Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Hepy13

Nevím čím to bylo, možná tím že přesně takový film jsem chtěl v danou chvíli vidět. Neuvěřitelně mi to sedlo. Normálně bych dal asi 4* ale mě se to tolik líbilo že musím dát 5*. Christoph Waltz stále "Bastarduje" což je jedině dobře, protože takovéto role mu krásně sedí. Reese je stále krásná blondýnka a Pattinson mi vůbec nevadí, jako zde některým přítomným. Škoda toho konce který mě trochu zklamal, jinak pro mě velké překvapení. ()

toi-toi

Prazvláštny film. Ten kto čaká obyčajnú romantiku bude prekvapený. Ja som ju taktiež čakal, obával sa jej, a nakoniec som bol viac ako milo prekvapený. Romantika samozrejme vo filme je, avšak nie je to nosná téma. Film drží pokope dobrodružstvo a fascinujúce pozadie cirkusu v období veľkej ekonomickej krízy. Lawrance je vizuálny stratég, pracuje s formou dokonale, tie najkrajšie obrázky vyťahuje v pravú chvíľku, čo už dokázal i v predchádzajúcich filmoch. Je mi to trošku ľúto Waltza, ktorý začína byť čím ďalej tým viac zaškatuľkovaný do role sympatického psychopata, tak ako ho ukázal Quentin. Snáď sa dokáže z tejto škatuľky vymaniť a ukáže sa i v iných podobách. ()

Antaeus

Tak, čo to tu máme? Upír Edo v "serióznom" spektákli. Pre "zmenu" romantickom. No našťastie sa po pľaci nemotá sám a tak mala táto "roudmúví" šancu osloviť každého nežného Romana Tyčku. Pekná výprava. A to na každej stanici! Niekde dokonca hrala hudba! Principál Waltzčík nám predstavil svoju víziu komunikácie s odbormi a nutno dodať, že má obrovský potenciál. Význam slovného spojenia "si vyhodený" posunul na doteraz nepoznanú métu. Pani Waltzová mala rada zvery a podľa toho to napokon aj dopadlo. Priznám sa tu babsky (nie, slzička sa nekonala, padavky), že som si to vskutku užíval. A ani Edo mi nejak nesal krv. A aj keď som neustále v napätí očakával, kedy sa nežne nakloní ku najbližšie sa nachádzajúcej dievčine a s nekonečne hlbokým pohľadom jej nesmelo prezradí: "Drahá, mám tajomstvo. Počas splnu sa mením na homodlaka" musím priznať, že v jednom zábere dokonca vyzeral ako muž! ()

Darth Vader

Ano děj je předvidatelný, ale komu to vadí?! Nevím jestli si vyjadřením svého kritického názoru navyšujee své sebevědomí a chcete si tím dokázat, že něco víte o filmech nebo jen nevíte co byste napsali. Jako u všech romantických filmů na toto téma (The Notebook či jiné) jde jen o prostou věc kouknout se na příjemný film který vás lehce rozpustí jako čokoláda (jenže se tomu člověk nesmí bránit)... Mě se to líbilo moc Reese je nádherná a Robert co chcete?! K čertu s Twilightem já ho mám rád... Dávám 5* a ani se necuknu! ()

ashtangi

Cirkusy mě vůbec neberou, ale z čisté zvědavosti jsem se na tento film chtěl podívat. Možná jsem potřeboval už konečně vidět Pattinsona hrát a přestat o něm smýšlet jen jako o tom klukovi ze Stmívání. Christoph Waltz dostane Oscara a najednou je všude. Delší dobu bych ho vidět nemusel, protože za tuto jeho postavu na něj budu asi nějakou dobu naštvaný. Zahrál to skvěla. Už moc skvěle. Hudba mi hodně připoměla Desplatovu hudbu k Benjaminu Buttonovi a námět filmu byl až moc nápadně podobný Moulin Rouge! Pořád jsem přemýšlel, co mi to připomíná a poslední 3/4 hodiny jsem spíš žasl nad podobností obou filmů. Vzhledem k tomu, že autorka knižní předlohy onu knihu napsala až v roce 2006 a Moulin Rouge! byl natočen v roce 2001, tak si myslím, že někde v podvědomí z toho filmu čerpala. To mi však nebrání v tom, abych dal 5*, protože se mi dostalo skvělého emocemi nabytého zážitku. ()

kaze

Pred vstupom do kina na tento film som mala mixed feelings, lebo nemám rada Pattinsona, ale mám rada Reese. Takže nevedela som, čo z toho bude. je pravda,že Pattinson sa tváril celý film, ako keby mu uleteli včely a jeho herecké umenie nie je to pravé orechové, ale zaujal ma hlavne skvelý Waltz. Skvelý, pán herec. Aj Reese sa popasovala s rolou dobre. celkovo sa mi film páčil, bolo to z prostredia, ktoré bolo pre mňa vždy tak trochu tajomné...a na film mám celkom dobré spomienky a asi pôjdem najbližšie do cirkusu, keď k nám zavíta.. ()

Kjuk

Pro pubertální holčičky zamilovaný do Partyzóna, jak psal verbal dobrý. Pro mě utrpení od začátku do konce, tohle fak ne e. A nezachráníl to ani důstojník Hans Landa, bohužel.. ()

jasanka

Hm… jednou bohatě stačilo. Na to, o jaké jde téma a herce, měl být výsledek mnohem kvalitnější. R. Witherspoon zrovna nemusím, a R. Pattinsonovi tohle vůbec nesedlo. Hlavně mě štvaly ty jeho výrazy vůbec neodpovídající scénám (a to jinak proti němu nic nemám, takže nejde o žádné předpojaté hodnocení); navíc se asi naučil od Kristen Stewart olizovat si rty. A co mělo znamenat to poslouchání příkazů jen v polštině (jaká to „náhodička“) ?! Navíc zbytečně dlouhá stopáž. Hvězdička za slonici Rosie a za zajímavé prostředí. ()

blazenka

Na tento film jsem šla s rozporuplnými pocity. Předesílám, že nemám ráda cirkusové prostředí a z Roberta Pattinsona neomdlívám. Těšila jsem se na Reese, byla jsem zvědavá i na Christopha Waltze. Musím říct, že jsem byla strašně mile překvapená. Reese je herečka No. 1, před Christophem smekám ( už od jeho výkonu v Hanebných panchartech ) a Robert dokázal, že umí zahrát. Drama mu svědčí. Několik silných momentů tento film vyšvihlo vzhůru. Pravda bez Christopha Waltze by to byla minimálně jedna hvězdička dolů. Takhle váhám mezi 4 a 5*. Nakonec se kloním k 85%. ()

KOZEL84

3aPůl.Škoda,že pan Lórenc nenechal tu cihlu ležet,protože jinak je to odborník na slovo vzatej.Z Pattinsona nikdy DiCaprio nebude,protože nemá talent ani charisma,ale pokud bude mít štěstí jako tady,bude aspon' snesitelný.Já proti němu nic nemám,ale to je prostě o hovně,ho sledovat a ten slon mu fakt dává regulérně na prdel.Příběh zakázané lásky mi nevadí,když je takhle ''načinčaný''(škoda,že zvířátka víc neprasila) a navíc sem byl v cirkuse naposled tak v pěti letech.Jo a Waltz je dobrej jako vždy.Jestli ''jako vždy'' znamená podruhé. ()

TomasKotlant

Ukázkové melodrama překračující hranici dobrého vkusu. Mohl to být výborný film, kdyby se nesnažil za každou dojmout a kdyby v každém třetím záběru nebyl detail na Pattinsona nebo Witherspoon. Tito dva jsou načinčaní tak, že strhávají na sebe veškerou pozornost, což diváka, který není z cílové skupiny začne brzo dost otravovat a hlavně díky tomu není čas na rozvíjení děje a charakteristiky postav. Některé dějové zvraty jsou strašně alibistické, což k "žánru" asi patří, ale vadilo mi to. Krásně vykalkulované pro všechny generace, kýčovité využití všech možných prvků. Trailer vypadal skvěle, neboť většina scén plných patosu v něm není obsažena a nebo byly použity bez patřičeného kýčovitého kontextu. *** Ve zkratce: Dobro, zlo, láska, zvířátka a spousta kýče v příliš velké krabici, do které by se vešel i slon. (Teda on se tam fakt vešel...) ()

rusty09

Pattinson začíná bejt frajérem, už to neni jen Twilight, ale už 2 jeho kvalitní film. Rozhodně lepší než zápisník jedné lásky nebo Dear John,. ()

edie sedgwic

Co chcela tato obrovska nablyskana gula vlastne povedat? Ze vo vnutri vsetkej tej parady, skveleho hereckeho obsadenia a hudby nie je NIC. Ale absolutne nic. Clovek sa len bezradne pozera, ako film postupne upada do nekonecneho klise a tragicky zaver uplne zaklincoval tuto presladenu love story. Davam hviezdicku za Christopha Waltza. ()

Brambu

Jo jo, tak tenhle film se mi rozhodně líbil. Má všechno co má správný film mít, dobré herce, napínavý děj, zápletku a ten konec no zkrátka jedna báseň. Ale na pětku tomu pořád něco chybí... Třeba příště. ()

sNeDy

Patyzon umí hrát, to čumím. Jinak takovej ten klasickej "krásnej" film, ve kterým je všechno v pohodě, vlastně i ty drsný scény jsou v pohodě, všichni jsou v pohodě, i ti, co je jim špatně jsou v pohodě. V pohodě. Pohodě. Ale když se na to dobře kouká, je to dobře natočený a pěkně to ubíhá, tak proč ne? 4 z 5 hvězdiček. V pohodě. ()

Everyone

Viděl jsem jen část...poněvadž rozpustnost filmového cukru dosáhla, nutno říci, že dost rychle, hranici nasycenosti a já nechtěl riskovat své zdraví a přidat se k zástupu diabetiků. ()

Matli

No, lehce více průměrně natočená pohádka z cirkusového prostředí s romantickou zápletkou v pozadí s podtitulem: Jak vycvičit slona. Robert patizón je krajně nesympatickej (chudák Reese) a Christopher Waltz zase na druhou stranu válí, takže spíše hvězdičku navíc za něj. 61% ()

hazaba

Romantické drama na jeden večer. Ne že by to bylo špatné, ale nijak to pořádně nevyčnívá. Ozvláštňujícím prvkem je snad slonice, která však nemá moc prostoru. Jedná se spíš o vztah mezi ředitelem cirkusu (charismatický Christoph Waltz - pro zápornou postavu jako stvořený), jeho manželkou (příjemná Reese Witherspoon, která v jiných filmech je hodně strhující, napr. ve Walk the Line) a mladým nedostudovaným veterinářem (civilní Robert Pattinson, který zde dokazuje, že umí hrát a série Twilight je spíš takový úlet), ovšem tento vztah je víceméně schematický a lze jasně uhodnout, jak dopadne... ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)