Sting: Koncert v katedrále

(koncert)
  • Česko Sting: A Winter’s Night (viac)
Hudobný
Veľká Británia, 2009, 90 min (Alternatívna 52 min)

Réžia:

Jim Gable

Sting

If On A Winter's Night je název nejnovějšího hudebního projektu celebrity Gordona Matthewa Thomase Sumnera, jehož zná celý svět pod uměleckým jménem Sting. Záznam zářijového koncertu z monumentální katedrály v Durhamu v severní Anglii je představením projektu, který vznikal na přelomu let 2008 a 2009 ve Stingově venkovském sídle v Itálii. Sting se v něm snaží zachytit náladu zasněžené zimní krajiny skrze kolekci lidových písní, vánočních koled i upravených skladeb vážné hudby. Hudebními partnery mu jsou Dominic Miller, Bijan Chemirani, Daniel Hope, Edin Karamazov, Ibrahim Maalouf, Mary Macmaster, Vincent Segal, Julian Sutton, Kathryn Tickell a soubor Stile Antico. (oficiálny text distribútora)

Eawy

Majster zvuku a majster slova dokáže vytvoriť jedine dokonalé dielo. Koncert v katedrále nám len dokazuje, že Sting ako človek, spevák a učiteľ-básnik, úžasný gitarista a basista sa za posledných 30 rokov nezmenil. jeho pesničky majú rovnaký šmrnc ako mali na začiatku. Nemení druh, melódiu, iba aranžmán jednotlivých pesničiek. To, že sa dokázalo 33 rozličných hudobníkov, ktorí sa dovtedy nepoznali tak dokonale zohrať, je úplnou záhadou. bravo, až mi slzy na konci vytryskli. ()

Ephemeris

Kombinácii skvelej hudby a skvostnej architektúry sa zásadne nehovorí nie. Pár skladieb by sa dalo ohodnotiť len ako vata na vyplnenie, ale iné ich zase skvele kompenzujú. Vrcholom je pre mňa Ghost Story, čo je skladba, ktorú nemôžem dostať z hlavy už vyše 20 rokov. Dokonalý song, po hudobnej aj textárskej stránke. ()

JohnnyD

Podmanivý fantastický koncert s až hypnotickou vianočno-zimnou atmosférou. Sting je človek tisícich tvárí a dokáže sa obklopiť najlepšími muzikantmi na svete. Tak album If On A Winter's Night ako aj tento koncert z katedrály v Durhame je toho jasným dôkazom. Sting ako postarší knihovník stredovekých piesní a básní ukazuje ako starnúť s gráciou. Naživo to muselo byť úplne masakrálne. ()