Snímka je zasadená do starovekej Číny. V rukách skúseného zabijaka Zeng Jing (žena) sa ocitnú pozostatky mystického budhistického mnícha.
Tak sa začína výprava a ona ich musí preniesť na to pravé miesto odpočinku. Putovanie však nebude jednoduché, pretože na ceste jej hrozí smrteľné nebezpečenstvo v podobe tímu zabijakov. Tí prahnú po získaní pozostatkov, keďže v sebe ukrývajú staroveké tajomstvo získania obrovskej moci. (Ba-nny)

Brain-D

Wooovi to v Číně opravdu světší a točí další skvělý film. I když to není tak velkolepé jako Chibi, tak je to velmi poutavé. Je to takovej guláš všeho, kterej se Wooovi podařil uvařit. Kung-fu smíchané s fantasy a romantickým příběhem. ()

haj

Překvapivě největší slabinou jsou akční scény, ani ne tak choreografie, jako jejich nepřehlednost, občas jsem se ztrácel a to se většinou v HK, resp.čínských filmech nestává, ale jinak příjemná zábava. M.Yeoh na to, že se blíží 50tce, pořád zvládá akci na jedničku. Jsem celkem zvědavej, jestli se od Johna Woo ještě někdy dočkáme akčnáku ve stylu heroic bloodshed. Myslel jsem, že je to jen otázka času, ale roky běží a pořád nic, už se začínám bát, že k tomu snad nikdy nedojde. ()

Ceres

Velký respekt k Michelle Yeoh, že stále dokáže hrát v kvalitních akčních filmech a i s vyšším věkem stále dokáže velmi přesvědčivě působit jako velmi zdatná bojovnice. Velmi mě překvapila účast Jung Woo-sunga, který opravdu na mě působil jako obyčejný chlápek, ale děj k závěru má pěkný zvrat, takže pak se pěkně vybarví. No i když po krátkém akčním začátku se skoro hodinu nic neděje, což mě trošku uspávalo, ale poslední více jak půl hodina stojí za to, pak už jsem se bavil velmi dobře. Celkově velmi dobré a hodnocení tak na 3 a půl. 65% ()

Fony

Provedení akce je na vysoké úrovni, obsazení potěší, celkově film nenudí, ale marně hledám důvod, proč bych měl přihodit aspoň jednu hvězdu navíc. ()

Hollohlaway

Překvapivě mě zaujal příběh a zápletka, to se u podobných filmů moc nečeká. První půle je trochu slabší na akci, ale pak to začne odsýpat a byť je to hodně lítací styl boje, má to místy velice dobrou choreografii a Michelle Yeoh je stále úžasná. ()

ZkuKol

Vcelku zábavné wuxia s jasně čitelným vkladem krále krvavého baletu. Žel scénář je tak hloupý, že občas až dosahuje parodických momentů (motivace hlavního záporáka je opravdu zapamatování hodná), navíc začátek je vyprávěn poněkud neobratně a ve střižně se chlapci zjevně snažili vypadat moderně a výsledek je pěkný maglajz v soubojích - chvíli dechberoucí záběry, chvíli zběsilý střih a pak se to nečekaně zastaví a pak zase jede dál. Přitom kamera je velmi příjemná, vyprávění odsýpá, akce je dost, nápady i fantasií se nešetří. Bohužel se u toho občas zasmějete tvůrcům navzdory a nte brát moc vážně soundtrack - zjevně se lepil na poslední chvíli a nebylo moc z čeho vybírat, tak tam dali co bylo na skladě. Je to ale nevinná zábava se spolehlivou Yeoh a rozumnou stopáží. V Číně si jednu slavnou mrtvolu s magickými vlastnostmi nejdřív rozpůlili a pak ztratili, teď jí hledá každý, kdo má důvod (dobrý nebo špatný;-) a my máme možnost zjistit, jak to dopadne... 60% ()

BMAJTZ

Po naprosto skvostném posledním filmu Johna Woo Red Cliff jsem se na tenhle filmík těšil oprvdu hodně. Důvodů proč u mě tenhle film nedosahuje takových kvalit jako předešlý je hned několik. Začnu pozitivy a to celkovou vizuální stránkou a bojovou choreografií, ty jsou podle mě bezchybné. Herci jsou víceméně sympatičtí a rozhodně mi do příběhu výborně sedli. Ať už si o choreografii myslím to nejlepší jedno je jisté, nesnáším filmy kde se překrucují fyzikální zákony v míře větší než únosné. Je fakt, že oproti jiným asijským bojovkám se John Woo ještě poměrně drží, ale od reálnosti to má přecijenom ještě trochu daleko. Tohle mi u Red Cliffu fakt nevadilo, přestože to bylo taky postaveno na hrdinech celé souboje mi přišly mnohem reálnější. Druhým aspektem je příběh, který končí tam kde celý film začne a uzel záhad je dokonale rozmotán. Bohužel závěrečná pointa bya neskutečně stupidní. John Woo se opravdu snaží a jeho filmy jsou minimálně o krok před všemi ostatními, tady se ale neubráním srovávat Johna Woo se samotným Johnem Woo. Myslím, že tenhle chlapík má navíc a jeho předešlý film je toho jasným důkazem, pokud ovšem srovnáváte v rámci bojového univerza přidejte si hvězdičku. ()

vitekpe

To bylo zajimavy, docela...pohadka kde se lita na dratech, mece sekaji vsema smerama, litaji svetlice, provadeji se plasticke operace, a kde jde nakonec predevsim o to pero... :-) P.S.: pokud bude moje zena vypadat v padesati jako Michelle, bude vse ok... :-) ()

hefoo

Ďalší skvelý film, ktorý patrí do radu tých lepších wuxia filmov. Rukopis Johna Woo tam bolo sakra poznať! Veľmi dobrá bojová choreografia, miestne súboje sú prakticky bez chyby, skvelá Michelle Yeoh, na tú jej techniku "prolévaní vody mečem" tak to bola jedná krásna lahôdka sa nato pozerať, príbeh je v týchto filmoch ako vždy veľmi zaujímavý s množstvom prekvapení a nápadov. Konečne niečo zručne natočené pretože sa poslednú dobu sa toho točí dosť ale nie vždy všetko je dobre natočené. Toto je určite výnimka. Nemôžem inak ako dať všetkých 5 shurikenov :)) [DVD] ()

Nethar

Na začátku trochu zmatené, ale to se v průběhu filmu vysvětlí. První část je jakási romanťárna mezi Michelle a Woo-sungem, sorry, ale to mě nějak nebralo. Láska kvete v každém věku, ale on, ač je mu asi 37, se chová a vypadá na pětadvacet, ona, ač je jí padesát, vypadá a chová se na padesát :-) Ale tak dobře. Další část už je akční kungfu mečovačka. Skákat ze tří metrů je v poho, vyskákat pět metrů odrazy od zdí ještě taky toleruju, ale hlavně se to nesmí přehánět, jen tak vyskočit pět metrů a proletět se (do sámošky nebo kam ;)) už je na hranici mého snášení, ale tak to kungfu fantastično k těmhle filmům prostě patří, i když část s kouzelníkem byla už nadbytečná. Zvraty byly, bylo jich víc, jak se to na závěr všechno vysvětluje, začíná to být skoro ok. Skoro. Celkově určitě neřadím ke špičce žánru, dějově takové podivné. ()

Marys

Napriek tomu, že to malo krížom-krážom prešpikovaný príbeh plný zvratov a množstvo akcie, obávam sa, že o mesiac si na veľa postrehov z filmu nespomeniem. Zázemie jednotlivých postáv bolo vykreslené takpovediac in medias res, čo mi veľmi nesedelo, niektoré postavy sa javili pre dej dôležito, no akosi sa len tak priplížili a odplížili, spočiatku som nevedel, ktorú časovú udalosť sledujem, keďže dej pomerne skákal a na záver ešte ten štýl boja s ohybným mečom sa mi vcelku protivil. ()

jerenymo

Čínská lítačka s mistry "kung fu" (nevím co to jejich lítání mělo společného s kung-fu). Pokaždé když byla nějaká hlavní postava poraněna byla převezena k plastickému chirurgovi, u kterého si včetně záchrany života vždy dotyčný objednal nový obličej - dosti úsměvné. Konec bohužel bez uzavření děje - co a jak se stalo s ostatky ? Byly tedy k něčemu ? ()

fr3ak

Nebylo to špatné, souboje mají celkem náboj a mají čím zaujmout (např. ty ohnivé meče byly fakt dobře udělaný), bohužel párkrát trpí špatným střihem. Jinak film má hezké kulisy a příjemné obsazení v čele s Michelle, která jestále krásná ženská. Já byl spokojen a můžu milovníkům žánru doporučit. ()

Puol

Vcelku príjemná podívaná, hlavne v poslednej tretine, keď sa "vysvetlí" motivácia niektorých postav. Michelle Yeoh jednoducho nestárne a v romantickej polohe je stále v pohode. ()

Skleni

Film má veľa rovín, ktoré si treba uvedomiť. Tvorcovia nenútia pozerať divákov akčné scény, ani sa sústrediť na morálnu otázku sociálneho života vrahov, a už vôbec nechcú po vás aby ste mysleli nad hocičím. V podstate tu sa jedná o pre rozprávanie svižného deju s jednoduchou no krásnou pointou. To všetko okolo toho, boje, romantika, intrigy, záver, sú len klišé. To mňa osobne na chvíľu odtrhlo od deju, ale ku koncu som sa vrátil k názoru, že prečo vlastne..? Prečo som sa na to pozeral ako akčňák s dielne Pána Johna Woo? Alebo prečo som chcel aby Symptatická Michelle mala svoj pokoj a vyhrala nad "zlom"? Odpoveď som našiel v tom keď som si uvedomil, je to rozprávočka :-) Pekná, pekne naaranžovaná, akčne prevedená rozprávočka, ktorá neurazí. ()

Pekisan

Romanticke kung-fu? Ide vlastne o klasiku typu: laska hory a ludi vzduchom prenasa. Pribeh dvoch ludi, ktori sa mali velmo silno radi ale svinak osud postavil ich laske do cesty pekne ostre prekazky. Nastastie nejde o ziadnu americku laskovinu, takze netreba mat strach z blbych impotentnych kecov. Naopak ich vztach je tak milo usmevny, teda okrem toho, ze tam obcas niekto lieta a ohana sa dlhou ostrou vecou. Jo a kung fu je tiez dobre. ()

darkreider

Všetko lieta, čo má meč. Ale neviem či je to absenciou týchto filmov, alebo to tentokrát nebolo až tak prehnané, teraz mi akrobacia na digitálne odstránených lanách nevadila. Dokonca aj napriek niekoľkým hodne divným chovaniam postáv (to je pri týchto filmoch ale štandard) mi to prišlo normálne a pošmákol som si. Michelle Yeoh a technika prelievania vody mečom so 4mi chybami, na to sa veľmi dobre pozerá. Na svoj vek stále kus ženskej, nj aziatky, tam sa to láme náhle a bez varovania. Čiší zo mňa spokojnosť, tak to zrejme za niečo stojí. ()

Al44...

Hvězdně obsazený čínský bojový velkofilm mě zanechal poněkud chladným. Myslím si, že jde v podstatě o jedno a to samé točené neustále dokola. Technická stránka věci - co se týká bojových scén - je samozřejmě na vysoké úrovni. Vše ostatní je ale pouze průměrné. ()

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (viac)