26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

Lemra332

Mám veľmi rada filmy podľa skutočných udalostí. A tento je jeden z mojich najobľubenejších, čo by som nikdy nečakala. Už len preto, že hlavný hrdina je James Franco, ktorého veľmi nemusím hlavne odkedy hral v spidermanovi a preto, že som vedela, že celý film bude len o tom ako sa nejaký chlapec zasekne v štrbine a odreže si ruku. Avšak bola som prekvapená, hlavne, keď som videla, že Franco vie aj dobre hrať. Dej sa zbytočne nenaťahoval a scény podfarbovala skvelá hudba (funeral od Band of horses ma potešil najviac). Skrátka zaujímavý príbeh, solídny herecký výkon a ešte kolbúk dolu pred Aronom Ralstonom, ktorý to všetko prežil. ()

vykaslavac

Miluju běhání v přírodě, takže už od úvodu mě jímalo vzrušení při představě běhat v takové americké divočině. Trochu jsem se obával, jak se bude příběh odvíjet při v podstatě nenáročném tématu. Moje obavy se však nenaplnily a viděl jsem napínavý příběh, který mě vtahoval do hlavního hrdiny, s kterým jsem naplno prožíval každou minutu trápení. ()

Litaniel

Původně jsem dal 3 hvězdy ale musel jsem klesnout na dvě. Nějak mi unikl celý děj. Frajer si jede do pustiny užít nějakého toho dobrodružství a svoji blbostí tam málem umře. Scény, kdy se mu přehrává život a má jakésy přeludy mě nudily. V duchu jsem křičel tak dělej už to udělej. Jedině díky výkonu HR jsem původně dal 3 ale po dalším zkouknutí to prostě ta nuda to srazila na 2. ()

MoniqueM

Úžasné vyprávění o tom, co všechno člověk dokáže když mu jde o život, natočené podle skutečné události. Na jednu stranu jsem místy musela zavírat nebo odvracet oči, na druhou stranu kdyby takový snímek nebyl dost naturalistický, stál by za prd. Je to skutečný příběh, a je proto třeba znázornit to se vším všudy. Je to přesně ten druh filmu, který člověku utkví v hlavě ještě dlouhou dobu po shlédnutí a nepatrně mu změní pohled na svět. ()

Jiri9

Film jsem si pustil je jako kulisu, ale od první chvíle mi nedal vydechnout. Výborně zpracované, kamera i střih jsou super. Navíc skvělé představení Franca. Ten kluk to prostě šikovně zahrál a já mu sežral i s navijákem. Jen jsem tupě zíral a sledoval co bude v další scéně. Po dlouhý době ve mě nějaký film nechal nějakou stopu a já na něj rozhodně nezapomenu. Filmu zdar. ()

Mana

Film, který odráží skutečnost, musí mít charizma, aby zaujal. V tomto případě se snímek, i přes svou jednoduchost, dokáže vypořádat s očekáváním diváka. Je to subjektivní, brutální, ale stále je to realita. ***** ()

Risch

Napriek skvelému príbehu ktorý musí zaujať každého som z tohto filmu až taký nadšený nebol. Veľa hluchých miest pri ktorých človek rozmýšľa kedy sa to už dej pohne. Nedá mi neporovnávať s filmom Pochovaný za živa ktorý je atmosférou, a napätím na úplne inej úrovni. James Franco je na celý film sám a ide mu to avšak niečo tomu predsa len chýba. ()

aproz

Po dlhej dobe film, ktoremu davam plne hodnotenie. Vynikajuca "one man show" drama v podani James F., ktora ani nachvilu nenudila. Skvely soundtrack..Aron uzivajuc si weekend, v sluchatkach oblubena hudba a zrazu ticho (127 hours).."This is insane". ()

lenka26

Skvěle natočené, dala bych jindy plný počet, ale nedám za tak zoufalý příběh, který se skutečně měl odehrát. Nevím o jiném filmu, v němž by hrál většinu filmu jeden herec, a byl by tak napínavý až do konce. ()

Sunky22

Námět tak na půl hoďky.... Rozpočet bych čekal ještě mnohem menší. Emočně pěkný, ačkoli bylo jasný jak tohle muselo skončit. ()

klipers

Film, ktorý mi osobne odovzdal poučenie: "Dávaj si pozor pod nohy, zvažuj čo spravíš"... Ale aj tak môj dojem je z toho taký... dvojhviezdičkový. Prečo musia aj do takéhoto filmu pchať vzťahy?? ()

topmaniak

Fantastický film,ktorý vo mne prebudil strach k americkým horám.Má v sebe všetko čo v sebe musí mať dobrý film-Drámu na záver,dobrú titulnú pieseň,a aj občas humor. ()

andydufrsn

Nějak jsem se v záblescích vzpomínek, přání, halucinací a reality ztrácel, ale to nešťastný skutečný Aron Ralston určitě taky..... Přesto mi ve filmu něco (ale vlastně nevím co) scházelo, snad jsem čekal, něco tradičně americky přiblble heroickýho a když se mi toho nedostalo tak jsem zklamanej. Nevím. Za mně to skutečně na víc než na tři není ()

Choci

Po 20 minutách filmu, kdy Aron spadl do pukliny, jsem si říkal, co se zbylou hodinu bude dít, vždyť to musí být nuda! Ale mýlil jsem se. Velký palec nahoru panu Boyleovi, protože je umění pobavit diváka, když máte k dispozici jednoho herce v puklině s pár předměty a párek krkavců. V průběhu filmu jsem přemýšlel, proč má tak vysoké hodnocení. Zase taková špička to nebyla, ale ten nejdříve hrůzostrašný a vzápětí dojemný konec, kdy si uvědomíme, že se to ve skutečnosti stalo tomu nasadí korunu. 85% ()

t.kavan

Výborný film o tom co se může stát, když jste trochu lajdák a Vaše útěky mimo realitu všedního dne jsou bezmála to jediné co Vás v životě zatím naplňuje. Film mě nadchl - to co se stalo Aronovi se může stát kdykoliv komukoliv z nás - jízda na kole, běžky. Ukazuje výborně psychologickou rovinu - jak daleko člověk zajde, aby si zachránil vlastní život. V tomto filmu není důležitá tolik kamera, ale chování hlavního hrdiny. Celkově 90%. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)