Tento deň nebol pre Portera (Mel Gibson)  veľmi šťastný. Najprv sa mu síce podarilo ukradnúť slušný balík peňazí, ktorý by vystačil na doživotnú dovolenku na pláži s vínom a ženami. Potom sa mu však situácia vymkla z rúk. Po šialenej naháňačke s políciou si zničil auto, tesne za mexickou hranicou ho zadržali úrady a nakoniec sa ocitol v drsnom a nebezpečnom mexickom väzení El Pueblito. Vo svete extrémneho násilia, korupcie a promiskuity však stretne malého chlapca (Kevin Hernandez), ktorý ho naučí, ako tu môže prežiť. A vďaka nemu nielen prežije, ale sa zoznámi aj s jeho krásnou mamou. Chvíle pokoja však definitívne ukončí nebezpečný zločinecký gang. Prišiel si totiž po peniaze, ktoré mu Porter ukradol... (TV JOJ)

Riddick77

Moje letní prázdniny jsou žánrovým slepencem, který drží nad vodou charismatický Mel Gibson v roli, jež mu vždy slušela nejvíce. Je fakt, že mix je to docela povedený, protože černý humor, občas brutální akční scény, fajnové dialogy a neokoukané (šílené) prostředí jsou jako ingredience velmi zručně namíchány do zábavného a mnohdy úsměvného guláše. Adept na film roku to asi nebude, ale člověk se pobaví obstojně, sarkastické hlášky dodají správnou dávku humoru a pohled na vězeňské ghetto kousek od americko-mexické hranice zase zaručeně oživí myšlenky ohledně společensko-ekonomické situace Latinské Ameriky (teorie závislosti?). Střídmá stopáž navíc neposkytuje mnoho prostoru pro hluchá místa, tudíž celkově fajnová akční podívaná. 6/10! Recenze zde. ()

JJ.Gibson

Melovi vždycky slušely akčňáky a Moje letní prázdniny to jenom potvrzují!!! Podle mě to bylo dobře vymyšlené, akční sekvence byli parádní!!! Gibson mi malinko připomínal legendárního Hitmana, mám na mysli Agenta 47 z her!!! Už dlouho jsem si takhle moc akční film nevychutnal!!! Mel je zpátky, doufám, že to nebyla jednorázovka a že něco podobného do budoucna ještě přidá!!! ()

numi

Slušně vygradovaný děj bez hluchých míst, vypointované scény i závěr filmu, smrtonosné hlášky, přesný Gibson a osobitá hudba. Na oddechovku zatraceně silný výpis vlastností! ()

zipper111

Podle mě velká pecka s Melem jako za mlada - nekompromisním ranařem, co nejde pro ránu a vtip daleko. Občas hodně brutální, občas již trošku sentimentální, ale starej dobrej "Odplatovej" Mel je zpátky. A mně se to hodně líbilo, film není zbytečně natahovaný, plyne svižně a místní nízké hodnocení moc nechápu. 4* ()

Makky

To je onooo!!! Bežiaci Mel s pištoľou v ruke a kopou bastardov v pätách je proste božský. Do toho krásne ironizovanie, dvojzmysly, Mexiko, väzenie, pečeň a vynikajúca oddychovka je na svete. Milujem ťa chlape, tak nerob kraviny a toč, kým ešte máš všetky zuby a dokážeš bežať. ()

blackrain

Melu Gibsonovi role profesionálního zloděje sedla jako ulitá. Určitě mu byla spíchnutá přímo na míru. Bylo na něm vidět, že si tu roli náležitě užívá. Tohle je přesně ten starý Mel, který nám už hodně chyběl. Na štěstí je zpět a dokazuje, že ještě nepatří do šrotu. Jen tak dál, Mele. Výběr prostředí, kde se tenhle příběh odehrává byl velmi dobře zvolen. Přidává to filmu na atraktivitě. ()

Tony.cs

Dost netradiční pojetí a špinavá stoka mexického vězení. Promyšlená zábava s charismatickým Gibsonem a realistickou akcí. ()

kaylin

Mel Gibson tady ukázal, nejen, že je dobrý herec, který si střihne i akční roli, a to v jakémkoli věku, a také to, že mu neo-noir filmy sedí, ale také to, že se nebojí za svými projekty stát jako producent a případně také jako člověk, který se podílí na scénáři. Jsou zde dobré myšlenky, povedené provedení akčních scén, takže jsem hodně spokojený. ()

Kaluž

Rozplizlá a mírně vyčpělá variace na Odplatu, zdlouhavé monology a občasné dějové prázdno. Atentát s deštníkem a závěrečná akce ovšem nepostrádají jistou eleganci a šmrnc. To byl ten starý dobrý Porter. Mel Gibson dokazuje, že ještě nepatří do židovského pekla. ()

CrownThomas

Není to uplně 4 **** film, ale že je to Mel Gibson, tak zvýším, ikdyž za to, že tam hraje tak dobrý herec, bych měl spíš snížit, ale on jediný film podržel a tak mu věnuji 1* :)) ()

MATADOR

Přidat trochu na tempu, plus nějakou větší akci a je to libový akčňák, tak se Mel pořád prochází a hraje přesně svým typickým zápalem. Škoda, že to všude je perfektní, jen kromě interiérů ve vězení! Jinak stylová akce a zpomalená scéna je parádní! ()

Dont

Schůzka v kanceláři byla stylová a i ten deštník se nakonec hodil. :)) Jinak ale zejména dlouhé minuty ve "vězení" byly pro mě hodně nezáživné, sbližování s chlapcem a jeho matkou a vlastně celá ta pointa ohledně chlapcovy výjimečnosti mi přišla nepřesvědčivá. Korunu tomu nasadila zběsilá přestřelka a konec snad raději ani nebudu komentovat. Odplata byla jiná liga. ()

Skip

Měl jsem takový podivný pocit, že si ze mě někdo chce dělat srandu, když mi předloží něco takového a tváří se, že to myslí vážně. Musel bych být úplný tupec, abych na to skočil. Rutinní režie sice ještě ujde, ale jinak je to všechno dost na pováženou. ()

stuntmanMIKE

Nemozem povedat ze ide o majstrovske dielo... to teda nie ale mna to neskutocne bavilo. Gibson je na taketo role nikotinovych zavislakov a neohrozenych a sympatickych drsniakov ako stvoreny. Vyborny napad zasadit to do mexickeho prostredia, vyborny Mel. Skoda ze Stormare nedostal viac priestoru. Velmi prijemna oddychovka. ()

Fanucci

Mel Gibson opět ve formě. Hláškuje, dává přes držku, střílí...jde o levnější variantu Odplaty. Líbilo se mi to. I příběh byl fajn, dialogy měly hlavu a patu a člověk se u nich i zasmál. Silné 3 hvězdy - 70% ()

kalap

Začiatočná exkurzia po mexickej base bola trochu dlhá, ale zaujimava a postupom času to naberalo patričný švih a vtip, len ten Gibson z toho nadmerného pitia a drog vyzerá hrozne. ()

fmash

Nenáročná zábava ve stylu klasických akčňáků, kde se nikdo nepokouší o třeskutý pubertální humor ani o nadčasovou kritiku poměrů, zato si hrdina umí poradit se situacemi nejen bez skrupulí, ale i bez scenáristických trapáren. ()

berusche

Okamžitě jsem se nechala zcela dobrovolně vtáhnout do poněkud přitaženého děje (za vlasy), ale každopádně působivého. Mel tu jen kvete, tedy v některých momentech i chátrá, ale přesto, originální akční snímeček plný vskutku nadupaných Mexikánců, vězení, ze kterého mrazí, úplatků, ze kterých oči přecházejí, a výborného výkonu Gibsona, který táhne snímek do pěti hvězd naprosto zaslouženě. Konec jste teda typicky americky odflákli, aby se vlk nažral a divák zůstal celej, ale budiž, i takovým koncům se dá někdy fandit. Překvapení, které asi čekal málokdo. Plus připisuji i za samotnou postavu, kterou tu Mel ztvárnil, ten se ještě nechystá do důchodu (a po vzoru kolegů z akčňáků jde o moc lepší cestou, že jo, Silvestře?). ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (viac)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (viac)