Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

jsemzuzu

Jedním slovem nádhera :) připomnělo mi to staré, dobré filmy, poctivě natočené a s citem.. vše, co jsem od toho očekávala, se mi dostalo v plné hojnosti, takže palec hore ;) ()

pepa3rd

Další klasický romantický příběh, který se pomocí líbivých scén, atraktivního prostředí, příjemné hudby a sympatických herců snaží vyprávět, jak to kdysi bylo, když ..., v tomto konkrétním případě, jeden nedostudovaný zvěrolékař náhodou naskočil na cirkusový vlak. Tak jako většina těchto filmů v poslední době nepřináší nic, co bychom už neviděli, ale přesto má co nabídnout a nenudí až do závěrečných titulků. 60 % ()

bararich8

Moc hezky natočeno, taková ta slaďárna (tj. co jsme už 100krát viděli jinde) smíchaná se skvělou rolí Christopha Waltze. K tomu si přidejte zvířátka, whiskey a máte na večer vystaráno. 4* ()

Ondr@932

Pěkně zpracovaná romantika s moc zajímavým a pěkným příběhem. Režisér Francis Lawrence opravdu boduje, už jeho třetí film, který se mu povedl. I když sci-fi mě od něj baví ještě víc, ale i tak bravo! A těším se až shlédnu jeho čtvrtý nový film Hunger games 2, to bude asi opět pecka ( snad mě nezklame ). Christoph Waltz byl skvělý! Za tento film dávám 70% ()

Torgal

Už úvod v ktorom si dôchodca spomína na staré časy dáva tušiť, že tu sa bude rozprávať veľký životný príbeh (a útočiť na ceny). Nakoniec to nebolo príliš horúce ani s jedným (s príbehom ani s cenami), ale stále tu ostal film čo pohladí srdce aj dušu. Pattinson dokazuje, že má na viac než len na hádzanie melodramatických pohľadov a ostatní herci mu zdatne sekundujú (hlavne slonica Rosie). Potenciál na výnimočnejší zážitok tu bol, ale ošúchaný dejový oblúk o zakázanej láske, keď medzi hercami v jeho centre nebola správna osudová príťažlivosť, ho nakoniec nenaplnil. 6+/10 ()

Biopler

Na film sa dobre díva, lebo tvorcovia majú remeslo v malíčku či už od réžie, kamery, hudby až k samotným hercom. Vizuál je podmanivý, cirkusové prostredie neopozerané a príbeh z čias prohibície našťastie iba sčasti romantický, nakoľko "zakázanú" lásku bolo treba skrývať. Vôbec sa nejedná o tuctovú vec. Ukážkový záporák v podaní Waltza, ktorý zatieňuje veterinára uja Patizóna. Zamrzia šablónovité prvky typu, že sme na úteku, ale najprv sa musíme pomilovať, lebo tak je to Hollywoodsky film... pritom nám ide o holý krk. Samotné odhalenie skrývaných citov na verejnosti pri Jacobovom "krste" je lacné, pýtalo si to iný nápad. Jacobova matka vyzerá ako jeho sestra, v záberoch sa vyskytne tak 30 sekúnd, ale nemám rád keď sa to takto odflákne. Ešteže slonica rozumela poľsky. V závere drhne aj fakt, že sa Jacoba nezbavil krutý August, ktorý nemal problém za jazdy vlaku vyhadzovať ľudí. Keď tak vyrátavam nedostatky, tak na zamýšľané slabé 4* to nemá šancu dosiahnuť. ()

ViktorS

Pekný film z prostredia cirkusu, ktorý som až teraz objavil, no jeho názov mi bol známi už dlhú dobu. Hlavná zápletka tejto snímky, a to milostný trojuholník medzi dvoma mužmi a jednou ženou neznie síce jedinečne, avšak vďaka cirkusovému prostrediu sa dej vyvíja osobitným zaujímavým spôsobom. Na vzťah medzi hlavnými postavami tu vplývajú zvieratá, konkrétne slonica Rosie, ktorá v cirkuse nemá, ako väčšina zvierat, ľahký život. Film je herecky veľmi dobre obsadený. Christoph Waltz tu zahral, ako sa dalo čakať, skvelo zápornú postavu a taký Robert Pattinson tu dokazuje, že nie je hercom jednej postavy. Snímka je miestami predvídateľná, ale ako celok je na pozeranie príjemná. ()

Razzor_82

"Svět je plný triků, kde všichni hrajou." Zakázaná láska v milostném trojúhelníku. Robert Pattison střihl svou roli výborně.  Christoph Waltz se představil jako ďábelský principál a opět nezklamal. Resse Witherspoon je přirozeně přitažlivá. Slonice Rosie vykouzlí úsměv na tváři. Krutý i silný romantický příběh z cirkusového prostředí. 7/10 ()

terx

Na úvod nutno podotknout, že nic pro ochránce zvířat. Pak jsem měla trochu obavy z Reese, protože se mi na roli v dobovém filmu absolutně nehodila, ale nakonec mě přesvědčila. Pattinson parádní, o Waltzovi ani nemluvě, ten je na role hajzlíku prostě geniální. Cirkusové prostředí zajímavé a filmově tak nějak neokoukané. Láska dvou lidí, láska ke zvířatům do toho cholerický ředitel, který jde přes mrtvoly...všechno pěkně pospojované, krásná romantika, fakt jsem se bavila...jen byla klika, že slonice uměla polsky co? ale odpouštím...celkově super! ()

milaneg

Je to sice typická americká romantika v líbivě načančaném podání, ale dá se na to dívat...! Samozřejmě to není nic filosofujícího, prostě odpočinkový film. ()

Petranka

Príjemná romantika, pekná hudba a trošku dramatiky ku koncu. Zaujímavo zasadená do prostredia cirkusu a môžem povedať, že konečne som videla Pattinsona v niečom inom ako v Twilighte, kde mi dosť vadí, tu ma príjemne prekvapil. ()

Black-star

Pro mě krajně průhledný děj postrádající šmrnc a notnou dávku energie. Trochu mě mrzí že mezi hlavními hrdiny to vážně nejiskří. Jejich postupně se vyvýjející vztah je takový jakoby umělý a spíš víc vypadá nuceně než opravdicky. Film je vlastně postupné vyprávění příběhu bez větších či menších zvratů. Vše předvídatelné a tím pádem krapet nudné. Po chvíli sem si říkala kdy už to konečně skončí.... A ani ta hudba mě nenadchla... Je mi líto. ()

Melvej

Pokud by tento film byl o krutosti, tak se Christoph Waltz ujmul své role brilantně, pokud to mělo být o lásce, tak mileneckou dovjici z plakátu pochválit nemůžu. Nebyla mezi nimi žádná chemie. Možná to bylo tím věkovým rozdílem, přeci jen devět let není zrovna krátká doba, ale spíš ani jeden z nich nepatří mezi dobré herce. Už vůbec ne Pattinson, kterého do hlavní role obsadili snad jen kvůli tomu, aby do kin přitáhl náctileté obdivovatelky Stmívání. Takže, pokud chcete vidět Christopha Waltze, jak se opět brilantně ujmul svojí role, pak vřele doporučuji, jinak nic moc. ()

Kingjiri

Pěkně vyvážený romantický drama. Ne moc romantiky, aby bylo zbytečně přeslazený a dostatek dramatických scén. Bez pochvaly nesmí zůstat ani skvělá hudba, která se hodila k jednotlivým scénám. Herecké obsazení bylo slušné, především Waltz hrál velmi dobře a Witherspoon byla zase k nakousnutí. Proti Pattinsonovi nic nemám a rozhodně na něm nebudu hledat mouchy jenom proto, že hrál v Twilight sáze. Ale musím objektivně konstatovat, že mi jeho prkenný výraz bez znatelnější mimiky v obličeji začínal lézt trochu na nervy. Kdyby si na place před natáčenim trochu nahnul, jako to dělala slonice Rosie, asi by podal lepší a sebejistější výkon. Kdyby tam byl místo něj nekdo schopnější (např. Ryan Gosling), možná bych přemýšlel i nad plným hodnocením. Nakonec dávám čtyři silnější hvězdy, který jsou i tak téměř sto procentním výsledekem, protože jsem od tohohle snímku nic moc neočekával. ()

AspireHD

Já prostě tyhle slaďárny můžu. Jak zde bylo řečeno tak příběh není nijak komplikovaný. Jedná se typicky o "Neznámý host se objeví v dobře vypadající společnosti, kde vůdce a pán všech má manželku, která jen svým pohledem neznámého hosta dostane a vznikne zakázaná láska, která změní veškeré dění." Sice je to klasický příběh, ale je obohacenem slonicí Rosie, která tomu dodává takové to kouzlo, které vás donutí si říct "Ještě jednou ji ubliž a fakt ti taky ublížim." a to myslim, že je ten hlavní pocit, který by měl ten film vyvolat a opravdu se jim to daří. Výborně zde útočí na emoce, protože je zde ukázáno jak to zřejmě fungovalo v cirkusech a ikdyž to během představení všechno vypadá krásně, tak zatim všim je jedno velké utrpení a bolest. Film obsahuje poměrně hezký soundtrack, který je dobře zasazen do příběhu a ikdyž se jedná o starší hudbu, která nemusí každému hned sednout, tak zde se opravdu hodí. Jediné co bych asi vytkl byla smrt dvou určitých kladných postav, jelikož mě osobně zajímalo, jak to s těma dvouma dopadne a pak se jen dozvíme, (spoiler) že byli vyhozeni z vlaku (spoiler), což mi přišlo takové nevýrazné. Určitě by se našlo 5 rezervních minut filmu a nějaká dramatická hudba, během které by proběhla akce, která postihla ty dva. Hned by film mohl působit více emotivně a slabší povahy by mohl lehce dovést k pláči. Film doporučuji, hlavně pro lidi, kteří mají rádi takové ty smutné filmy. Neříkám, že je to přímo pro ty lidi, kteří si pustí 10x titanic a vždy u toho brečí, ale více se to zalíbí lidem, kteří vyhledávají filmy jako "Milý Johne", "Poslední píseň" nebo "Nezapomeň na mě". ()

renoarko

Ak sa mám priznať, cirkusantov nemám nejako extra rada (klaunov som sa dokonca ako decko desila), Peňa Patizóna sťa načinčaného upíra tiež nemusím, napriek tomu sa mi film celkom páčil, čakala som však iný záver. A Christoph Waltz si tu strihol scénu, pri ktorej som mala mierne deja vu. Sem tam treba aj romantiku kukať :) ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)