Justice : Stress

Krátkometrážny / Hudobný / Thriller
Francúzsko, 2008, 7 min

Réžia:

Romain Gavras

Parta dětí potloukajících se Paříží za sebou zanechává velmi realistickou stopu násilí. Kontroverzní video Romaina Gavrase vyhrálo cenu za nejlepší mezinárodní hudební video na UK Music Awards v roce 2008. (oficiálny text distribútora)

Bobek27

Romain Garvas asi nebude psychicky v pořádku, ale tohle je fakt nářez... vypadá to jak pravý a navíc track, kterej hraje pocelej snímek je parádní! ()

Marla Singer

Samozřejmě, že Stress může použít kdejaké nevybouřené pako deprimované životem v betonové krabici jako instruktážní video, jenže nešlo o původní záměr a podobný argument by navíc platil i u tisíců dalších filmů. Forma takové uchopení ani nedovoluje – ze sugestivního snímání až naturalistických výjevů a znepokojivé hudby se obrací vnitřnosti naruby, na spáncích nabíhají žíly a samovolně se zatínají pěsti (o faktu, že to někteří nepřenesli přes srdce, svědčí občasné odpadové hodnocení). Po přirozeném a značně alibistickém odsouzení titulních vandalů, pasivních svědků řídící se heslem 'radši ty než já' a lítostí nad náhodnými oběťmi ale příchází zlom. Gavras srazí diváka z domnělého trůnu neutrality a z pouhého přihlížejícího ho postaví do role spolupachatele... ()

RomeroIsGod odpad!

Obvykle odpad nedávam jen kvůli znechucení, ale tahle crew je extrémně odporná. Parta asociálních debilů na lovu stařenek, žen, dětí apod. No myslím, že první setkání s nacionalisticky smýšlející mládeží by je vyléčilo. ()

Jaroslaf

Tento videoklip ukazuje, že "stres" lze chápat i jako partičku velice nasraných francouzských černochů. Ultranásilí v podání Romaina Gavrase. Společně s agresivním trackem vcelku znepokojivé posluchokoukání. ()

Black3R

Veľmi reálne natočené :( .... miestami mi to pripadalo ako keby to bolo točené skrytou kamerou, super!! Inak je to kilp k rovnomennej songe skupiny Justice, možno vidieť na YOUTUBE Toľko zla za taký krátky čas sa len málo kde vidí ... ()

Sadova302b50

Hudebně to francouzské duo dvakrát nemusím, ale klip vypadá tak ohavně, až jsem chtěla dát odpad. Protože splnil účel a protože je snímek zručně natočený, dávám podstatně vyšší hodnocení. ()