Charlie84

Konečně zase Pearce v pořádné roli! Vůbec to obrovsky drží herci - ono když si do role druhořadého gangstera můžete dovolit obsadit lidi jako Oldman, máte na půl vyhráno. Především se ale nenechte zmást zde tolik zmiňovanou brutalitou, ano, když někoho prostřelí brokovnicí, teče z něj krev. Jaké překvapení. Drsnější scény většinou skončí sotva v náznacích, ale buďmě rádi i za ty náznaky, úsměvné momenty, kdy v "Dark Knight Rises" Hardy kropí letadlo samopalem a jeho posádka padá bez škrábance jako svého času hodry Indů v Sandokanovi...to prostě není dobry:) Jen mi přijde, že ta závěrečná přestřelka prostě mohla být LEPŠÍ! Pamatujete finální fight z "True Grit"? Tyhle pocity u Lawless chybí... ()

Torgal

Z obdobia prohibície som toho videl už dosť a tento prírastok mi nepríde ničím zaujímavý. Postavy sú jednorozmerné a bez vnútorného vývoja, a u každej sa dá od pohľadu presne povedať, akú osobnostnú šablónu predstavuje. Dej je predvídateľný až hanba a v prvej polovici je aj dosť nudný, druhá film ale zachraňuje. Celkovo ľahký nadpriemer, čo rýchlo vyprchá. 6/10 ()

Kingjiri

Historický gangsterky vážně nemusim, takže jsem k Lawless přistupoval bez ohledu na pozitivní recenze a reakce bez větších očekávání. Muj přístup se vyplatil, protože jsem moh nakonec být mile překvapenej skvělou atmosférou a hereckýma výkonama - Guy Pearce byl výbornej záporák, ale zasloužil by si dostat mnohem víc prostoru a Shia LeBeouf s Tomem Hardym potěšili jako vždy. Jenom příběh mě příliš nezaujal. Nejspíš asi proto, že se snažil co nejvíc držet skutečnejch událostí - nicméně nesmrtelnej Forrest, kterej přežil podříznutej krk a několik střelnejch zranění najednou nejspíš s realitou příliš nekorespondoval, leda by šlo o otce Chucka Norrise :) Jinak však příjemná podivaná, u který jsem chvílema přemýšlel i nad čtvrtou hvězdou, ale to by musel být příběh přece jen o něco napínavější a zábavnější. ()

Petyas

Bylo to zajímavé, napínavé, dobře zpracované. Nemám velké výtky ani ke scénaři, ani ke zpracování. Moc hluchých míst tam nebylo, film měl spád a herci předvedli dobré výkony. Tom Hardy mi přišel sice hodně prkenný, ale nejspíš to bylo to, co měl zahrát (když už to bylo podle skutečnosti). Mrzelo mě, že Gary nedostal více prostoru. Zkouknul jsem jednou, podruhý nemusím, ale vyloženě ztracený čas to nebyl. 65% ()

bararich8

Skvělé herecké obsazení, to se musí uznat. I kdyby tam byl Hardy samotný, tak by to stálo za to. Příběh taktéž dobrý, tak jako celek dobrá podívaná. Snad jen by neškodilo udělat atmosféru více strhující. tak aby to diváka pořádně vtáhlo do děje. Slabší byla možná závěrečná přestřelka na konci a neuvěřitelně špatná muška všech zúčastněných. 4* ()

ZackSawyer

Umělé, nepravdivé, nelogické, nereálné. Mám rád tuhle dobu, mám rád období prohibice, ale tohle mi přijde i přes všechny herce jako umělé. Na Hardyho jsem se moc těšil, ale chyběla mi tam akce! Nedostal jsem to co jsem dostat mohl! :-( Velké zklamání. ()

Stíba

Gangsterka jaká tu ještě nebyla a teď mi došlo jak i chyběla. Lawless je stylová válka neústupných bratrů proti chladnokrevnému a zvrhlému "zastánci zákona" s brutálními ale ne odpudivými scénami, o přátelství, soudržnosti a cestě rodinného klanu, která je dost odlišná, spíše až westernová, narozdíl od těch městkých gangsterkých "velikánů". ()

Joppo88

I keď som čakal viac akcie - hlavne keď šlo o prostredie zeme bez zákona - ide celkom o podarený filmový kúsok. Príjemná gangsterovka z obdobia prohibície. Doslova nesmrteľný Tom Hardy už tradične viac komunikoval svoj charakter všetkým možným, len nie slovami... Päť hviezd by som udelil len vtedy, keby sa scenárista viac pohral s textom a režisér zasa s načasovaním a dávkou napätia... ()

Pekisan

Ked som zbadal, ze scenar napisal Nick Cave hned som si spomenul na Proposition. Dalsia vec, ktora sa mi bola hned jasna bolo, ze soundtrack bude skvely a podla mojho gusta. A nemylil som sa. Ani film nesklamal. Mozno bude niekto namietat, ze psychologia postav ako aj dialogy su tak nejak minimalisticke, ale co cakat od sedlakov zijucich niekde uprostred zeme nikoho. Hlavny zaporak dost sklamal, ale hudba Nicka Cave to vytiahla k 4. hviezdam. ()

ozeki

Žánrová laskomina s nesmrtelným Hardym, jehož hlas začíná stoupat na mém osobním žebříčku hlasů výš a výš. Klidně mohl dostat větší prostor třeba na úkor LaBeoufa, který asi nikdy nebude někým, z koho bych si sednul na prdel. Ukázka toho, že i v dnešní době se dají točit kvalitní gangsterky, i když v tomto případě "pouze" z vidláckýho prostředí. Za mě ale jednoznačně palec nahoru. ()

pepa3rd

Nemám rád příliš filmy podle skutečných událostí, ale i život očividně dokáže nalinkovat dostatečně zajímavý příběh. Naopak může být pozitivem, že tu díky tomu není tolik neuvěřitelných dějových zvratů a člověk je o to víc napnutý, protože život není pohádka a dobro, i když v případě pašeráků alkoholu je to diskutabilní, v něm rozhodně nevítězí automaticky. 75 % ()

Kadas97

Gangsterovka z najlepšieho obdobia s perfektnou dobovou atmosférou dokreslovaná parádnou hudbou. Hardy a LaBeouf sa zhostili svojich úloh nad moje očakávania. Nesmrtelní bratia to znie ako z komiksu, ale tu to fungovalo. Vzdialene sa mi tento film podobal na komédiu Mistři hazardu , ale fakt len vzdialene. Zástupcu šerifa Rakesa si pridávam do zoznamu nenávidených filmových postáv. Na to, že som od filmu dokopy nečakal nič, tak som dostal všetko 10 z 10. P.S. "Forreste zatanči nám!" ()

Jakubik

Film který se opírá hodně o herecké výkony bez kterých by film nebyl jaký je. Jedná se tu o dvou hodinovou podívanou s pěknou vizuální stránkou a celkem obyčejným příběhem zasazeného do období prohibice a tím pádem i do doby kdy si každý chtěl říct o úplatky. Příběh není až zas tak strhující a není nějak zvlášť komplikovaný což je jedině dobře. Bohužel pro mě jen lehký nadprůměr v podstatě jen díky hercům… ()

papaguy

Je to s odřenýma ušima za čtyři. Nebýt toho maniakálního státního zástupce, nebylo by tak jasné, komu fandit. Jinak pohoda, sousedská pospolitost, všichni držej basu. - A když někdo někoho naštve, vyřídí si to spolu někdy nožem a jindy sekerou... A do té venkovské idylky se jim začnou motat úřady... Finále poněkud ujeté - stupeň maniakálnosti státního zástupce nabral sebevražedných rozměrů. Takže škoda za ten závěr, jinak fajn kvalitní filmík s westernovou atmosférou a výbornou hudbou. ()

apostrof.

cakal som od toho omnoho viac na zaklade ohlasov a asi som neurobil dobre...film ma nedokazal zaujat tak ako by mal a miestami som sa az nudil ()

cerbygerby

Na tenhle film jsem se moc těšil, už kvůli těm hercům - Hardy a LaBeouf, ty jsou společně se slizounem Pearcem opravdu vidět a roli zahráli perfektně všichni tři, ale film se mi zdál zbytečně moc dlouhý, místama přehnaný, kdyby tam bylo více co řešit, ale zde šlo jen o to že bráchové pálí a fízlové to chtěj zastavit jakýmkoliv způsobem, a podle mě to šlo udělat víc akčněji, nebo drsněji plus třeba ještě nějaká ta zápletka navíc, ale hlavně zkrátit, pak by to bylo suprový.. takhle mě to trochu sklamalo, ale jen kvůli očekávání, takže hodnotím 4* a 80% ()

JBMAVERICK

Výborná gangsterka která má všechno, co by podle mě, správná gangsterka měla mít. Nechutnej záporák Guy Pearce hraje skvěle a nezničitelnej Forrest Bondurant? nemam co bych dodal, chci bejt jako on!. Všechno navíc umocňuje skvělá hudba Nicka Cavea. Jen postava hlavního hrdiny Jacka Bonduranta až tak simpatická není, ale v celku se to ztratí. ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)