Dinosauři

• Česko Souboj dinosaurů (viac)
Veľká Británia, 2009, 4x44 min

Dinosauři byli nejdokonalejšími prehistorickými stroji na přežití, kteří vládli na zemi dlouhých 120 milionů let. Jejich těla skrývají anatomická tajemství, díky nimž dokázali přežít v prostředí pravěké planety Země. S využitím realistické filmové 3D grafiky a nejmodernějších anatomických a paleontologických poznatků dokument „Válka dinosaurů“ odlupuje vrstvu po vrstvě kůži i svaly a odkrývá mozky dinosaurů, aby odhalil skryté taje vnitřního fungování těchto největších zvířat, která kdy naši planetu obývala. Dokument podrobně popisuje výhody i nevýhody pravěkých tvorů. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Tak to klobouk dolů před takovýmhle dokumentem. Až do dneška jsem o různých .....saurech neměl ani ponětí. Vlastně mě to ani nijak nezajímalo, ale tenhle dokument mě solidně pročísnul. Při pohledu na ty potvory jsem si připadal jak malá bezvýznamná nula, kterou by si dal kolemjdoucí saurus jako zákusek. Forma jakou do nás dokument láduje informace o saurech je snová, poutavá a megapoučná zároveň. Animace na úrovni 21.století mě opakovaně vyrážela dech. Tady není co řešit, pět hvězd i kdyby měli být poslední na csfd. ()

Gimli

Připadalo mi, že je ten dokument natočen pro naprosté pitomce. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit opakování již řečeného pětkrát až šestkrát každých pár minut. Bez neustálého omílání stejných záběrů a řečí by se to celé krásně vlezlo do půl hodiny. Dvě hvězdičky za animace a za informační hodnotu, kterou dokument skutečně má. Ovšem novácký bombastický styl, považující diváka za naprostého blba, dělá ze zpočátku slibně vypadajícího dokumentu takřka nekoukatelnou záležitost. ()

Carol Pifková

Trošku by som vytkla to, že niektoré scény sa často opakovali občas aj niektoré informácie, ktoré už tam boli spomenuté. Beriem spať po ďalších častiach mi to už prišlo nehorázne otravné, znižujem hodnotenie na 3*, zachránili to tie pekne spracované dinosaury, inak by hodnotenie bolo asi aj nižšie. ()

tibenskym

Dokument poskytuje vcelku zaujímavé informácie, ale aj dookola sa opakujúce tie isté animácie, ktoré v druhom dieli prestávajú byť zaujímavé, v treťom už nudia, a vo štvrtom začínajú liezť na nervy. ()

Pod

Výborný dokument který popisuje dinosaury kousíček po kousíčku, postupně odkrývají svaly kůži i jejich schopnosti, zajímavé informace. Zvláštní efekty jako pravý dinosauři. Určitě bych o doporučil všem co chtějí vědět více o dinosaurech. ()

yeniczek

Dokument s nádhernou grafikou, ale bohužel trpí všemi neduhy filmů pro Discovery. Tzn. neustálé opakování už dříve řečeného plus opakované záběry stále dokola, což je po chvíli občas pěkně otravné. Za grafiku jasně za 5*, za informace (i když vám je někdo zopakuje asi desetkrát za díl) tak 4* a právě za styl dokumentu je to 1*.... Škoda, zlaté Putování s dinosaury, které už nikdo 12 let nepřekonal.. ()

sheldonka.

Moc mě baví dokumenty o dinosaurech. Tenhle je hodně povedený a s výbornými efekty to dohromady dává skvělou podívanou plnou zajímavých informacích o těchto skvostných tvorech. ()

Diabloxxl

Po pozretí prvej časti som si povedal, tak toto by malo mať podnázov: pre ľudí z poruchou krátkodobej pamäti. Mohol to byť tak pekný dokument so zaujímavými informáciami a krásnym grafickým spracovaním. Bohužiaľ to úplne pokazilo donekonečna opakovanie tých istých faktov a záberov postrihaných tak aby zrejme len natiahli dĺžky dokumentu na dvojnásobok.Cítil som sa ako idiot....NEZNÁŠAM ZBYTOČNÉ NAŤAHOVANIE!!! ()

Ripley

Velké plus za relativně(na dokument)kvalitní animaci a zajímavé informace ohledně anatomie dinosaurů.Velké mínus za stejné záběry,které se během jednoho dílu objeví více než 15x.Bohužel ty samé záběry vidíme i ve druhém díle minisérie.Takže jeden záběr je možné během 90 minut,což je stopáž jednoho DVD,shlédnout až 30x. ()

dessa odpad!

Za naprosto šílenou formu dokumentu dávám odpad, ačkoli dokument obsahuje zajímavé informace a solidní grafiky a animace. Slyšet během jednoho dílu snad 30x stejnou informaci je fakt k posrání. Sice se říká, že opakování je matka moudrosti, ale co je moc, to je moc. Solidně našlápnutý paleodokument je tak totálně zazděn naprosto debilním opakováním stejných záběrů a chrlením týchž informací! Stačil mi první díl, víc toho vidět nemusím. ()

Renie42

Jakožto milovník a obdivovatel dinosaurů musím dát plný počet. Úžasný dokument z jejich života nemá chybu. Už tolikrát jsem si představovala, že bych tam chtěla být jako tichý pozorovatel. Býložravci, kteří kupu desítek let zdokonalili své obranné zbraně a masožravci, kteří se snaží ty zbraně obelstít. Ne vždy se to podaří, jednou vyhraje jedna strana, napodruhé ti ostatní. ()

Lenny09

Mohl by to být pěkný dokument, nebýt těch stále dokola se opakujících scének a vět. Dokumenty o saurech mě odjakživa zajímali, ale tohle mě hodně zklamalo. ()

joxerveliky

Velkolepá nízkorozpočtovka, aneb jak z pěti desetivteřinových animací udělat celohodinovej dokument. Při sledování prvního dílu jsem si připadal jako u latinskoamerické telenovely, rozebírání jedné informace pořád dokola a neustálé otravné opakováni ťech samých záběrů. A když už to bylo neúnosné zřejmě i pro samotné tvůrce, animace se prostě jen zrcadlově otočila, nebo se udělal výřez na detail. Pro mě tedy velké zklamání. K tomu všemu je tento pořad primárně zaměřen spíše na senzaci než na nový přínos. Převládají zde informace vycucané z prstu (neboli tzv. archeologův dechberoucí předpoklad) nad fakty, které se daji z nalezených fosílií skutečně vydedukovat. Animace jsou však graficky povedené, hlavně souboje. Dívat se na celý díl je však ztrátou času, stačí sledoval posledních pět minut a o nic důležitého nepříjdete. ()

xardix

Kdyby neopakovali stejné animace a neříkali stejné informace znova a znova, mohl to být krátký, ale dobrý dokument. Člověku bez poruchy krátkodobé paměti přijde tatáž animace na páté zhlédnutí otravná. ()