vorheese

Pro mě opět potvrzení, že když zajímaví herci hrají zajímavé postavy, jejichž osudy vás upřímně zaujmou, všechno ostatní přijde samo. A taky že charismatický záporák je nezbytností... ()

Makky

Špičková gangsterka so skvele prepracovanými charaktermi a minimom negatív. Hardy sa začína stávať zárukou kvality, no tu žiari nielen on. Vadila mi azda len nízka stopáž, zniesol by som viac. Maximálna spokojnosť! ()

milicjant

Chci popíjet rum ze zavařovačky u vymakané tříhodinové epické fresky o vzestupu a pádu a ne u technického samplu bez provázanějšího tvůrčího uchopu při větším počtu upocených dirty scén, na který je ale Hillcoat pořád world class machr. Slovo zklamání nesmí zaznít, leč těším se, až mi pánové zadaptují Caveovu Oslici nebo alespoň McCarthyho tatarák Dítě boží. ()

Alementina

Nekdy je radost se podivat na chlapy, co jeste byli chlapy, co si umeli poradne odplivnout a moc toho nenamluvili ... a byli gentlmeny ke vsem zenam :) bohuzel tomuhle filmu chybi koule, ktery casto chybi i velke casti panu v dnesni dobe .... (pravda, i my zeny jsme ztratily tu zenskou smyslnost a stydlivost .) Skoda. ()

kaylin

Na snímek "Země bez zákona" jsem se docela těšil, hlavně proto, že zde hrál můj oblíbenec Tom Hardy. Tohle je herec, který je jednoznačně ještě nedoceněný, protože jeho herecké schopnosti jsou velké, i když se to na cenách ještě neprojevilo. Byl to on, kdo opět dokázal pozvednout film "Temný rytíř povstal" na vyšší úroveň, podobně jako se to podařilo Heathu Ledgerovi s předchozím dílem. V případě snímku "Země bez zákona" se mu to zase tolik nepovedlo, ale za to může hodně scénář. Nick Cave se inspiroval knihou podle skutečného příběhu, knihou, která zachycuje drsné období prohibice. Samozřejmě mluvím o 30. letech 20. století v Americe, nikoli o roce 2012 v České republice. John Hillcoat spolu se svým dvorním scénáristou a hudebním skladatelem natočili drsný film, který nešetří krví, rány zde vypadají opravdově, a to jak rány pěstí, tak i rány kulkou. Podříznutí je jen málokdy tak živočišné, jako v tomhle případě a udělalo na mě skutečně dojem. Jenže se příběh bohužel soustředí na skupinu bratrů, kdy každý je velmi různorodý a ne každý vám sedne. Shia LaBeouf hraje dobře, ale jeho postava je prostě protivná. Jessica Chastain (moje současná favoritka) hraje dobře, ale má málo prostoru, Tom Hardy je skvělý, ale cílem filmu bylo asi ukázat, kolik toho lidské tělo snese. Guy Pierce je neskutečně slizký, Gary Oldman zase agresivní jako málokdy. Všichni herci na správných místech, ale stejně to nebude úplně ono. Je zde motiv lásky, motiv pomsty, motiv snahy ukázat, že není jen jeden z mnoha, motiv pořádného hajzla. Možná je těch motivů až zbytečně mnoho. Kdyby se trochu zúžily, dopadne to lépe, protože tenhle film na to rozhodně měl. Takhle je to jen hašteření se mezi dvěma bandami, které končí hodně drasticky. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/little-ashes-nezapomen-na-me-butter.html ()

blackrain

Guy Pearce hrál prvotřídního slizáka, osbu, která hned od prvního okamžiku vzbuzovala odpor. Chvilkami se mi z něho zvedal žaludek. Garyho Oldmana mohlo být víc. Když se na scéně objevil Tom Hardy, tak si ji jednodušše ukradl pro sebe a všichni ostatní tam pak byli jenom do počtu. Nemusel ani k tomu otevřít pusu. Úplně postačil jeden pohled nebo už jen to, že tam byl a nějak se zatvářil. Perfektní žánrovka a zajímavý filmový počin. Doba prohibice prostě nebyla žádnou procházkou růžovým sadem. ()

ABLABLABLA

Tak když tu hrají Tom Hardy a Shia LaBeouf, ještě je to tak trochu gangsterka, tak jsem věděla, že se mi to bude muset líbit. Otázkou bylo jak moc. A odpověď je docela dost, ovšem úplný vrchol blaha to nebyl, proto 4*. ()

italka63

Absolutně souhlasím s komentem nevady, a to jsem příznivkyně Toma Hardyho.....škoda, škoda, škoda, od každého chybělo něco:-) ()

movieband

"I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody." Kdo neviděl, ať nečte. Možné spoilery. Poutavá svým dějem, nečekaně surová svou brutalitou, výborná hereckými výkony, podařená svým zpracováním a atmosférou 30. let minulého století, solidní svou hudbou a neuvěřitelná díky skutečným událostem, které byly předlohou pro tento film. Země bez zákona je pro mě překvapením, které mě dost potěšilo, ale zároveň dost zarazilo. Děj je vcelku jednoduchý. Smutný, dramatický, ale působivý a dost zajímavý. Ve 30. letech minulého století řádila v Americe prohibice jak divá. To, ale nezastavilo bratry Bondurantovi v produkci na černo pálené kořalky. V tomhle jim přijíždí zabránit státní návladní, který je slizký jak had a hnusný jak půlnoc. Bonduranti se, ale jen tak před nikým neskloní a tak začíná otevřený, krvavý konflikt, který vyhraje jen jedna strana. Co mě na filmu hodně zarazilo, byla tak vysoká brutalita (podřezávání Forresta pro mě bylo tou nejhorší scénou, následná kastrace těch co mu to udělali, pro mě byla taky vcelku nečekaná). Prostě nečekal jsem to tu, tak natvrdo ukázané. V tomhle směru mě už jinak nic nepřekvapilo. Snad jen taková zajímavost. Pokaždé, když se na tenhle film ještě někdy podívám, tak mám jistotu v tom, že budu z Pearce nervózní jak pes. Něco podobného mám u filmu Obchodník se smrtí, kde na mě tak hrozivým dojmem působí gen. Baptist. Z něho jsem měl myslím i noční můry. Ale zpátky k filmu. Hillcoat se vyznamenal skvělým výběrem herců. Hardy je parádní a líbí se mi čím dál tím víc. Krásná Jessica Chastain je snad tou nejlepší, nejkrásnější herečkou z celého filmu stejně jako Mia Wasikowska (sice mají obě vedlejší role, ale i tak si je budu obě dobře pamatovat). LaBeouf je ve své roli přesvědčivý (zvlášť ke konci) a Clarke zahrál nejstaršího Bonduranta taky dost dobře. Škoda jen Oldmana, který tu má tak málo prostoru. Pearce ani komentovat nebudu. Stačí jen, když napíšu, že pokaždé, když byl na scéně, na mě působil démonickým a znepokojivým dojmem. Hudba skvěle doplňovala atmosféru 30. let a celkově co se zpracování týče, byl film dost šikovně udělaný. Pokud je pravda vše, co bylo ve filmu, tak teda klobouk dolů. (Podřezání Forresta a jeho přežití + teda ten konec (jeho smrt) + zajímavost- závěrečná přestřelka byla parádní!). Poslední dobou narážím na čím dál neuvěřitelnější filmy, kterou jsou (paradoxně) podle skutečných událostí. „To není jen násilí, co dělá chlapa chlapem. Daleko důležitější je to, kam je připraven zajít. – Forrest Bondurant“ ()

topi

Drama z období prohibice, které se odehrává v Americe v dvacátých létech minulého století. Exceluje Guy Pearce v roli zástupce šerifa, kterej je opravdu mimořádně slizskej a nechutnej. Shia La Beoufa moc v lásce nemám a nejinak je to i u tohoto filmu. O scénář a výbornou hudbu se postaral Nick Cave. ()

Remedy

Plnokrevná prohibiční gangsterka s prvotřídním obsazením, kterému dominují tvrďácký Tom Hardy a psychopatický Guy Pearce. V rámci daného žánru je poměrně běžné, že jsou postavy na opačné straně zákona často líčeny jako obyčejní sympaťáci, kteří chtějí vlastně jen přilepšit rodině. Tady je to něco podobného s tím rozdílem, že hlavní „strážce zákona“ je mimořádně slizká a zamindrákovaná postava, čímž se logicky ještě prohlubují sympatie k ústředním antihrdinům. Revoluce v žánru se sice nekoná, ale celkově jde o slušný příspěvek do žánru komorní gangsterky. ()

Philcze

První Hillcoatův film, který mne bavil od začátku až do konce. Špinavá a nekompromisní podívaná, která sice nepřekvapí dějovým průběhem, ale potěší svou drsností, stylem a parádními hereckými výkony všech zúčastněných. Recenze zde 80% (KVIFF 2012) ()

Helo

Spousta filmů je tu až moc nadhodnocených... tento je naopak podhodnocený (ano, zasloužil by přes 90%!). Ve filmu je spousta silných scén, které zůstanou v paměti dlouho po skončení filmu a že si budete přát, aby tenhle film neskončil. ()

katuska138

K tomuto filmu můžu říct jen jediná dvě slova... Tom Hardy... Ten jeho pohled, jeho postoj, to, že tím jedním jediným pohledem dokáže vyjádřit tolik emocí jako jiní tisíci slovy. Jeho role je naprosto skvělý, nezničitelný, charismatický hrdina, na kterém, říkejte si, co chcete, stojí celý film. Držela jsem mu palce, při jeho pádech měla husí kůži a modlila se, aby to Guyovi už konečně nandal. ()

Thomassi

Filmy z gangsterských a prohibičních 20. a 30. let miluju. Proto jsem se na Zemi bez zákona těšil jako malej. On ten film šel do kin právě v době, kdy prohibice řádila i na našem území. Proto, alespoň mě se tak zdálo, měl film zvláštní, a zároveň mrazivý nádech. Film úřaduje především v promyšleném příběhu, který je vykládán divákovi velice poutavě. Nezaznamenal jsem žádné hluché místo. Krásně to gradovalo až do ultimátního konce na mostě. Je to ale především příběh o lidech, podobný třeba Road to Perdition, a právě herci udělali minimálně půlku úspěchu. Je to krásná ukázka života v té době, skvělá výprava, přestřelky u palíren, "pár" mrtvých, prostě vše, co k době alkoholové války patří. Teď k hercům. Jedním slovem paráda. Brumlající Tom Hardy podal neuvěřitelný výkon. Co role, tím zraje čím dál víc. Shiu jsem se nějak nemohl představit v takové vážné roli po tom, jakmile nemá kolem sebe roboty. Ale velmi mile překvapil. Další skvělý výkon podal Guy Pearce. Parchant už od pohledu, ale takového hajzla jsem nečekal. Stejně je to paradox, člověk přežije co může, a pak ho skolí zápal plic jen proto, že si někdo výjde jen tak po večeru zatancovat k rybníčku. Ale o tom je život, ten se s nikým nemazlí. Země bez zákona je právě takový film. A já hodnotím plným počtem, protože se jedná bezpochyby o jeden z nejlepších letošních snímků. ()

MATADOR

Perfektní zpracování a atmosféra! Dlouho jsem si neužil pořádnou gangsterku, přesně dle mého gusta! Ulíznutý záporák v Pearcovo podání ... noblesa! ()

stration

Poctivej prohibiční thriller kterému vévodí parádní herecké výkony hlavně Toma Hardyho a Guy Paerceho. Nechtěl bych s těma dvouma na férovku. ()

Mr.Pumpkin

Lawless se naoko tváří jako stylová a drsná gangsterka. Skutečnost je ale podle mě taková, že je až příliš šablonovitá, bez nějaké zásadnější invence a bez duše. Nechci tím říct, že je to vyloženě špatný film, ale zároveň není v podstatě ničím zajímavý (snad kromě nabitého hereckého obsazení). Kdosi tu v komentářích zmínil, že Scorsese nastavil laťku gangsterkám vysoko a Hillcoat ji bez sebemenších problému přeskočil. No, podle mě je to spíš tak, že Hillcoat sice laťku neshodil, ale to jen proto, že skočil pod onou laťkou, aniž by se jí vůbec dotknul. 55% ()

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

Jessica Chastain si zahraje Marilyn Monroe

26.04.2014

Nejblonďatější sexbomba z padesátých let má momentálně víc pozornosti než řada jejích současných kolegyň. V Mém týdnu s Marilyn dostala tvář Michelle Williams (Prokletý ostrov, Blue Valentine),… (viac)

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

Waltz, Blanchett, Hunnam a dokonalý zločin

22.07.2013

Tohle bude krvavé. Režie kriminálního thrilleru Triple Nine se totiž ujme australský drsňák John Hillcoat. A stejně jako v Zemi bez zákona se obklopí kvalitními herci. Charlie Hunnam, který aktuálně… (viac)