Koniec sveta

(TV film)
  • Česko Zánik civilizace (viac)
USA / Kanada, 2008, 90 min

Reg E. Cathey (rozprávač)

Zajímalo vás někdy, co by se stalo, kdyby najednou zmizeli všichni lidé na planetě? Jen si to představte. Sluchátko u telefonu se houpe ze strany na stranu, auta se neovladatelně řítí silnicemi, letadla se hroutí k zemi, atomové elektrárny zůstávají regulované automaticky... Ale do kdy? Dokument nabízí zajímavou představu o tom, jak by se planeta vypořádala s nemalým dědictvím, které by po sobě lidé zanechali, pokud by najednou zmizeli. Nejedná se zde pouze o železobetonové stavby, železné konstrukce, asfaltové cesty, mramorové památky, nebo obrovské vodní elektrárny, které krotí divoké vody, ale také o mnohé lidské zásahy do přírody, jako ničení biomů světa včetně hubení živočišných druhů. Lidé by po sobě ale také zanechali jaderný odpad a atomové elektrárny, které by bez regulace člověkem způsobili ekologickou katastrofu na celé planetě. Dokázala by se planeta zotavit z devastace, kterou prošla za existence lidí? A pokud ano, za jak dlouho a zůstalo by po lidech vůbec něco? (Crucifere)

radeckator

Ptám se však tebe, náš osude, co bude až tady nebude, co bude až tady nebude dojemně pitomá šou. Tak takto za mě. Na filmu je hrozně vidět, že se na něm podílel National Geographic fandící přírodě. Každopádně kdyby se to stalo, tak zase ten souboj s časem a s přírodou vyhrají pyramidy :-). ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Skvelý dokumentárny film. Musím povedať, že toto spracovanie mi prišlo o dosť lepšie spracované ako Life After People. Viac informácií a jeden rozprávač, ktorý nie je prerušovaný ako to bolo v prvom filme. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Zetwenka

Viděno znovu a tentokrát zároveň s Planeta Země po vymření lidstva (TV film) (2008). K porovnáním, něco se mi líbilo zde, jiné úseky v druhém zmíněném. V rámci rozsahu shrnuto a stručněji představeno jak by  mohla probíhat obnova planety bez  nás. ( za např.+ oproti Planetě Zemi p.v.l. bylo více zmíněno o zvířatech a jejich úskalí opuštěnosti -zoo, farmy, hospodářská zvířata, zdivočelí psi, jaderné reaktory a spady z různých chemických továren při nefunkčnosti energie, požáry) za - rozpad a rozklad budov věcí, to bylo zase více popsáno v PZPVL vodní ekosystém, mokřady, řeky, přehrady) V letu jsou tu zmíněny hypotézy od problémů s elektřinou, zvířaty, jadernými elektr. rozpadem sutinami a postupné pohlcování vegetací, náletovými dřevinami,  oceány a celkovou rehabilitací  planety. ()

Petike

Odhliadnuc od stupídneho slovenského distribučného názvu, toto (a následný seriálový spinoff Aftermath) je príkladom skutočne kvalitného špekulatívneho dokumentu. Naozaj do detailov premyslené následky prostého nápadu o záhadnom zmiznutí ľudstva zo sekundy na sekundu. Závery o postupnom rozpade ľudských artefaktov a pozostatkov priemyselného znečistenia a opätovnom zdivení Zeme ma síce neprekvapili, ale všetky boli pekne názorne zdôvodnené. Oceňujem aj to, že na rozdiel od Life After People nebola polovica dokumentu zabratá znudenými interview s odborníkmi. ()

Dslike

Presne toto som vzdy chcel vediet ,ze co by sa asi tak stalo keby zrazu zmizneme. Splnilo to moje predstavy a ocakavania na 110%, naozaj vyborny a putavy dokument, doporucujem. ()

subic

Slabé laciné triky, ale po obsahové stránce celkem zajímavé. Oceány pohltí naše stopy kompletně už za 200, ale na souši dál některé z§stanou, pyramidy, velká čínská zeď a podstavec sochy svobody v NY. A až zmizí i to, zbude už jen vozítko na Měsíci. 70% ()

johnny01

Docela dobrý film. Plusem rozhodně je, že nezačínají vládnout opice jako nástupnice lidí, ale je průběh více ponechán napospas osudu. ()

complex

veľmi dobre spracovaný dokument, fakt, že dosť na zamyslenie... ale predsa sme len na tej zemi aj pre niečo potrebný... ale ktovie či to naozaj tak je... nikto nevie... ale odporúčam naozaj pozrieť.... ()

P/\/EL

tak která televize to zpracovala líp, no, Aftermath neobsahuje prakticky žádné animace, pár jiných postřehů, ale jinak žádná sláva....nuda..nuda...Planeta Země po vymření lidstva se mi zdá asi nejlepší... ()

ragnar1

Co by bylo, kdyby bylo...kdyby z planety zmizeli lidé. Dobře koukatelné zpracování tohoto tématu nám ukazuje postupný konec artefaktů lidské existence a naopak znovuvzkříšení planety po tisícileté lidské devastaci. "Země se bez nás obejde, ale my bez ní nepřežijeme." ()