Tento deň nebol pre Portera (Mel Gibson)  veľmi šťastný. Najprv sa mu síce podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by vystačil na doživotnú dovolenku na pláži s vínom a ženami. Potom sa mu však situácia vymkla z rúk. Po šialenej naháňačke s políciou si zničil auto, tesne za mexickou hranicou ho zadržali úrady a nakoniec sa ocitol v drsnom a nebezpečnom mexickom väzení El Pueblito. Vo svete extrémneho násilia, korupcie a promiskuity však stretne malého chlapca (Kevin Hernandez), ktorý ho naučí, ako tu môže prežiť. A vďaka nemu nielen prežije, ale sa zoznámi aj s jeho krásnou mamou. Chvíle pokoja však definitívne ukončí nebezpečný zločinecký gang. Prišiel si totiž po peniaze, ktoré mu Porter ukradol... (TV JOJ)

snupko13

"Poctivý" Mel to má asi poslednú dobu ťažké, ale starosti aj starobu hádže smelo za hlavu a ukazuje nám, že aj starý chlap, teda žáner má ešte stále, čo ponúknuť. Chvíľami rozvláčne, chvíľami úzkoprsé, sem tam som zavoňal "B" kategóriu, no celkovo film hodnotím ako dobrú zábavu bez sklamania. ()

Big Daddy

Čistý průměr. Film dělá zajímavým obsazení Mela Gibsona a nevšední prostředí tak trochu jiného mexického kriminálu. Nadšení z obojího však časem uvadá a snímek nazanechává hlubší dojem, ale přesto díky za ucházející připomenutí někdejší herecké hvězdy. ()

montel

Příběh začíná divokou honičkou a přestřelkou mezi policií a dvěma lupiči, kteří unikají před spravedlností s autem plným peněz. Šílená honička končí nehodou těsně za mexickými hranicemi a tamní policie odmítá lupiče vydat zpět do států. Zatímco jeden z nich po nehodě umírá, druhého (Mel Gibson) šoupnou do nápravného zařízení zvaného El Pueblito, kde mají vězni své rodiny, ženy, drogy, zbraně a všechno na co mají peníze. Právě o řidičovi ukradené peníze se začnou zajímat nejen zdejší gangsteři, ale také ti kterým je řidič ukradl...Docela slušná jízda, která ale nemá pranic společného s o dost lepší a starší Odplatou. I když ji může připomínat sarkastický Melův humor, nebo dost dobré zvraty a finty. Výsledkem je mírně nadprůměrné akční drama. 60% ()

fabregas1

Moje letní prázdniny je film, který by mohl Gibsona pošťouchnout nahoru,už by to potřeboval.Ve filmu jsou vyděny brutální akční scény, řádná porce humoru a to mexické vězení je jak dovča pro cigoše (pokud nemá stejnou krevní skupinu jak místní boss,tak může být v klidu).Film je určitě koukatelný a nepustit si ho by byla velká škoda. ()

zekon

Payback 2. Paráda!!! Skvělá práce. Akce, prdel, celý akční film s nadsázkou, to můžu. Mel je prostě PAN HEREC a podle mě si to střihl s radostí. Až na ten obraz není co vytknout. ()

Epco

Gibson sa v tomto filme vracia v polohe ako ho poznáme napr. z Odplaty. A všetko čo k tomu treba dodať je: "Ešte na to má" , a táto poloha mu proste sedí. Samotný Gibson si je toho vedomí a tak nám servíruje presne to čo chceme a očakávame. A to je všetko. ()

Djflash

Tak jsem se podival na to, kde Mel strávil své poslední letní prázdníny a moc půvabné místo vám to tedy nebylo. Mexiko je holt Mexiko a pokud se zde dostanete do vězení tak vás zrovna žádný velký komfort nečeká. Zde bych, ale řekl, že to bylo spíš jedno velké ghetto,a tam si mužete za úplatu koupit snad vše krom svobody. Při tom seznamování s fungováním věznice náš hlavni hrdina narazí na desetiletého kluka, který má celkem dobrý přehled skoro o všem co se zde děje. Mel nezahálí a protože je to starý dobrák od kosti, snaží se vymyslet plán jak co nejrychleji z věznice zmizet i s těmi , kteří jsou jeho srdci nejblíž. A zápletka je na světě (tedy aspoň v krátkosti). Prostředí věznice je působivě syrové Mel se zde snaží být sverázny a někdy i vtipný, a nutno si přiznat, že se mu to v některých momentech i daří, (jako je například scéna v kanceláři s deštnikem). Snímek ale u mě nabývá dojmu, že je spíše určen pro televizní produkci, než na velká filmová plátna kin. To je možná zapříčeněno tím jakým způsobem byl natočen, což samotnému filmu trochu škodí. Adrian Grunberg není zatím žádný velký pan režiser, ale jeho debut nedopadl zas tak špatné. Snímky situované do věznic dokážou vesměs divácké publikum zaujmout. Jde především o to zvládnout atmosféru a dobře vybalancovat příběh, a to se tu povedlo tak nějak napůl. Takže u mě solidní průměr, což pro debutujíciho režisera není na začátek vůbec špatné. ()

chosan

Tento film mně hodně příjemně překvapil na začátku jsem si říkal zas to bude nějaká kravina a pak z toho vyšel film za dobrých 80%. ()

srada

moc fajnová exkurze do zajímavého mexického "ubytovacího zařízení" a názorná ukázka,jak se chovat v takovémto prostředí v podání Gibona,jsem docela rád,že mu to i sem tam myslí a ještě umí něco zahrát :P ()

Chlopotun

Tak toto treba brať s trochou nadhľadu a potom sa pri tom dá celkom dobre zabaviť. Mel Gibson do toho ešta stále vie šliapnuť aj keď pri behaní na ňom bolo vidieť mierne trápenie :) ()

Pythonator

Mel nikdy nezklame. Obzvláště velmi drsný odplatovský Mel je k sežrání. Film je originální, zábavný, svižný, drsný a napínavý, přesně jak má být. Scénu s granáty a deštníkem hned tak nezapomenu. Srala mě jen jedna věc. Ta debilní moderní úchylka točit filmy amatérsky vyhlížejícím způsobem z nějaké malé digitální kurvy, mi už leze krkem. Záběry vypadaly, jako by je snímal idiot pracující pro TV Nova a obraz měl nechutný tón připomínající Ordinaci v růžové zahradě. Ještěže se to aspoň všechno netřepalo, jako by to točil epileptik, což je u současných akčních filmů vcelku běžný jev. ()

Naby

Taková akční americká komedie, říznutá akčními prvky s absolutně nereálnou zápletkou skoro filmů z 90. let. Jen s rozdílem, že tohle mělo víc šťávy a občas i dobrej humor. Celkem 3,4* ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (viac)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (viac)