Nevada

Hardy je správně tvrďácký, Clarke dobře šibnutý, LaBeouf hodně otravný, Pearce úžasně slizký a Oldman sice výrazný, ale trestuhodně nevyužitý. Přes všechny tyto slibné ingredience to dohromady nefunguje. Něco tomu chybělo. Něco zvláštního, něco navíc, něco zapamatovatelného - správná atmosféra. Ačkoliv jsem se při sledování vyloženě nenudila, tak spokojená jsem rozhodně nebyla. ()

cheyene

Mírně přivřu oči a dám plný počet hvězdiček. Třeba právě proto, že je snímek inspirován skutečným příběhem. Jinak je Lawless poctivý gangsterský film, jehož hlavní devízou je pro mě atmosféra. K čemu by byl skvělý příběh, realističnost scén (rozuměj krev při poškozování lidí) a skvělá hudba, kdyby film z natolik atraktivního prostředí, jakým prohibice je, neměl atmosféru? John Hillcoat nám ji ovšem naservíroval na zlatém podnose. Při některých scénách jsem si úplně vybavil mise z legendární hry Mafia (ať už Skvělý obchod či Výlet do přírody). Ale zpět k filmu. Tom Hardy zde v roli Forresta válí a je z trojice bratrů rozhodně nejsympatičtější. Shia LaBeouf se zhostil role takového mladého ucha, ovšem s takovou přesvědčivostí, že jsem si nejednou řekl "Co ten chlap zase pose*e?" Guy Pearce v roli slizkého zástupce také docela perlí. Příjemné je však také venkovské prostředí, v němž se snímek odehrává. Aniž bych si chtěl hrát na odborníka, tak bych pochválil i záběry kamery a celkové zpracování, které utvořilo z Lawless tak nějak kompaktní dílo hodné pěti hvězdiček. ()

Hrabka

Ale jo, bavilo mě to a to je hlavní. Je to takový ten film, který urazí jen velmi těžko, ale že by to byla nějaká bomba, to se říct nedá. Slušně odehraný film z prohibiční éry v USA, kterému vévodí kdo jiný než Tom Hardy. 75% ()

nunka

Tvrdá gangsterka, v ktorej ide v prvom rade o postavy a charaktery. Je dobre nakrútená, má záporáka a príbeh zobrazuje tvrdé nehostinné pomery z obdobia prohibície, zároveň má však málo "šťavy". Napriek všetkým kladom mi vo filme chýbalo niečo navyše, čím sa tento film odlíši od ostatných. Napr. taký Boardwalk Empire má o hodne viac prvkov, ktoré ma viac chytili za srdce (atmosféra, charaktery, storyline...). Možno je to tentokrát pomalším tempom, ktoré mi hlavne z úvodu nauľahodilo a ďalej sa i napriek všetkým silným stránkam tiahlo celým filmom. ()

Fiftis

Najväčším tromfom Krajiny bez zákona je bezpochyby Caveov scenár, ktorý má skvelý spád a je prostý väčšiny gangsterských klišé. Pod precíznym Hillcoatovým vedením herci vytvárajú nezabudnuteľné postavy a veľa im k tomu napomáha aj dokonalá vzájomná chémia. A to, že hudba Nicka Cavea a Warrena Ellisa dokonale dokresľuje celú atmosféru snáď už snáď nikoho neprekvapí. Krajina bez zákona je poctivá gansterská pecka. Pre fanúšikov žánru povinnosť, pre tých ostatných pravdepodobne dôvod na to, aby mu tiež prepadli. ()

Shakers

Tak toto bola skutočne lahôdka. Slušný začiatok filmu, dobrý rozbeh, stručné vysvetlenie, dobrý príbeh, v ktorom nechýba kúsok sýrovosti a skvelé herecké obsadenie (aj keď Garry Oldman mi prišiel trochu nevyužitý). Hardy je poslednú dobu čoraz lepší a Shia si drží svoj nadštandard. Prekvapil hlavne Guy Pearce, ktorý to ako skorumpovaný zástupca šerifa zahral skutočne perfektne. Lawlles ma celkom slušnú dobovú atmosféru a hudbu a vďaka prijateľnej dĺžke a perfektnému zrežírovaniu, film plynule odsypa. Jediné výhrady mám proti koncu, tam mi prišlo to finále také nevyvážené. 89% - 4* ()

Pepinec

"Vypadá dokonale, tváří se dokonale, chová se dokonale, do prčic - možná je vážně dokonalá...!" Kolikrát už jsem si tohle pomyslel při pohledu na krásnou dívku. Pak za ní ale jdete a už při dopíjení prvního šálku kávy je vám jasné, že dokonalost není to, co by vaše duše ráda... ()

Big Bear

Parádní věc z amerických třicátých a éry prohibice. Při sledování se mi vybavil ,,venkovský'' díl ze hry Mafie - dokonce i ten postižený Cvrček mi připomenul koktavého servisáka u Salieriho v garáži :-). Filmu nemám co vytknou, bavil celou dobu, obsazená herecká esa hrála parádně. Mně nejvíce potěšil Oldman a také jsem byl rád za Mia Wasikowskou. Je to jen pár dní kdy jsem ji viděl v překrásném filmu Tracsks a věštím této půvabné dívence hvězdnou budounost. Shia mi nevadil, ani jsem se nebál, že jeho Fordky začnou měnit tvary... No a v neposlední řadě potěšila účast i mé oblíbené tygřice Jessici Chastain, která konečně neměla obarvené vlasy a předvedla jak krásnou zrzkou ve skutečnosti je. Třešničkou na dortu byla hudba dnes již nerozlučného dua Cave-Ellis. Tak to by asi tak bylo vše. Teď jdu najít CD s Mafií a zkusím zase jaké je to střílet z Thompsonu a prorážet policejní zátarasy... Tohle je určitě za 5 sklenic s jablečnou pálenkou. * * * * * ()

Boogeyman

Vynikající oldschoolová přepálená žánrová gangsteřina, které chybělo už jen trochu víc přitlačit na pilu (cca jako u Rychlejší než smrt), aby byla úplně dokonalá. Finále si totiž zasloužilo pořádnou přestřelku, víc patosu, Hardyho nasraný zmrtvýchvstání, zapojení Oldmana s thopmsonem a hlavně důkladnější vytrestání bombasticky slizáckého záporáka Guye Pearce. Tohle je retro-film pro dospělé kluky mnohem víc než celí Expendables. ()

Indiana

Stejně jako v případě Gangster Squad zklamání. Zatimco tam mi vadila nadmíra tupý akce, tady se pro změnu neděje skoro nic. Nahoru to táhnou hlavně Tom Hardy a Jason Clarke, Gary Oldman tam bohužel moc neni a Guy Pearce zahrál dobře, ale přijde mi, že poslední dobou hraje záporáky skoro všude. Neni to špatný, ale bylo vidět že na to neměli moc prachy a já čekal víc. ()

Beckett51

Dokonalost sama. Nářezová a atmosférická žánrovka. Tom Hardy dokázal stvořit další skvělou postavu, kterou těžko zabít a jejíchž vyjadřovací schopnosti se často zaseknou na "Huh". Guy Pearce (podle mě na Oskara) už nikdy nezahraje lépe napsaného a slizčího záporáka. Jediné co mi na filmu vadilo byl trestuhodně nevyužitý Gary Oldman. ()

Pilda17

Lawless je velmi silné a brutální krimi o rodině Bondurantovi. Některé scény jsou brutální a nevidí se v každém filmu. Herecké výkony všech postav jsou dobré, dokonce i Shia LaBeouf měl roli, která mu sedla. Nejlepší roli měl Tom Hardy, dokázal svým chováním a výrazem několikrát rozesmát. Já se velmi příjemně bavil a pokud divák přežije pomalejší rozjezd, čeká ho dále pořádná jízda.. 8/10 = 88% ()

Aky

Drsné, chvílemi brutální vyprávění skutečného příběhu tří bratrů z doby prohibice, která vystavila zkouškám jejjich sourozenecké vztahy i jejich životní odhodlání nic nevzdávat - není důležité, že člověk občas padne, důležité je, že se vždycky rozhodne zase vstát. Nechybí napětí, nečekané zvraty ani atak na emoce, moc jsem si to užil. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: tak jednoznačně hvězdné obsazení, které je pocitově hvězdnější, když si uvědomíme, kam se herecké kariéry jednotlivých herců ještě vyšvihly, Shia LaBeouf můj dlouholetý oblíbenec, který se v poslední době potácí a tak trochu ztrácí tady zahrál výborně, Tom Hardy je dnes pro mnohé důvod proč na film koukat a Jason Clarke, který je spíš muž vedlejších rolí mě už vícekrát zaujal (Terminátor Genisys, Úsvit Planety opic) no a Guy Pearce je tady pořádný slizoun a hrdinům zároveň silný protivník, dámské herecké osazenstvo rovněž přesvědčilo ve svých rolích, třebaže Mia Wasikowka neměla tolik co hrát, kvůli ní jsem si film vyhlédl, jsem rád také za to napětí, které film přinesl, ačkoliv se na to nerad dívám MÍNUS: řekl bych, že mi zážitek a herecký projev kazil český dabing, tady to chce shlédnout v originálním znění./// Shrnutí: Gangsterky, docela se jim vyhýbám, ale při sledování mnohdy tuhne krev v žilách a nemohu se odpoutat. Tady navíc film nemá vyloženě slabé místo a bratrům Bondurantům budete fandit./// Celkem 79%/// ()

Ruut

Update 2018: Dívat se na filmy ve Varech je zrádné. V haldách sraček i jednooký král zařází. Nicméně Lawless je špičkový film. ------ KVIFF 2012: První opravdový vrchol festivalu. Nekompromisní gangsterký nářez plný násilý a caveovske superčerného humoru. Bravo. ()

-OverLord-

Špička v žánru a pro mě gangsterka roku. Dlouho jsem se při sledování gangsterky tak netetelil blahem, protože to bych musel jít s rokem vzniku hodně do minulosti. Proto právě tohle vyplnilo to prázdný místo. Dokonalost od režie, přes hudbu, až po herecký výkony. Že je Guy Pearce dobrej herec jsem věděl, ale že je až ŠÍLENĚ dobrej, to jsem netušil. Tom Hardy je vážně kolík a mám ho prostě rád, Shia se vážně vytáhnul, Gary zahrál výbornou klasiku a zazářil i Jason Clark. No a v neposlední řadě i Jessica Chastain... to chlapi musíte vidět. Kill those sons of bitches!!! ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)