26-ročný Aron Ralston (James Franco) miluje adrenalínové športy a pohyb vo voľnej prírode. V jednu piatkovú noc v apríli roka 2003 vycestoval do Utahu, aby tam strávil víkend lezením po odľahlých skalách národného parku Canyonlands. O šesť dní neskôr sa zjavil v civilizácii, bohatší o neuveriteľný príbeh a chudobnejší o pravú ruku. Ralston prežil 127 trýznivých hodín v divočine, keď ho uvoľnený balvan uväznil v odľahlom kaňone, s malým množstvom jedla a iba niekoľkými dúškami vody. Počas nasledujúcich piatich dní bojoval s rukou priškripnutou ohromným kameňom, s prírodou i vlastnými démonmi. Hlavnou oporou mu boli spomienky na rodinu a priateľov, odvaha a dôvtip. Len vďaka nim dokázal nepriazeň osudu premeniť na svoje víťazstvo a nabral silu, aby sa vymanil z nedobrovoľného väzenia v dvadsaťmetrovej priepasti a ťažko zranený prešiel viac než desať kilometrov, kým našiel záchranu. Neuveriteľná statočnosť a odhodlanie mu pomohli prekonať hroziacu smrť... (TV JOJ)

sun.eagle

Pro mě nadhodnocený film. První minuty filmu až do chvíle oné osudné nehody a pak chvílku po ní na mě pusobilo napětí, ale to bylo zpusobené jen tím že jsem věděl že se našemu nadčlověku něco stane. Od začátku bylo jasné že mu moc možností jak se ze šlamystyky dostat nezbývá a stalo se z toho vlastně jen čekání na konečné logické řešení. Čekání umně vyplněné "flashforwardy" a "flashbacky" a pro mě nejlepším momentem filmu - talkshow na hranici vtipu a šílenosti, ale zbytek je vyplněn logicky lehoučce vatou. Inu jak taky vyplnit hodinu a půl z jedním chlapkem, šutrem a kamerou. Chvílema jsem se prostě nudil a koukal na hodinky, a s přibívající minutáží se ty chvilky stavají čím dal častější. Na Oscara to ani nahodou není, jsou ddddalllekko lepší kandidáti. ()

Freiheit

Dobrá kamera, střih a zajímavý výkon Jamese Franca, sugestivní scéna s "rybičkou" a emočně povedený závěr ... a to je tak nějak všechno. Při tom výčtu kladů by to měl být hodně dobrý film, ale ... po 20 minutách filmu Vám je jasné, že není vlastně o čem točit ... režisér se snaží ... ale ta přítomnost "neděje" je až příliš zřetelná. Nominaci na Oscara nechápu ... tohle totiž není film, ke kterému se budete vracet ... ()

ToMaSoo7

Jedinou chybou tohto filmu je ze bol trocha "brutalny". Z tohoto dovodu nevedia ocenit kvalitu tohto filmu ludia zo slapsim zaludkom. Tie najdolezitejsie a najemotivnejsie sekcie filmu presedeli zo zakrytymi ocami. ()

miccio

Jsem trochu na rozpacích, příběh samotný je vyjímečný i to, jakým způsobem se se situací musel vypořádat Aron Ralston. James Franco odvedl fantastickou práci, dokonce by mi ani nevadilo, že vlastně hodinu "stojíte" na místě. Ovšem jak mě bylo na zvracení při scéně amputace, to se mi u filmu ještě nestalo. Musela jsem to fakt na chvilku zastavit a jít se odreagovat, protože jinak by to nedopadlo dobře. Asi to bylo tím pádem natočené dobře, protože jak vkusně a decentně natočit takovou věc, jenže já teď díky tomu nevím, jestli ten film budu chtít vidět znova... Jak říkám, jsem na rozpacích. Hodnotila bych 80ti procenty, ale takhle se smířím s 60ti. Za ***. ()

JoudaCZ

Hodnocení tohoto filmu záleží na úhlu pohledu. Dalo se to natočit lépe? Asi ne. Takovýhle film je "wet dream" každého kameramana, každého trikaře... Režisér zde navazuje na vizuální hrátky ze svých předchozích filmů. Pro představitele hlavní role je to herecká příležitost jako hrom, a využitá bezezbytku. Na druhou stranu, je to dost na dobrý film? Mimochodem, "oficiální text distributora" výše na téhle stránce považuji za neskutečně debilní podraz na diváka a zároveň podříznutí větve pod vlastním obchodním úspěchem. Po jeho přečtení se totiž jedni budou na filmu neskutečně nudit čekáním na "ten" okamžik, ti rozumnější si pak najdou pár ukázek těch vizuálních vychytávek na netu a svůj čas využijí účelněji. ()

JOHNY*5

Pripomelo mi to telefonni budku, kde na jednom miste jeden herec predvadi neuveritelne solo a kde i pres tenhle "handicap" se porad bavite. A ja se bavil. Skvela hudba, skvely James franco, skvela kamera i rezie. Za me 80% ()

spaceCadet

zklamání? určitě ne. James Franco je velkej sympaťák a v pohodě ten biják utáhnul sám. Je vlastně škoda, že jsem věděl jak to celé dopadne.a sledování se mi smrsklo na čekání kdy to přijde a jak to bude vypadat. Některé pasáže mě ale docela nudily. Na odvyprávění tohohle příběhu by stačilo 50 minut televizního dokumentu. Na druhou stranu bylo ve filmu spousta vizuálních nápadů (roztrojený obraz apod.), a spousty svižných songů. Takže dávám tři bludišťáky (rozuměj hvězdičky :-)). ()

Skruzka

Takže... rozhodně stojí za zkouknutí. Ale podruhé si to asi rozmyslíte. Zajímavý příbeh jednoho blázna, co miluje lezení a hazard s vlastním životem. Naprosto dokonalé na tomhle snímku je STŘIH, HUDBA a ta krásná KRAJINA. Jinak J. Franco se mi skutečně zamlouval. Jenom to čekání, kdy už to udělá.... je nekonečné. A závěr? No uvidíte, ten chlap se asi nepoučil :-) ()

jay.jay.13

Režisér Danny Boyle (Trainspotting, Milionář z chatrče) si pro svůj nový film vybral doslova sebevražedný námět - hlavní hrdina je 5 dní (a 7 hodin) zašprajcnutej v kaňonu uprostřed pustiny a nemůže se hnout. S ohledem na dobré recenze a 6 nominací na Oscara je asi zřejmé, že Boyle tuto výzvu ustál. Já mam sice trochu jiný názor, nicméně prohra je to úctyhodná. Začátek má ten typický "boylovský" drajv: dynamická ruční kamera, videoklipový střih na perfektně sednoucí hudbu… pak ale přijde onen osudový okamžik, kdy hlavnímu hrdinovy (velmi dobrý James Franco) zavalý ruku těžký kámen. Prvních pár minut po této události je naprostá filmařská lahůdka, dokonalé cvičení na téma "klaustrofobie a beznaděj"… funguje to skvěle. Nicméně po několika předem neúspěšných pokusech o záchranu najednou v tom úzkém kaňonu není moc co dělat a v tu chvíli nastává problém, který vychází právě z onoho "nefilmového" námětu. Jelikož je film natočen podle relativně známého skutečného příběhu, tak asi víte, jak to nakonec celé dopadne. Pokud ne, dál nečtěte, jelikož bez spoileru o filmu nejde moc psát. Tak tedy, po uplynutí oněch 127 hodin sáhne hrdina Aron Ralston po svém nepříliš ostrém nožíku a onen nešikovně skřípnutý úd si jednoduše uřízne… nebo spíš upižlá, páč ten nůž je fakt hrozně malej a tupej. To znamená, že celá prostřední část filmu je jenom čekání na tento okamžik a vlastně se v ní nic neděje. Nabízí se srovnání s koncepčně podobným filmem "Buried", ve kterém se hlavní hrdina probudí zaživa pohřbený v rakvi a CELÝ film (90 minut!!!) z té rakve nevyleze… ani on, ani kamera. Naštěstí tu má k dispozici mobilní telefon, skrze který obvolá půlku světa a jeho snaha se zachránit je napínavá a zábavná (skoro) po celou dobu. Je tu příběh, který plyne nějakým směrem a něco se tam děje. Aron Ralston ale žádný mobil nemá. A tak tam se svojí odumírající rukou pod balvanem prostě jenom čeká… a vzpomíná, a filozofuje… Jenom díky obrovskému talentu režiséra to sice není tak nekoukatelná nuda, jak se na první pohled může zdát, ale velká zábava to bohužel taky není. Boyle se logicky uchýlil k jediné možnosti, kterou mu filmová řeč v takovéto situaci nabízí - flashbacky. Ty jsou ale naprosto nicneříkající a právě tady spočívá hlavní kámen úrazu. Když se má divák víc jak hodinu dívat na jednoho člověka na jednom místě, tak by ho měl poznat… a to až na dřeň (to se docela povedlo v "Telefonní budce"). Bohužel, ač se Franco snaží sebevíc, po skončení filmu jsem o jeho postavě věděl stejně málo jako na začátku. Z flashbacků se dozvíme akorát to, že se s tátou rád díval na západ slunce, že měl holku, která se s ním bůhvíproč rozešla atd.… ale nic z toho není moc zajímavé ani to postavu nijak výrazně neprofiluje. Tomu já říkám promarněná šance. No a pak je tu samozřejmě ona inkriminovaná "pižlací" scéna, která myslím splnila přesně to co jsem od ní čekal… tedy že to skutečně není nic pro slabší žaludky (což mimochodem není ani vyprávění skutečného Arona Ralstona, což je taky silná káva). Nicméně Boyle je na diváky ještě docela hodný, protože hodně stříhá. Dovedu si představit, že v delších záběrech by tuhle scénu vydržel dokoukat jen málokdo. Ale aby z toho nakonec 127 hodin nevyšlo jako špatný film, to totiž rozhodně není. I ona prostřední "čekací" část má svoje silné momenty, které většinou souvisí s Aronovou snahou zachovat si zdravou mysl. Bohužel jich tu není dost. Jak jsem již napsal výše, kvůli bezobsažnosti flashbacků a nepříliš prokreslenému hlavním hrdinovi je z filmu nejvíce cítit promarněná příležitost… mohlo totiž vzniknout něco jedinečného. 6/10 () (menej) (viac)

Adom

Moje prvé hodnotenie boli tri hviezdy, no nakoniec som dal štyri. Kvôli dosť unudenému opakujúcemu jadru. Štyri hviezdy ma donútil fantastický začiatok, skvelá hudba a dosť drsný koniec pre slabšie povahy neodporúčam. Zobral som do úvahy že režisér nebol celkom slobodný, predsa musel točiť podľa skutočnej události. Toto zmenilo môj názor na štyri hviezdy. Film vás dokáže prinútiť myslieť čo by ste na vašom mieste robili vy, ja by som určite nespravil to čo on. Nechajte sa prekvapiť. ()

Draginja

Kamera je uplne dokonala. Milujem tu kvapku vody. Perfektna hudba. Prekvapenie v skale nad jaskyňou. Perfektný herecký výkon Franca (všetko čo prežíval som prežívala s nim veľmi intenzívne) . Na to, že je to skutocný príbeh plny bolesti a utrpenia a ze tam moc nie je o com na 94min velmy dobry kusok Bola som zvedava ako vyplnia ten cas a musim povedat,že ma to neurazilo ba naopak ma dostal. Priputany bycikel in the middle of nowhere - usmevne ale na jeho mieste by som si ho pripútala tiež, predsa máme radi svoje veci, nie. ()

zhulosek

Nemůžu si pomoct, ale Boyle opět ukázal, že je pan Režisér! Úvodní sekvence je dokonalá a musel jsem si ji po konci filmu pustit ještě jednou. Po úvodu sice tempo polevuje a film se mění na komorní drama jednoho muže a jednoho šutru. Přiznám se, že jsem si nemyslel, že to vydržím sledovat celých devadesát minut, jenže pak se to stalo - celou dobu se mi hlavou honilo jak bych se v takové situaci choval já - potom mi všechny vidiny a boj jednotlivce se svým osudem přišel dokonalý. Francovi jsem sežral všechno i s navijákem a ve výsledku jsem byl unešen... PS: zvuk praskající kosti mi zní v hlavě ještě teď! ()

fire.wall

Nevím jestli bych byl něčeho takového schopný. Upilovat si ruku malým nožíkem to jen tak někdo nedokáže. 4 body jsem dal za nudné scény, které jsem měl chuť přeskočit. ()

inhotep

Boylovy filmy mám vcelku rád, Trainspotting se mi neokouká asi nikdy, 28 dní poté je zajímavý (ne)zombie film, i ta kritizovaná Pláž není tak špatná, když opomenu otřesného DiCapria, no a ta přeslazená pohádka o milionáři z chatrče mě téměř rozbrečela. Tentokráte se nehraje příběhem, ten je všem notoricky známý, ani poutavým vyprávěním, není totiž co vyprávět, ale film má přesto neskutečný drajv (začátek přímo srší adrenalinem), a nádherný visuál. Film je sice místy trochu nudný, ale Franco je výborný herec a Boyle zase výborný režisér a spolu dokážou i z podprůměrné story, na jejíž popsání by stačil novinový titulek, vykřesat výborný film. ()

Scott4

Pro mě menší zklamání..očekával jsem asi něco víc. Hodnocení řekl bych přehnané..na to jaký je to námět jsem očekával něco "syrovějšího" co by mě více vtáhlo do děje. Je to slušně zahrané,ale na můj vkus to ubíhalo pomalu a nudilo. ()

boocteer

Byla jsem zvědavá na film postavený na jednom herci. Zaujal mě trailer k filmu, herecké obsazení, téma a hlavně hudba. James Franco by zasloužil Oscara, věřila jsem mu každý detail, perfektní výkon. Byla jsem nadšena i přesto, že jsem věděla, jak film dopadne. A upřímně, nechtěla bych být a nepřála bych nikomu, být v takovéto situaci jako Aron. Ale na druhé straně, mnozí z nás by potřebovali potkat, obrazně řečeno, ten velký balvan, na který jak říká sám Aron: "Čekal celý život." Takže, určitě doporučuji. ()

Za_net

K mému překvapení jsem se u tohoto filmu nenudila! Danny Boyle dokázal, že se dá natočit film, kde bezmála hodinu je v záběru jen jedna jediná postava, která rozmlouvá sama se sebou, a i přesto má film šťávu. Krajina,hudba i James Franco super až na trochu nadsazený závěr. ()

Danny Boyle natočí Metuzaléma

Danny Boyle natočí Metuzaléma

16.05.2020

Režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, Steve Jobs) si vybral svůj příští projekt. Bude jím biblický příběh Metuzalém s Michaelem B. Jordanem (Black Panther, Creed) v hlavní roli. Scénář napsal… (viac)

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (viac)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)