Doktor Jack Kevorkian chtěl vždy pomáhat lidem odejít z tohoto světa. Smrt ho fascinovala a vždycky ji viděl jako součást přirozeného řádu věcí. Často také mluvil o právu na důstojnou smrt. Při svých pravidelných nočních pochůzkách po nemocnici vždy pozoroval oči umírajících, zdali mu neprozradí něco víc. Právě tyto pochůzky mu vynesly nelichotivou přezdívku doktor Smrt. Kevorkian se po setkání s jedním ochrnutým pacientem, jehož kvalita života se prakticky rovnala nule, rozhodl přejít od slov k činům a sám začal pracovat na stroji, který nazval Mercitron. Měl pouhým stisknutím tlačítka pacientovi umožnit jednoduše a důstojně ukončit svůj život, pokud si to bude přát. Dal tak vzniknout zcela novému oboru medicíny - euthanázii. Sám poskytoval v této oblasti poradenství. Začalo to obyčejným inzerátem v novinách, pak přišla první pacientka a zanedlouho o tom měl slyšet celý svět... Detroitského patologa ztvárnil Al Pacino a za svůj strhující herecký výkon byl oceněn Zlatým glóbem. Biografické drama s hvězdným obsazením portrétuje i několik lidí, kteří Jacku Kevorkianovi pomáhali. Nejbližší okruh příznivců vzdělaného patologa tvořili jeho sestra Margo (Brenda Vaccarová), jeho dlouholetý přítel, technik Neal Nicol (John Goodman), aktivistka Janet Goodová (Susan Sarandonová) a právník Geoffery Fieger (Danny Huston). Film, realizovaný v produkci HBO, ověnčený dvěma Cenami Emmy, natočil režisér Barry Levinson. (HBO GO)

maslic

Konecne se Al Pacinovi dostala do rukou poradna hlavni role kde se mohl predvest. Film ma spad a vybornou kameru. Kdo by cekal tlak na emoce at se radej pripravi na zivotopisne "politicke" drama. ()

Standito

Ako prostý rozum a odvaha stačia na to, aby bol pochybný systém porazený. Síce Jack skutočný boj nevyhral, ale v tom čistom, ľudskom súboji ostáva víťazom. Veľký Al zase raz exhibuje, ako už mnohokrát predtým. Som rád, že sa niekto venuje aj kontroverzným témam, ako to urobil Levinson. ()

Itar

TV filmy z produkce HBO bývají standardně na velmi vysoké úrovni a nejinak je tomu i tady. Kdyby bylo podobných "dokumentů" více, rozhodně bych se nezlobil. Al Pacino na jedničku z hvězdičkou. ()

Disease

Ačkoliv jsem umírněným zastáncem eutanasie, trochu mi vadil jednostranný pohled na věc. Uvítal bych více ambivalence a ne prezentaci Kevoriana bezmála jako křížence Louise Pasteura a Gandhího, kterému jen házejí klacky pod nohy. Jinak na TV produkci dost dobré. ()

janesX

Výborný scenár túto citlivú a vážnu tému v prvých dvoch tretinách príjemne odľahčuje, v tej tretej to už nijak odľahčiť nešlo, tam to bolo naozaj už drsné, vrátane konca. Celý film je sústredený na jednu vec, každá veta má zmysel a na žiadnu vatu ani iné vypchávky tu nie je čas. A Al Pacino opäť dokazuje, že je jedným z najlepších hercov planéty (jemu na to stačí zahrať lepší štandard). Nebol to nakoniec žiadny Mengele, ako som si myslel podľa názvu, ale hlboko presvedčený doktor, ochotný pre pacienta obetovať aj seba, aby (parafrázujem) nemusel nasilu udržovať jeho dlhotrvajúcu a neznesitelne vyčerpávajúcu smrť nažive. 80% ()

Charon11

Poutavá podívaná, která pravděpodobně diváky rozdělí na dvě skupiny s rozdílnými názory. Nicméně, Al Pacino předvedl jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů, tleskám, smekám, klaním se....... Doporučuji ke shlédnutí! ()

gumolit

Veľmi silný príbeh o to viac ma proste láka že je to podľa skutočného príbehu doktora Jacka Kevorkiana prezývaného ako Mr. Death ktorý asistoval pri viac ako 130 samovraždách ľudí ktorí boli nevyliečiteľne chorí.Tento film má proste nezabudnuteľné okamžiky a miestami doslova šokuje takisto ako aj skvelý výkon Al Pacina v hlavnej roli !Síce je to televízne film ale pre mňa to bol nezabudnuteľný zážitok ešte aj po filme som mal z toho zmiešané pocity najmä tie scény s tým usmrtením pacientov majú dosť dramatické napatie až ide mráz po chrbte! ()

Wienczaa

Geniální počin, naprosto strhující svědectví o tématu, který nabourává celou katolickou filozofickou základnu. Al Pacino skvěle ztrvárnil Jacka Kevorkiana, MD. Někomu to může přijít jako kliše, jeden člověk s pár blízkými přáteli se rozhodli bojovat proti systému, ale není to snad právě tady o tom, nenechat se pohltit, nestát se pouze ovcí, která hltá justicí dobře chráněnou a obpečovávanou integritu lidské společnosti... ()

aLPaC

Velmi silný film s velmi silným tématem a eutanásii. Ten ji spolu s vynikajícím Al Pacinem v roli doktora Kervorkiana plně podporuje. Když vidíte někdy ve zprávách nebo i v tomto filmu všechny ty lidi, kteří tak trpí tak chcete být taky pro, ale rozhodně to není tak jednoduché. Na toto téma jsem se zúčastnil mnoha zajímavých diskusí a upřímně řečeno po všech argumentech, co jsem slyšel z obou stran kdybych měl tu páku tento zákon změnit, sám na 100% nevím, jak bych se rozhodl. Je škoda, že tady proti Pacinovi stojí jen křesťanští zfanatizovaní blázni a nepříjemný právník a ne někdo sympatický s dobrým názorem. Proto jen 4* ()

mazadlo

Když se prohání na obrazovce AL PACINO je to zaručená grácie...ani tento film není výjimkou. Jinak souhlasím se vším co napsal GALADRIEL ()

conery1

" Keď ste v bezvedomí, majú právo vypnúť vám trubicu s umelou výživou a nechať vás umrieť. Ale keď prosíte pri vedomý a rozume o pomoc, aby vám dovolili umrieť, pretože už viac bolesti neunesiete - odmietneme. " Toto nie je príbeh o živote a smrti, ale o slobode rozhodovania sa, ktorú nám berú celý život a tým nás ovládajú. Konečne Al v plnej paráde a teším sa na kráľa Lýra. ()

Daqvid77

Výborná práce z dílny HBO. Vedou se stálé dohadi o eutanazii zda ano nebo ne je to těžké něják rozlousknout. Ale s části dokážu úmysli Jack Korvorkiana ( Al Pacina ) pochopit ale v této situaci bude fungovat. Co čkověk to názor. A mimochodem Al pacino mě opět nezklamal. ()

Garch

Co k tomu říci? Pasáž "trable s krabicí" má v sobě všechny paradoxy. Doktor Jack Kevorkian (další Al Pacinův majstrštyk) věnoval svůj život, majetek i svobodu pomoci bezmocným k věčnému klidu. Rozhodování šlo pokaždé těžce, aby pečlivě určil, zda není lépe odmítnout. Byl tak pravým opakem lékařů s "božím syndromem" jako Harold Shipman. ...P.S. ..."Ale já mám boha. Jmenuje se Johan sebastian Bach. ..Alespoň není smyšlený." ()

camper

Teď tu se svým hodnocením působím jako kůl v plotě, ale mám pro to důvody. Jak můžu dát nějaký slušný hodnocení filmu, ve kterym hlavní hrdina propagoval eutanázii, a nejen to, on ji dokonce prováděl. Neřikám, že to je tak špatnej film, ale já prostě s eutanázií nesouhlasím. Pro mě bude doktor Kevorkian vrah, masovej vrah, kterej zabil více jak sto lidí! Svým posledním pacientem to jen potvrdil, když už z toho udělal, ne asistovanou sebevraždu, ale přímo vraždu! Co ale ta asistovaná sebevražda? To, co dělal on je napomáhání při sebevraždě. Věděl, že ti lidi chtěj zkončit se životem a nezastavil je! Naopak pomohl jim v tom! Ona už sebevražda samotná je, podle mě zločin. Prostě sáhnout si na vlastní život? Jasně, občas si člověk říká, že by to mohlo být východisko, ale opravdu je tomu tak? Ne, unikneme z problémů tohohle světa, ale na věčnosti potom za tu sebevraždu budeme souzeni!! ()

Kratoc

Velmi dobrá sonda do života světoznámého Dr. Smrt. Je zajímavé jak Al Pacino dokázal proniknout do podstaty věci a jeho postava je neuvěřitelně opravdová. ()

BigMarthy

Mimořádně hluboký filmový zážitek. Tleskám Pacinovi, předvedl naprosto strhující a neskutečný výkon, na který jsem už dlouhá léta čekal. Po prvních pár minutách jsem prohlásil, to je ono, žádná role typu policajta a padoucha, ale mimořádně charakterní a silná osoba. Pro tyto úlohy byl stvořen a je také dokáže na můj vkus nejlépe ztvárnit. Ač jsem přikloněn na stranu doktora Jacka, musím uznat, že film mu silně nahrává a není nestranný, možná je to trochu satisfakce za těch dlouhých osm let, které musel strávit za mřížemi. Je zde krásně zobrazena těžkopádnost amerického soudního a legislativního systému, bez právníka a právnických kliček nemá šanci člověk uspět, ačkoliv má lepší argumentaci, svědky a materiál na své straně. Nějaký závěr? Každý by měl mít právo rozhodovat o svém vlastním životě, bez ohledu diktátu zákonů. Doufám, že poměry v naší společnosti se začnou postupně ubírat správným směrem. ()

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

The Rock a Hemsworth: Pro ranec dolarů

06.01.2012

Akční hrdina minulého a podle traileru na G.I. Joe: Retaliation i tohoto roku Dwayne Johnson pokračuje v linii filmů, ve kterých spíš někdo dostane nakládačku, než objetí od šťastné rodiny.… (viac)