pistacie

Kdyby tento film jako ústřední téma našel proboha něco mnohem rozměrnějšího, než jen zakázanou lásku a typická romantická klišé, tak by vzhledem k dobré řemeslnické práci a tématickému potenciálu měl i na víc. Rozhodně bych tu vinu průměrnosti ale neházela na Roberta Pattinsona jen proto, že chudák hrál v Twilight. ()

Izz

Velmi vkusná a dobře fungující romance,která sice trochu doplácí na Roberta Pattisona,kterého si do filmu musel protlačit producent,aby nalákal do kina více lidí.Jinak je to herecky na úrovni,vizuálně magické,s fungujícím zapojením curkusového neštěstí,které filmu dodává rozměr navíc.Lawrence režijně zraje a už se těším na jeho čistě autorský projekt. ()

dydl1

Moc hezká pohádka,pocitově film působil přesně,tam kde měl.Víc bych se věnoval samotnému životu uvnitř cirkusu,ne jen okraově.Pocity hlavních hrdinů se mohly vyvíjet postupně ,ne tak sekaně"Ahoj---pusa---miluju tě."Hudba byla hodně hodně fajn.Myslím,že se dalo z filmu ještě dost vyždímat,ale i tak je to můj šálek čaje,proto to hodnocení. ()

emjey

Typická zápletka romantického filmu v neobyčejně pohledném kabátu. K tomu skvělá Reese a excelentní Christoph Waltz. Mě se to líbilo :) ()

TommyDiamond

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) se dozvěděl o smrti svých rodičů při skládání závěrečné zkoušky na vererině. Školu nedokončil a osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. A tam potká krásnou krasojezdkyni Marleny (Reese Witherspoon). Marleny a Jakoba spojuje láska ke zvířatům. Ovšem láska mezi nimi vzplane až po pořízení slonice Rosie, která má zachránit cirkus před úpadkem. Největším problémem jejich lásky je Marlenin tyranský a zlý manžel ředitel cirkusu Benzini August (Christoph Waltz). Ale jak to tak bývá v takovýchto příbězích? Láska zvítězí nad zlem a naši dva hrdinové po smrti Augusta a pádu cirkusu Benzini stráví zbytek života spolu. Myslím,že Ch.Waltz oba naše hlavní hrdiny dost zastínil. Náposledy jsem ho viděl v Hanebných panchantech v roli plukovníka Hanze Lauda a za nedlouho ho uvidíme ve Třech mušketýrech v roli kardinála Richeriého. Role padoucha mu náramně sednou. Je vidět,že do svých rolí dává všechno. Tento film byl ve všech ohledech skvělí a navíc zfilmovat kvalitně knižní bestseller to už chce um. Celkově 80% ()

departed

Waltz se brzo, stejně tak jako třeba Mark Strong, zaškatulkuje jako další vynikající filmový záporák, jenže nikomu to vadit nebude, protože mu záporné role zatím svědčí a zvládat je, mu nedělá žádný problém, jak je vidno. ()

Zombiepod

Myslím si, že keby sa dej tohto filmu neodohrával v nádhernom prostredí cirkusu, tak by ho kopa z nás ani nedopozerala. Tuctový a predvídateľný dej o zakázanej láske, napriek tomu to však niečo do seba malo a ako romantický film určite zaberá. Hviezda naviac pre fantastického Christopha Waltza, ktorý ako vždy nesklamal, a navyše vidím že aj žehličkár patizón vie hrať aj niečo iné ako komického upíra. ()

narthasia

Prvé čo musím podoktnúť, že tu mi až tak Pattinson nevadil. Naozaj čo sa týka výpravy film bol skvelý taký malebný. Reese bola nádherná a ani sa nečudujem, že medzi nimi dvoma nebola dostatočná chémia resp. som im to neverila (ja by som s ním mala tiež značný problém :D ) Veľmi ma zaujal herecký výkon Christopha Waltza je to pán herec. Nie je to zlý film, ale nijak zvláštne sa nezaryje do pamäti. ()

speedy7929

Začiatok sa mi to podobal na Titanik, starý muž našiel fotku, na ktorej je jeho stará láska z čias kedy bol cirkusantom "umelcom". Filmový dej bol veľmi dobrý, Robert Pattinson zahral veľmi seriózne a dobre svoju rolu. Film hodnotím na 85% čo sú u mňa 4 *. ()

liberita

Voda pre slony patrí k adaptáciám, ktoré napriek tomu, že sa odlišujú od svojej literárnej verzie len minimálne, sú v závere oveľa lepším spracovaním. Sara Gruen totiž vymyslela naozaj pútavý a originálny príbeh, avšak nedokázala ho spracovať tak dobre a zaujímavo, ako by si zaslúžil. Filmu sa to však podarilo. Príbeh o láske nielen k ľuďom, ale aj zvieratám, o ťažkostiach spôsobených hospodárskou krízou a o tom, aké veľkolepé divadlo dokázali cirkusy kedysi vytvoriť je naozaj krásny, rovnako ako doprovodná hudba Jamesa Newton Howarda (predovšetkým skladby The Circus sets up, Circus Fantasy a Rosie). Po celý čas film navyše nestráca svižné, ale predsa ladné tempo a finálnej scéne nechýba do posledného momentu napätie. Tiež ma prekvapil svojím výkonom Robert Pattison, ktorého som predtým považovala len za idol tínedžeriek posadnutých Twilight ságou. Po zhliadnutí tohto filmu som ale zmenila názor a Pattison si tak zaslúžene získal moje sympatie. Naopak Reesee predviedla jeden zo svojich slabších výkonov, predsaviteľka slonice Rosie bola na druhej strane úžasná. ()

Hanzo47

Film vám vyrazí dech parádní atmosférou, která se dá jenom krájet a hudba do toho zapadá fakt povedeně. Příběh není nijak světoborný, ale nudit se u něj nebudete a napětí se nakonec dostavilo. Pattinson mi tu vůbec nevadil a na Reese se kouká skvěle jako vždy. Waltz je prostě pan herec a odvedl tu nejlepší výkon. ()

IEO10

Strašná nuda,ani nevm proč dávám tři hvězdy,asi za Rosie a za slušnou výpravu,nic jinýho mě totiž nenapádá.Waltz sice nejlepší,ale že by to byl výkon k zapomatování to teda určtě ne.Jinak k hercům žádný výhrady,celkem mi tam i pasovali,i když na místě Witherspoonky by mohla hrát každá druhá herečka a film by tim vůbec neztratil.Nechci to v životě vidět znova,úplně zbytečnej film,kterej drží nad vodou jenom ten slon...5/10 ()

Wolfinas

Reese Witherspoon tady září, jak říká Jacob (Robert Pattinson), a vůbec se nedivím, že se do ní zamiloval. Na filmovém plátně bylo jejich partnerství velice vyrovnané a krásné. Atmosféra 30. let a hospodářské krize je vystižena dokonale. Ředitel cirkusu, kterého představuje excelentní Christopher Waltz, zpočátku mate svým milým úsměvem, ale docela brzo z něj začne čišet pěkný strach. Robert Pattinson zde opět dokazuje, že není jenom hezoun z Twilightu a jeho herecký výkon mi udělal obrovskou radost. ()

Godhaj

,,How do you stand the smell?“ ,,What smell?“ Voda pro slony jde osvědčenou cestou. Romantický příběh je sice stokrát omletý, nicméně pořád funguje. Prostředí cirkusu ale dává příběhu příjemnou atmosféru a šmrnc. Jen herecké výkony stojí trochu stranou. Hlavní milenecké duo nemá moc co hrát, Pattinson si vystačí s jedním výrazem a na Witherspoon je vidět, že zub času jí už trochu ohlodal. Výraznější je bezesporu principál Waltz, který opět podává vynikající výkon, na nějž neměla ani slonice Rosie. Celkově se však nejedná o žádné zklamání, jen další průměrný romanťák. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)