Johnny Depp stvárňuje vo filme amerického turistu, ktorého ľahkovážny flirt s cudzinkou zapletie do siete intríg, romantiky a nebezpečenstva. Frank (Johnny Depp) sa v priebehu spontánneho výletu po Európe zoznámi s Elise (Angelina Jolie), s pozoruhodnou ženou, ktorá  mu ale skrížila cestu úmyselne. Ich vášnivá romanca sa v okúzľujúcom prostredí Paríža a Benátok ďalej rozvíja a obaja zisťujú, že sa nevedomky zaplietli do smrtiacej hry na mačku a myš. (TV Markíza)

Moni33

WOW!!! :) Už dlouho se mi nestalo, abych film "pochopila" až v poslední scéně. Až do konce jsem si říkala:,,Jak to vlastně je?" A konec mě skutečně překvapil! Sice Angelinu Jolie moc jako herečku nemusím, ale nijak zvlášť mi tu nevadila a Depp se pro mě stal ještě oblíbenějším hercem než byl, ne-li nejoblíbenějším. V něm se prostě Jack Sparrow nezapře :) Jsem ráda, že si tady zahrál i Paul Bettany - další můj oblíbený herec. Opravdu nemám, co filmu vytknout - ani jednou jsem se nenudila, herci svou roli podle mého zvládli výborně a akce jsem si také dost užila :) ()

Dextwer

Jednoduchá Holywoodská tvorba s klasickou zápletkou a vynikajícím hereckým obsazením. U Angeliny Jolie mě tahle role nepřekvapuje, spíše u Johnyho Deppa bych čekal výběr jiných typů role. Ale po Pirátech z Karibiku se z něj stává klasický komerční herec. Děj u tohoto filmu žádným překvapením. Plus dávám dobrýmu výběru míst pro natáčení, překrásné Benátky a sexy Angelina. Zajímavosti: * Angelina Jolie k smrti nesnáší kuřáky a Johnny Depp je zase známý vášnivý kuřák. Proto, aby se Angelina cítila v pohodě, neustále u sebe nosil lahvičku s ústní vodou * Angelina Jolie se přiznala časopisu Vogue, že svou roli přijala kvůli krátkému natáčení a pobytu v Benátkách * První kód, který Angelina Jolie vyťukává na trezoru, je datum narození Brada Pitta Hodnocení: 55 % ()

nikkittka

Nechápu,proč se tolik peněz a filmařské snahy a péče investovalo zrovna do této nezajímavé báchorky,která diváka ničím neobohatí,ale když už to muselo být,dopadl film docela slušně.Člověk může naříkat nad tím,že Donnersmarckův potenciál je větší než točit nezajímavé druhořadé hollywoodštiny,že Depp,Jolie a další skvělí herci by se mohli věnovat užitečnější činnosti než hraní v podobném filmu,ale ve výsledku představuje Cizinec příjemně strávenou hodinu a tři čtvrtě.Má jistý noblesní půvab a pokud přistoupíte na jeho luxusní hru,nebudete z kina odcházet naštvaní. ()

JenYu

Slátanina bez nápadu.Opravdu mě v tomto filmu nezaujalo absolutně nic.Tak možná ty Benátky, ale to snad aby si tam člověk radši zajel.Sám a ve skutečnosti. ()

Lewaso

Mých 75 % + neodolatelné rty A. J. - je to opravdu cizilerská práce. :-) U tohoto filmu jsem si odpočilnul. A tak to ma byt, tak je to spravne... ()

madame.Hi

Pro me teda velike prekvapeni. Od tohoto filmu jsem necekala nic, ale pustila jsem si ho jen ze zvedavosti a nebylo to tak strasne, jak jsem si puvodne myslela. Angelinu uprimne nesnasim pusobi na me falesnym dojmem a vzdy kdyz se nekde objevi, tak se stavi jen na jejim zevnejsku, ale kupodivu mi nevadila. A rovnez nejsem nejaka hystericka fanynka Deppa, ale tenhle film me proste bavil, ale na drurhou stranu kdyby vubec nevzniknul, tak by se nic nestalo... ()

TD

Že se něco nepovede, v tomto případě variace na „light“ Hitchocka (To Catch a Thief?), nebo prostě odpočinkový letní retro film, to lze pochopit. Takže mi tolik nevadí nuda, duté dialogy, hluché vtipy, apatický Depp apod. Co mám von Donnersmarckovi za zlé (keywords): zlato, rukavičky, umělohmotné tváře, hnusná Jolie, hnusný Depp, zlato, fetiš, chlípnost, snobství, šperky, křišťál, makeup, manýra, pozlátko, náhrdelníky, zlato. Tzv. romantický film, kde se dojatě vzdychá nad skříní plnou luxusního šatstva a démantů (a je to takřka nejvýraznější projev emoce za celou stopáž). To vše bez nadsázky (přítomné v TCaT) nebo exemplárního stylistického cvičení (-//-). Pokud v tom byl škodolibě-kritický odstup, nenašel jsem pro to jediný doklad. Hloupý, cynický film. Škoda snaživého Bettanyho a z okna diamantové jachty ostentativně rozhazovaných peněz. ()

Todd_Hewitt

Zde nechápu tak malé procento. Podle mě se Cizinec moc povedl, akorát já prostě Angelinu v této roli vůbec nemusím, Obzvlášť ten její dabing je příšerný. Konec filmu je sice předvídatelný, ale i tak se mi to moc líbilo. Cizinec je jeden z nejlepších překvapení roku 2010. ()

maniacxl

Nádherné ulice Benátek,k nakousnutí Angelina Jolie a opět vtipně naladěn Johnny Depp,bez kterého by byl film poloviční.Jasně,pointa byla jasná po 40 minutách,ale zde mi to vůbec nevadilo.Akce,romantika,zábava,dobrá hudba,vše sladěno a šlapalo,jak má.Podle mě lepší,než první verze z roku 2005 s Yvanem Attalem a Sophií Marceau.Tam bylo bráno vše až moc vážně,oproti Cizinci,což asi může někomu vadit.ODPAD to ale určitě dle mého názoru není.Slušně natočená oddychovka,která si na nic nehraje.V pohodě 70%. ()

Kuker_Benny

Takže, hrstka Amíků a pár dalších lidí kolem, si přijelo udělat pohodovou dovolenku do Evropy, speciálně do Benátek, a aby nemuseli utratit ani dolar (euro, kačku, frank atd.), ve volných chvilkách natočili tuto slátaninu, nad kterou jsem strávil svůj čas, což mě momentálně mrzí, moh' jsem si raději prolouskat pár Huffmanových kódů a bylo by to větší vzrůšo. Hodnocení - s prominutím, kokotina jak Amerika!!! ()

klichem

Nic zvlastne. Sice to je pozeratelny film. Ale je akysi nemastny neslany. Johny je uz sprzneny postavou jacka sparrowa a tak sa na nu podobaju aj vsetky ostatne vykony vo filmoch. Co tu vyznieva az komicky trapne. Predvidatelny dej nezaujimava zapletka. ()

Mikecat

Naozaj zaujimava honicka po benatkach s krasnou angelinou a symposom deppom ktori nas nechavaju az do sameho konca v napeti kto je ten zahadny alexander pierce ktoreho chcu vsetci dostat reziser sa drzi hesla: pod lampou byva tma.Da sa povedat ze akcia tu bezi skoro stale alebo sa nieco zaujimave deje nudit sa urcite nebudete. ()

Knightey

Hezke na filmu bylo prostredi, kde se natacelo - Benatky. Bohuzel urcite pasaze nebyly dotazene do konce a byl tam videt typicky dej americkych filmu. ()

megajalec

Asi ako väčšina užívateľov - mierne sklamanie. Mal som dojem, že film má ambíciu byť niečím oveľa väčším, lepším, monumentálnejším (už len podľa obsadenia hlavnej dvojice), dopadlo to však o dosť horšie. Toporný príbeh, pritom začiatok sľuboval zaujímavé a napínavé niečo. Navyše, odohráva sa to v Benátkach, čo by mali byť ďalšie plusové body, lenže...Na Angelinu sa síce dobre pozerá, ale mám pocit, že s Johnnym im to neladí. ()

blazma

Tak tento film absolutně unikl mému filmovému spektru. Jakože fakt a nechápu proč, jelikož tento film byl opravdu povedený. Všechno bylo fakt fajn a dobře to fungovalo. Jasně, není to žádná sláva. Tak trochu tušíte co se bude dít a jak to nakonec skončí. Jenže předvídatelností trpí spoustu filmů a někdy tím trpí daleko víc než tento film. Duo Deppa a Jolie pro mě dokazuje velké herecké zkušenosti a vedlejší role Bettanyho, který je mnohdy tak podceňovaný a přitom jeho výkony vždycky hltám. Pokud hledáte ideální film na relaxační odpoledne a neočekáváte oscarový snímek, tak tohle je velmi dobrá volba. ()

bajahor

Docela dost děs a hrůza. Jak do něčeho takového mohlo jít tolik známých a dobrých herců?! A ještě ty nominace na Globy - za co?! ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (viac)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (viac)