Voda pre slony

• Česko Voda pro slony (viac)

Mladý študent Jacob Jankowski (Robert Pattinson) zložil záverečné skúšky, aby sa mohol stať veterinárom, keď sa dozvedel, že obaja jeho rodičia zomreli. Bez rodiny a peňazí sa Jacob rozhodne pridať k potulnému cirkusu Benzini. Nastupuje na miesto veterinára, kde sa má starať o cirkusový zverinec vrátane nádherných koní krásnej jazdkyne a hviezdy voľnej drezúry koní Marleny (Reese Witherspoonová). Do Marleny sa Jacob rýchlo zaľúbi, ale ona už patrí charizmatickému, no zvrátenému a násilníckemu riaditeľovi cirkusu Augustovi (Christoph Waltz). Medzi Marlenou a Jackobom vzniká krehké puto, ktoré utužuje aj spoločná láska k zvieratám a hlavne slonici Rosie, ktorá mala cirkus zachrániť pred úpadkom. Rosie však nie je schopná nacvičiť žiadne číslo, ani poslúchnuť jednoduché príkazy. Puto medzi touto trojicou sa nakoniec stane jedinou nádejou na prežitie... Po rokoch Jacob už ako starý muž spomína na svoj život, keď tajne miloval ženu, ktorú milovali aj iní. (TV JOJ)

Achaltekin

Skvělé herecké obsazení, dokonalý příběh a nádherná zvířata. Nemám co vytknout. Film utváří krásnou představu chodu života v cirkusovém světě, který není zrovna růžový :) ()

rhodos

Pěkný, milý snímek z cirkusového prostředí, u kterého se určitě nudit nebudete, ale ani Vás moc neohromí. Scénář vznikl podle literární předlohy, kterou jsem ale nečetla. Z filmu bych hlavně vyzdvihla kameru, výpravu a hudbu od neselhávajícího Jamese Newtona Howarda, ale rovněž herecké výkony všech tří hlavních představitelů v čele s famozním Christophem Waltzem, který má opravdu patent na padouchy. Mimochodem jako člověk Twilight ságou nepolíbený nemám žádné předsedky vůči herectví Roberta Pattinsona, který však zde ani neoslní ale ani nevadí. Být obsazen jiný herec, možná by se zvedla úroveň tohoto filmu. Nejlepší jsou scény mezi ním a Reese Witherspoon, až takové se zdálo být jiskření mezi nimi. Film je sympatický, ale k nejvyšší metě nedosáhne. ()

Tomasek.

Tento film mi vyrazil dech . Čekal jsem že to bude dobré , ale toto ? to je luxus , uzasne zakryta predvidatelnost tohoto filmu . Vase nazory na konec , se od minuty menili , tak jak to bude ? Ano , dopadlo to dobre , ale podle me az moc . I kdyz bych tento film , moc do dobrodružných asi neřidil , nicméně uzasny film plny nehy , neviditelneho kouzla a zvirat. Obcas jsem se zasmal , obcas jsem mel chut zabit toho grazla a obcas jsem mel chut brecet . Tomuhle se rika 3 v jednom . Jak jinak než 5* ()

Jannine

Velké plus tohoto filmu je rozhodně atraktivní prostředí, ovšem tím to podle mého asi i končí. Mezi Robertem a Reese to moc nefunguje, ona mi do její role vlastně vůbec nepasovala (a to jí nemam zafixovanou jako Pravou blondýnku). O herectví Roberta asi nemá cenu debatovat, podle mého má lepší filmy, tady toho moc nepředvedl. Příběh celkem ujde, ale taky by to šlo udělat ještě lépe. Celkem teda film, na který se dá podívat jednou a víckrát už ho vyhledávat nebudu. ()

Eclipsis___

Pomerne dobre zvládnutá romantika, dej- hoc predvídateľný - plynie bez väčších WTF momentov a drží diváka v zaujatí, čo bude ďalej. AVŠAK, zas a znova krútim hlavou nad tým, koľkokrát ešte obsadia Patizóna kým zistia, že z tohto chlapca v živote herec nebude. Hrozný v Potterovi, na grc v Tvílajte a aj tu bol veľmi slabý. Prosím vás, už ho netrápte a nechajte ho niekde v pokoji nosiť slonom vodu. ()

misiacik

Začínať nehereckým, postarším pánom ktorý sa snaží za daždivej noci dokázať veselo pohupsávajúci okolo svojho invalidného vozíka, že on je niečo viac ako dotyčný junáci snažiaci sa ho dostať z tejto nemilej situácie. Nadšenie dotyčného pána z príbehu som ani po dvoch hodinách pochopiť nevedel, bo spánkový syndróm útočil na mňa. No odolal som a dopozeral tento snímok o jednom vyslúžilom upírovy ktorý dostal bonus pohybovať sa nenalíčený pomedzi lúče slnenčné, nemecký maniak ukájajúci sa mlátením slona, ľudí a svojej ohavnej polovičky ktorá naozaj mohla byť vybraná lepšie. Zrejme sa na castingu nik neobjavil. Alebo, že by táto úloha bola písaná priamo na ňadra danej protagonistky? Tento film bol ako chrup toho leva.... ()

Brain32

Sice jsem tam na každém rohu cítil titanic, ovšem i tak to byl velmi slušný zážitek :-) pěkná hudba, kamera, Pattison dokázal, že je velmi slušný herec a svojí role se hostil více než důstojně. Takový pohodový film na klidný rodinný večer. ()

TeachMe

Pod pěknou kamerou, pestrými kostýmy a velkou výpravou je hlucho, prázdno a kýč. Jednoznačně nejlepší herecký výkon podává slonice Rosie, které jsem věřila i bolest a strach (což se u Roberta a Reesové mnohokrát říct nedalo). Tématiku zakázané lásky zpracovaly stovky filmů a 98% z nich mnohokrát lépe, kvalitněji a tak, že Vám srdce ustrne. Tady jsem pořád jen přemýšlela, proč jsou tak blbý a naopak cirkusácká "jedna rodina", jak ji známe už z Bassova Humberta, se tady někam zcela vytratila, není zde ani chuť táhnout za jeden provaz a proto je pak jednání některých postav tak zcela nelogických. Hvězdičky jsou za výpravu, světla a kameru - jinak nuda, povrch, šeď... ani mě to nedojalo... a to bulím u kdejakýho filmu... ()

KristKrist

Zajímavý příběh se zajímavým námětem,který nás zavede do třicátých let minulého století do cirkusového prostředí. Ano,to je film Voda pro slony,jenž je o zakázané lásce. Ńebylo jasné jak to skončí,sledovala jsem to napjatá až do konce.Začátek děje pro mě nebyl až tak zajímavý,ale potom to stálo za to. Pěkný film s dobrou hudbou. ()

Isognomostom

Když tekla Voda pro slony českými kiny, neměla jsem příležitost. Škoda - velké plátno filmu asi slušelo. A ačkoli v českém dabingu byly příjemné hlasy, mohlo to být v originále výživnější. Ale i tak se mi film líbil. Jak mám ráda ten divácký odpor k dobře zahraným záporákům, tak principál cirkusu Benzini mě začal bavit po prvních pár minutách. Veterinář Jacob je velký sympaťák a při scénách s nemocným koněm jsem mu držela všechny palce. No a slonice, která umí polsky a má smysl pro spravedlnost, to je výborná postava pro film o cirkusu... Za nějaký čas se určitě ráda podívám znovu. ()

JerryPilsen

Výpravný příběh o velké zakázané lásce,který ovšem nenabízí nic než to.Hlavní hrdina neí tak sympatický jak by mohl a Reese není můj typ.Pěkně je ovšem ukázán život cirkusáků i doba ve které se příběh odehrává. ()

BigRunner

Krásný příběh o chlapci původem z Polska je zasazen do 30. let 20. stol., kdy v USA je velká hospodářská krize. Robert Pattinson v roli Jacoba Jankowskiho, který přišel v den své závěrečné zkoušky na veterině o své rodiče a následně zjišťuje , že je na mizině, si počíná víc než zkušeně. Dostane se náhodou do velkého cirkusu a prožívá svou velkou lásku s Marleny (Reese Witherspoon). Příběh ukazuje, že pouze tyran a despota, který vede cirkus (výborně hrající Christoph Waltz) dokáže v této těžké době přežít. Díky tomu, že si tyran vybral za přítele Jacoba, léčitele zvířat, má Jacob nové přátele a také zaměstnání. Milostný příběh plný zvratů a dobrodružných momentů má rychlý spád a nečekaný (pro někoho očekávaný) konec je příjemným spestřením rodinné či partnerské seance. Sám bych se na něj nedíval. ()

vilimen

Nevim jak, ale necim me tento film okouzlil, je to fakt krasny a muzu jen doporucit. Dobre herecke vykony a dobry scenar urcite zasluhuje minimalne 4 hvezdicky, za to, ze mel dobrou i kameru bych dal pet, ale kdyby to na konci neusekli, dali tam ten dovetek jako pokracovani filmu, dal bych i sestou, ktera tady nejde:-) ale tak vseho s mirou, myslim, ze prestoze nespada zanrove vylozene do meho vkusu, na 5 to je. ()

KacPol

Jen málokdo by nemiloval krásná cirkusová představení. Jenže práce v takovém cirkusu asi není zrovna snadná a skvělá. Zde je vidět překrásný příběh lásky a zároveň nenávisti jak k lidem, tak ke zvířatům. Herci jsou zde přesně takoví, jaké si představuji pracovníky v cirkuse a to tento příběh ještě více obohatilo. Opravdu mě potěšil a zarazil závěr filmu. Překvapilo mě, jak inteligentní může být takový slon a jak co je schopný udělat láskou ke své paní. ()

Meteora17

Robert Pattinson mě umí překvapit. Po Stmívání jsem ho zařadila, jako ten, co neumí hrát. Voda pro slony, ale změnil můj názor. Jde vidět, že s opravdu kvalitním filmem umí hrát i "upír". Reese byla jako vždy bezvadná. Francis odvedl znovu vynikající práci, při které mi slzy tekly proudem. ()

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

04.05.2012

Nutno uznat, že Robert Pattinson se docela úspěšně snaží setřást nálepku pobledlého hezouna se slabostí pro podstatně mladší pasivní holky. Nebo má prostě dobrého agenta. Po adaptacích slavných… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Pattinson chodí Pennovi za ženou

Pattinson chodí Pennovi za ženou

26.01.2010

Podivuhodnou hereckou sestavu a ještě podivuhodnější milostný trojúhelník uvidíme v adaptaci kritikou uctívaného a mnoha literárními cenami ověnčeného bestselleru Sary Gruenové Water for Elephants.… (viac)