26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

sbl

Všichni jsme o něm četli, všichni jsme si představovali jaké to muselo být, a teď nám to Danny ukázal. Navzdory všem skeptickým hodnocením musím vpálit plný počet, protože tak jak se mnou Boyle s Francem zamávali se mi už hodně dlouho nestalo. Od oné nehody Boyle zpomalí a film se nese v opravdu pochmurné notě. Někteří jí ale nevydrží poslouchat. Pro mě se čekání vyplatilo, protože závěrečná katarze byla obrovská a já jsem brečel víc než u ženské u Titanicu(bez urážky). ()

fixaman

Slabinou filmu je všeobecně známý konec.. Něvědět jak to dopadne, byl by zážitek ještě o kus větší.. Ale i tak byl ten film super.. Postava Arona je tady v komentářích často braná poměrně negativně, mně byl ale ten kluk neskutečně sympatický (povahově, ale přiznávám, že i vizuálně ;-)).. Každopádně s ostatními se shodnu, že Franco tady hraje fantasticky. Film nenudí, vizuálně je velmi příjemný, hudba skvělá a alespoň na mě se dařilo přenášet emoce, takže když ho na konci zachránili, vnímal jsem to hodně emotivně.. Zkrátka moc pěkný kus filmařiny.. Danny Boyle opět nezklamal ;-) ()

derek007

Fracku jeden, šutr na tebe! A taky že jo. No a po hodině se připlížíš bez koho bez čeho a budeš konečně myslet na ostatní. Perfektně odehrané, mistrovsky zrežírované (jak jinak). Ale tu "odsekávačku" jsem už nedával. ()

optimus0s

80% Těšil jsem se hodně na tento film, a dostalo se mi solidní odměny. Už z traileru jsem tušil, že nejvíc se mi bude líbit scéna kdy se skáče v jeskyni do vody, a taky že se mi nejvíc líbila. Za to při scéně řezání ruky jsem odvracel zrak (taky kdo ne). Celkově je to skvělé dílo, které ale zůstane jen u nominace, na Oscara to nemá. ()

Hapretor

Pokud byl tento snímek natočen !přesně! podle skutečných událostí, tak já být Aronem Ralstonem, dost se stydím. Jako nezodpovědné pako nikomu neřeknu kam mám namířeno, a jako ještě větší pako lezu do průrvy, kde na mě spadne šutr, který evidentně není vhodný pro záchyt. Jako suverénní a zároveň zkušený dobrodruh a horolezec bych nejspíš takto nejednal. Od chvíle, kdy na něj spadnul ten šutr, jde to z kopce. Ne však s Aronem Ralstonem, ale se mnou, jako s divákem. Začíná to pak být taková nuda, až mám já pocit, že sem někde zaseklý. A ono taky jo! Sem zaseklý v křesle a skoro sem spadnul, jak jsem málem usnul. Hodně lidí tady velebí výkon Jamese Franca. No, ne že by to zahrál špatně, jen mám velké výhrady k oné "gore" scéně. Jestli si doopravdy nejdříve zlomil ruku a pak jí dlouho pižlal tupým nožem, přičemž vydal jen pár hlásek jako hladová vrána, je to fakt borec, nebo mu nefungují nociceptory. Já si před 6 měsíci zlomil nechutně (a nechtěně) patní kost - doteď to není úplně v pořádku a tehdy jsem myslel, že omdlím bolestí. Ale já nejsem Aron Ralston, že? Nevim, proč tento film natočili. Myslím si, že může panu mistrovi akorát uškodit na reputaci. Kdybych ho náhodou potkal, a on mi začal vyprávět tento dojemný a zároveň drsný příběh, jak byl psychicky na dně, jak si sáhl na dno možností, jakou měl neuvěřitelnou vůli přežít - odpovím mu nejspíš: Tak proč si tam lez? A ještě k tomu tak debilně? Měl ses podívat nejdřív na "Man vs. Wild". Nebo: A víš, co to je, když ti uvízne makový zrnko mezi zuby? Nebo: A znáš tu storku o dvou velmi dobrých přátelích, kteří při sestupu, myslím někde v Andách, byli překvapeni bouří, což se nedá tak lehce předvídat a nakonec nebylo vidět ani na špičku nosu. Přičemž po určité chvíli se pod jedním probořil sníh a zahučel neznámo kam. Kámoš, co zůstal nahoře a jistil ho, to lano držel asi tři hodiny, než mu začali hrůznym způsobem omrzat prsty. Nemohl tušit, co se děje s jeho kámošem, nemohl tušit, že se praštil do hlavy a omdlel. Když už byl celý promrzlý a ruce měl jak ze skla, kámoše na laně musel odříznout. Byla to otázka života a smrti. Celý promrzlý se vrátil na pokraji sil do tábora. V táboře se pokoušel dovolat pomoci. Jaké bylo jeho překvapení, když tři dny na to, se objevil jeho odřízlý kámoš a celý vyčerpaný mu padl do náruče. Údajně mu to nikdy nevyčítal. Udělal by prý to samé. Tomu já, kurva, říkám story. A co z toho plyne? Že je lepší mít někoho s sebou? NE! Je lepší sedět doma na prdeli a nelízt do kdejaký díry! ()

NGP

Filmů o přežití bylo tady hodně. V tomhle případě všichni většinou víme jak to dopadne, takže nic nového pod sluncem. Ale to co dokázal Franco se naprosto neshoduje s výkony ostatních herců světových měřítek. Možná soudím dost přehnaně, ale myslím si, že celý film si zakládá právě na jeho talentu. Dokázal předvést na kameru entuziasmus Ralstona v jeho posledních chvílích. Přijde mi, že film je dost optimistický, a to i přes celou dramatičnost apod. POZOR DÁLE SPOILER!! Velmi se mi líbila úvaha o tom, že všechno je předurčeno, a (pro mě) nečekaná scéna amputace taky trošku škrábla u srdce. Statečný film. ()

lu-cinka

pořád se nějak nemůžu vzpamatovat. Jakto, že jsem o tom neslyšela už v roce 2003, kdy se to celé Aronovi stalo? Možná mě to tenkrát nezajímalo, možná to u nás ani nikde ve zprávách nebylo, nevím. každopádně jsem ráda za to, že takovéto události dokáže někdo zfilmovat a my tak můžeme alespoň z části nahlédnout do toho, co se vlastně onomu hrdinovi dělo a jak to prožíval. Musím přiznat, že tady mě to do děje vtáhlo neuvěřitelnou rychlostí a hlavně nenuceně. Obdivuji Arona a to, jak ke všemu přistupoval tak nějak vcelku s chladnou hlavou. Zavalit mi balvan ruku, začnu okamžitě panikařit, v noci bych umrzla, žádný pud sebezáchovy bych neměla, život bych si asi nedokázala zachránit. I když kdo ví, třeba bych se v dané situaci zachovala stejně nebo bych raději umřela, než abych udělala to, co on. Ke konci mě přepadl zvláštní pocit, kdy jsem nevydržela a při příletu helikoptéry začala řvát jako malé dítě. ()

DHDV

Pokud by měl Franco dostat Oscara za tuhle roli, byl bych hodně zklamaný. Věřím, že ho ještě osudová role čeká. Co se týče Boyala tak neměl moc prostoru pro své nadání. Docela zklamání od takových to „borců“. Na téhle látce není co zkazit… ()

Wolvie

Naprosto strhující výtěství řemeslně dokonalé filmařiny.Viděl jsem zatím pouze pětici filmů nominovaných na Oscara za nejlepší film a už teď bych si nevěděl rady.Volit Fincherovu dravě moderní sondu nebo Boyleouvu nesmírně působivou rekonstrukci jednoho skutečného a mrazivého příběhu? A co až přijde Aronofsky a jeho baletní drama? Colin Firth se svým koktavým králem? Někdy jsou chvíle,kdy bych nechtěl být akademikem.James Franco je ovšem oscarový jednoznačně. ()

Vakomlok

A možná je mi trochu líto, že všichni víme, jak to dopadne. Byť jsem se ani minutku nenudil, stejně jsem v koutku duše pořád čekal, kdy přijde ten moment. Kdybych nevěděl nic, napětím by se mi trhaly šlachy na rukou, jako když Aron... ehm... no nic. To je asi jediná výtka (technicky vzato to ani není výtka) vůči tomuto filmu, James Franco úžasný, stejně tak Boyleva nadupaná režie. ()

aslavey

"hodina a půl o chlápkovi, co má zaseknutou ruku ve skále? To musí být hrozná nuda." Moje otázky před shlédnutím. Dannymu všechna čest. Natočit nic tak, aby to mělo spád a koule, je úctyhodné. Navíc se konečně objevuje na scéně jiná lokalita než mrakodrapy nebo pláže. A nuda? Nuda je to jen chvilkama. Ale skvělá práce kamery i samotný výkon Jamese Franca (schizofrenní talk show je výborná) nedostatky aspoň z části nahradí. Myslím, že víc se z tohohle nicneříkajícího, pateticky přímočarého a na city hrajícího příběhu vymáčknout nedalo. Ale já se upřímně bavil. Pravda. Řeknete si: "Proč ten vůl někomu neřekl, kam jde?", nebo "Proč ten švýcarák nehledal dýl? Pak by si moh ruku upižlat hned druhej den". Ale o to jde. Přemýšlet nad tím, co jsem vlastně viděl. V tomhle mě film velmi potěšil. ()

Pooli

Napriek tomu, že som poznal tento príbeh a vedel o čom 127 hodín je, film ma „zdrapol“ a zatriasol so mnou čo to len šlo. Človek si často uvedomí dopad svojich skutkov až keď je postavený pred „osud“, pred balvan ktorý ho zavalí a uvrhne do bezvýchodiskovej situácie, strhne mu masku ktorú nosí a postaví ho pred zrkadlo. Život je jedinečný, treba si vychutnávať každý okamih ako by bol ten posledný a chovať sa k svojim blížnym /nielen k nim/ ako by sme ich už nemali nikdy vidieť. Keď príde ten čas, koľký z nás sa budú môcť s hrdosťou sami sebe pozrieť do tváre? Výborná kamera sprevádzaná skvelou hudbou a uctihodným hereckým výkonom Jamesa Franca. ()

Rokle

Rozhodně bych to nedoporučoval každému. Na jedné straně je ten příběh poučný (říkejte aspoň několika osobám, kam míříte) a sugestivní, ale na straně druhé nemusí ta forma, jakou je 94 minutový snímek zpracován, sednout. Proto dokážu pochopit reakce lidí, kteří říkají, že se tam vlastně nic neděje, až na pár minut v závěru... Naštěstí jsem byl v tomto ohledu potěšen. Danny Boyle dostál svému jménu a nabízí audiovizuální nářez (skvělá hudba a všemožné vychytávky), který je samozřejmě zvýrazněn drsným rozuzlením. Je jedno, že se svým nezodpovědným hazardováním do této situace Aron Ralston dostal, pro jeho rozhodnutí co udělal má můj neskonalý obdiv. ()

Adm.Nelson

Taký blázon ako Aron Ralston síce nie som a po horách behám zásadne aspoň s niekým vo dvojici, v mnohých aspektoch a nepatrných detailoch mi ale tento človek veľmi pripomínal mňa samého a tak som sa veľmi rýchlo vžil do jeho postavy. Na tomto filme vyzdvihujem okrem iného skvelé stvárnenie postupného halucinovania hlavnej postavy a výborne odvedenú režisérsku prácu pri retrospektívnom rozprávaní. Tiež sa mi pozdávalo poukázanie na to, že v takýchto hraničných situáciách sa v človeku búri veľké množstvo emócií, pocit viny sa mieša so zlosťou, odovzdanosť strieda ďalší urputný boj o život, a tento film sa práve pokúsil (celkom vierohodne) tieto reakcie zachytiť, pričom spomenul som si na Brown Girl in the Ring v Páde do ticha (kto videl, pochopí) - pri porovnaní s týmto filmom len na okraj uvediem, že v ňom sa lepšie poukazovalo na odhodlanie človeka prežiť, pri 127 hours sa mi zase viac páčilo znázornenie toho, čo sa asi v psychike človeka odohrá pri takýchto situáciách. Musím spomenúť aj výborné použitie hudby (Boylova špecialita), navyše vôbec by som nečakal, že v takomto filme budem počuť Chopina (samozrejme, kvitujem). Jedna kľúčová scéna je však tak naturalisticky stvárnená, že pozeranie na to bolo poriadne nepríjemné. Pôvodne som chcel dať 4 hviezdy, ale film mi neschádza z hlavy ani po niekoľkých dňoch a katarzný záver, počas ktorého hrá krásna víťazoslávna hudba, ma donútili zvýšiť hodnotenie na maximum. Najlepší Boylov film od Trainspottingu. 9/10 ()

Luk Skywalker

Pro mě zbytečnosti ohledně minulosti hlavní postavy, ale je otázka co se vám line hlavou, když máte zaklíněnou ruku v kaňonu, kde moc slunce nesvítí. Jinak celkem dobrý o film o borci, který je horolezec-samotář a uvízne v kaňonu. Talk show u balvanu je vtipná. ()

Rockerman

Silný, emotivní, strašný, nádherný. To jsou mé pocity, bezprostředně po shlédnutí tohoto filmu. Danny Boyle je borec! Na takto malé ploše, prakticky s jedním hercem rozehrává neskutečné drama. Tento film budu mít dlouho v paměti. Je to o frajírkovi, který k životu "nepotřebuje" žádné jiné lidi, jen sama sebe. Ale je to také o nezdolné lidské vůli přežít. Závěr filmu je trochu drastický, ale jiná možnost opravdu nebyla. Posledních 5 minut filmu mi naskakovala husí kůže z pocitů a trochu i dojetí, které jsem prožíval. Film vřele doporučuji. ()

Rázlik

S odstupem času jsem si uvědomil, jak moc mě tento film zasáhl. Na konci se z toho stávalo nervy drásající drama a já neustále musím myslet na tu beznaděj, kterou musela hlavní postava prožívat. James Franco ji zahrál naprosto úžasně a jsem rád, že jsem viděl již druhý nejlepší herecký výkon za poslední dobu, na který asi jen tak nezapomenu - (ten první byla Natalie v Černé labuti). Oboum dvoum bych tedy přál získat oscara. Mimo jiné také úžasný soundtrack, který byl jak šitý na míru ke každé scéně. Na závěr bych si dovolil citovat jednu větu, která je naprosto pravdivá a vystihuje celou podstatu filmu - "Na světě není nic silnějšího než vůle přežít". ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)