Jeff Bridges ztělesňuje v tomto komediálním dramatu spisovatele, který prožívá krizi středního věku - není schopen psát a utekla mu žena. Jeho život však obrátí vzhůru nohama pes, jehož přijme do své opuštěné domácnosti. Zvládnout ho totiž není jen tak…
Některé změny přicházejí po čtyřech. Na Oscara nominovaný Jeff Bridges je hvězdou amerického komediálního dramatu z produkce HBO, které bylo natočeno podle memoárů známého autora bestsellerů Jona Katze. Hrdinou příběhu, který se opravdu stal, je sám spisovatel, padesátník, jenž se ocitl v tvůrčí i soukromé krizi. Nemůže psát, žena ho opustila, stěží dokáže zvednout telefon. Pak mu ale osud přihraje do cesty psa, který zažil špatné zacházení, a rozhodne se, že si ho vezme k sobě. Jenže záhy zjistí, že nový čtyřnohý kamarád je ještě víc potrefený než on a že zvládnout ho je tak trochu nad lidské síly. Po řadě malérů se s ním proto přestěhuje na venkovskou farmu, kde mu tamní údržbář dohodí ženu, která to se psy umí a mohla by mu pomoci s jeho převýchovou. Jon to váhavě zkusí, ale otázkou je, zda je víc problematický pes nebo jeho majitel. V režii George LaVoo dále hrají Lauren Ambroseová, Lois Smithová ad. (HBO Europe)

Mazlik4

Těžko hodnotit, na jednu stranu je film o ničem. Na druhou stranu mám doma stejného psa (resp. ne borderáka, ale australáka, navíc fenku). Ale muj (poslední) psí rok byl prakticky stejný jako v podání Bridgese. ()

jasse

Film o stárnoucím autorovi se spisovatelským blokem a zlobivém psovi se špatnou minulostí, je vlastně o ničem. Ten pes prostě Johna rozhýbal, rozhýbaly se mu i mozkové závity a zas bylo vše v pořádku....Výborný komentář: Fr ()

Olík

Cesty osamoceného padesátníka zkříží předchozím životem zdeformovaný pes – vzdát to s ním by znamenalo vzdát to sám se sebou. Herecký koncert Oskarového Jeffa Bridgese a jedné ďábelské border collie stoprocentně potvrzuje úsloví „v jednoduchosti je síla“. Tohle může pochopit jen člověk, kterému někdy zpříjemňoval pouť životem nejlepší přítel člověka. ()

Rockerman

Film je prakticky bez děje a není ani příliš záživný. Proč tedy dávám plné hodnocení? Protože je tam něco velmi podstatného a důležitého. Je to láska ke zvířeti, v tomto případě ke psu. Nezvladatelný pes nadělá svému páníčkovi spoustu problémů a malérů. Mnohokrát už vyslovuje to kategorické: "Už tě nechci, půjdeš z domu". Stačí však, aby na něj tento psík udělal "psí oči" a páníček roztaje a svou výhružku si rozmyslí. Přesně tohle zažívám se svým "nechtěným" psem i já. Samou láskou bych ho snědl, abych za chvíli litoval, že jsem to neudělal. Také proto dávám pět hvězd, protože jsem se přesně dokázal vžít do pocitů Jeffa Bridgese. ()

hazaba

Přišlo mi to jako zbytečný počin, který se veze na vlně psích filmů. Celou dobu se toho moc neděje a nemá žádný pořádný příběh. Čekala jsem mnohem víc, pár vtipných či smutných scén to opravdu nezachrání. ()

Hpatrik

Trestuhodně nezakončené, když se už konečně začne příběh někam odvíjet, tak je konec?! Navíc i ta část je dějově velmi nevýrazná. ()

Robbi

One man show Jeffa Bridgese a one dog show nezkrotitelné border collie (nebo chcete-li farmářské kólie) Dewna je potřeba vidět pouze tehdy, máte-li vztah ke psům a nějakého jste měli někdy doma. Psí rok působí jako jeden vyňatý díl z rozsáhlého opusu o životě stárnoucího muže, který si chce dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Kupodivu však ne naháněním slečen ve věku jeho dcery, ale výzvou v podobě "zkrocení" až příliš živého psa. Osobně bych tenhle snímek řadil spíš do rodinné kategorie, protože má všechny její atributy: humorný boj s tvrdohlavým zvířetem, dojemné scény, chvíle účtování i pochopení, že existují i lidé, kteří vás mohou brát takové jací skutečně jste. Hodnocení je možná nízké, ale v kategorii, ve které snímek je, plně vystihující. ()

mac000

Téma filmu není nijak originální, ale Jeff Bridges mu dodává lidský rozměr. Proto mu věříme všechno co dělá, jak reaguje, jak upadá do pocitů skepse a jak opět získává chuť do života. Psí parťák má na tom ovšem lví podíl. ()

Hakuna Matata

Podle mně nejpovedenější film se psem, co jsem zatím viděl. Nenajdete tam roztomilé okamžiky, kdy se pes něco naučí, prostě jen příběh strápeného psa a jeho páníčka. Pokud ale máte rádi filmy, při kterých pes, či jiné domácí zvíře něco ničí, budete spokojeni. Délka je sice velmi krátká, ale myslím, že pro tento film to bohatě stačí. Konec filmu je velmi úsměvný, ale není to žádný přeslazený happyend, prostě jen hl. hrdina a jeho pes jedou dál... 75%. ()

burton-ka

Když se sejde příjemné s oblíbeným stává se z toho příjemně pohodová záležitost. Knihu od Jona Katze, díky němuž vznikl scénář budu muset objevit. Jeff Bridges jako vždy jedinečný a nedivím se nominaci na oskara neb jeho krize středního věku je neskutečné důvěryhodná. Navíc se v tomto filmu s minimálním obsazením objevila i má oblíbená Lauren Ambrose. Jedna z mála zrzek který je škoda, že není tolik vidět. Příjemná lehká komedie. Co se mě týče, upadlo i pár slz neb tento film je pro mě velmi osobní... ()

kolodej1

bylo to slabé. Ne, že bych neměl rád psy, sám jsem už dva měl, ale tohle se zkrátka nepovedlo. Jednak byla škoda, že to byl jednorozměrný film, ve kterém šlo výhradně o vztah psí muž - pes, nic víc. A pak byla škoda některých momentů, není zrovna typické, aby pes proskakoval sklem, aby se mohl proběhnout za školním busem a už je zcela nesmyslné, že by jen tak o své vůli naskočil na střechu rozjíždějícího se auta. To prozrazuje o autorovi mnohé, totiž to, že možná má rád psy, ale ví o nich prd. Nestačí si o nich jen něco přečíst na netu, ale získat taky nějaké osobní zkušenosti, tohle mi přijde jako vycucané z prstu. I proto jsem se i přes velmi krátkou stopáž stihnul začít nudit. Taky je zajímavé, a pro americké filmy je to poměrně typické, že muž nic nedělá, nemá žádné příjmy, ale přesto si tu pronajímá farmu, tu platí psí trenérku, nijak se neomezuje, přesto má stále dost prostředků. Asi si tiskne peníze. Je to podprůměrné, nestojí za vidění ()

ariari

no ano, s border kóliami je to tak. jasne že skutočný príbeh JOna Katza,je lepší, ten skutočný si ako starnúci spisovateľ a veľkomestský bohém naozaj bedlamskú farmu kúpil a bolo mu jasné, že farmárom bude pre smiech, a tam skutočne má pár naozaj komplikovaných tvorov,(iné nechce a netúži byť ani samaritán, skrátka on je znalec psov a bohém), ktoré ho učia sa prestať nimrať v tom, kam vlastne patrí a čo mu v živote ešte ostáva. Mne sa páči jeho 900 kilový býk Elvis,ktorý pre jabĺčko a pohladkanie dokáže človeka uštvať na smrť , je ako 3 poschodový cválajúci nákladiak - mačiatko. Tento film chcel povedať niečo osobné medzi doživotnou vzájomnou láskou a podarilo sa. ()

Houbos

Film jehož cílem je navodit příjemné rozpoložení mysli. Mimochodem, většina podobných snímků je "jen" pro televizi. Jen v nich se tvůrci nemůžou rozšoupnout - a to je dobře. Nepřekousnu zde chaotické seskládání scén a nevyřčený konec, jako by se narychlo snažili vejít do stopáže. Na stejné téma: Hachiko: A Dog's Story ()

Svadbos

Ako reklama na borderku to bolo celkom dobré (sám doma jednu mám). Ináč príbeh tenučký ako plávacia blana medzi prstami Labradora. ()

dejavu26 odpad!

Strašlivá kunďárna, která pravděpodobně hne žlučí každému nad 6 let s IQ nad 75, kdo ví jen něco málo o psech a nenechá se zaplavit sentimentem. Se sebevražednou důkladností scénárista vrší jednu broskvovinu na druhou, počínaje vypuštěném agresivního psa z přepravky z neznámého důvodu už na letišti. Člověk, který o sobě tvrdí, že radil druhým se psy, si jde teprve nastudovat jedno z nejprofláknutějších plemen psa border kolie v nějaké knížce pro děti z MŠ. Své původní dva psy přestane pro jistotu venčit, jednoho utratí a druhého nacpe dceři, aby měl prostor předvádět své zhoubné řádění, kdy není schopen vyvenčit ani uhlídat při celodenní přítomnosti doma nového psa borderky, což má být asi komické, ale k uzoufání není. A perlí i ostatní postavy, např. veterinářka s diagnózou: „Stanley kulhá, je to důsledek toho, že se mu hodně snížil tep.“ Nebo odbornice na psy, která s majitelem předvede takovou kravinu, že citlivější kynologické povahy musely během filmu okousat všechna vodítka ve skřini a pak se oběsit na stopovačce, aby to nemusely dokoukat. ()

as-minor

Atmosférická jednohubka plynúca pomalým tempom, ktorej ambíciou nie je prezentovať vyčerpávajúci príbeh a nesnaží sa ani o detailné stvárnenie myšlienkových pochodov hlavnej postavy. Jednoducho sa treba len posadiť do kresla a „nasávať” atmosféru vyžarujúcu z prostredia v ktorom sa snímok odohráva a užívať si prosté momenty radosti, ktoré môžeme v snímku vidieť vo vzťahu medzi človekom a psom. ()

splaty

Naprosto zbytečný film, který jde po celých 76 minut od ničeho k ničemu. Čekala jsem něco pohodového, co mi zlepší náladu, ne takový bezduchý nesmysl. Dávám dvě hvězdy. Ale jen tomu psovi. ()

Lambrija

Kdyby tvůrci věděli o točení filmu to, co vědí o psech, byla by to zcela jiná liga. To snad ani nebylo drama. Totálně nemastné, neslané, zkrátka o ničem. I ten Bridges se u toho nudil. Pár pěkných záběrů, jedna solidní myšlenka. Až si zase budu chtít pustit něco se čtyřnohým mazlíčkem, raději sáhnu po něčem jiném. ()