Joy Millerová (Fran Drescherová) je pôvabná, šikovná a vtipná mladá dáma, ktorá sníva o tom, že si svojimi schopnosťami podmaní jedného dňa celý New York. V skrášľovacích procedúrach a tajomstvách sa vyzná ako žiadna iná. Miesto slávy sa jej však lepí  smola na päty a vrcholom všetkého je požiar vo večernej škole „krásy“, kde Joy vyučuje. Ale kým mohlo byť dielo skazy dokonané, Joy sa stihne ukázať svetu ako neohrozená záchrankyňa  všetkého živého, obzvlášť laboratórnych zvierat z kabinetu. To natoľko zaujme vyslanca diktátora z istého východného totalitného štátu, že práve túto mladú dámu najme ako učiteľku k diktátorovým deťom. Joy vycíti, že je to možno životná šanca a vydá sa smerom na východ. Boris Pochenko (Timotky Dalton) pôsobí ako neotesanec s obrovskými fúzmi a ráznym krokom, bez zmyslu pre humor a moderný svet vôbec. Profesia Joy je teda zbytočná, ale bystrá žena sa skoro naučí „byť“ dobrou učiteľkou. Diktátorove tri deti rozkvitnú a neotesaný panovník dostáva prvú rafinovanú ženskú lekciu... (TV Markíza)

OG_Swifty

Chůva předělá bohatýho podnikatele, učitelka dětí převychová vůdce totalitní země atd. - variací je mnoho a všeobecně je to kromě klišoidního příběhu taky něco, co mě skoro vždycky ve finále baví sledovat. Kosmetička v podání Fran Drescher je přesně totéž, co byla chůva v podání Fran Drescher u Maxwella Scheffielda. Dalo by se očekávat, že co baví jako epizodní výstupy, nebude fungovat jako plnohodnotný film - ale ouha, ona ta Fran prostě baví i 100 minut v kuse. ()

Martin741 odpad!

Nie som fandom romantickych komedii a nikdy som nebol. No da sa u nich oddychnut od hororov. Ovsem, nie u tohto filmu. Toto je prototyp odpornej nudnej komedie  : 0 % ()

Elyssea

V celku pohodová krávovina. Bohužel Fran je totální dřevo, ale Timothy Dalton je prostě sympaťák. Všichni víme jak to dopadne už po prvních deseti minutách filmu, ale ani mi to moc nevadí. Zámek Sychrov mě v hlavní roli celkem pobavil. Klišovité, klišovité a zase klišovité. Ale na dlouhé sobotní odpoledne to celkem jde. P.S: Nééééé, mlčení kuřátek to srazilo hvězdičku (z původních tří) a to jsem si říkala, že to není tak strašný. Mlčení kuřátek????!!! ()

otík

Kdo měl rád upištěnou Chůvu k pohledání, tomu se bude líbit i v obdobném duchu vedený celovečerák Fran Drescher o kosmetičce, která se shodou okolností dostane jako učitelka do rodiny vládce smyšlené země Slovecie a napáchá tam nedozírnou "škodu", když uzurpátorského a namyšlenézho diktátora přemění v civilizovaného vládce. Hodně nereálná a za vlasy přitažená romance by vyzněla do prázdna, kdyby se obou hlavních rolí se slušným zaujetím neujali Drescher a především Dalton, který si roli vládce země vyloženě užívá. Hudba: Cliff Eidelman ()

slovan1

Divím se docela nízkému hodnocení... Ty hlášky, co zde byly stály za to a já se dobře posmál. Jasně, že to není trhák na Oscara ale myslím, že je to dost vtipné a zábavné. Fran drescher je zde střelená stejně jako v jejím seriálu a "bond" Dalton nezkazil nic takže já byl docela příjemně překvapen. ()

wosho

Romantická komedie a naivita se drží při sobě stejně jako Krejčíř a miliardy. Ale jak ten Krejčíř, tak Kosmetička a zvíře nejsou nejlepším příkladem a vzorem. Hloupý scénář, nevýrazná režie, většinou i nic moc herci (vyjímka je charismatický Dalton). Celkově se u tohodle snímku dá přežít, ale kdovíjaká zábava to není. ()

BuddyO

Primitivní, sem tam vtipná, ale neoriginální komedie snažící se ukázat jak dokonalé Spojené státy jsou. Co víc dodat... :) ()

peetriss

Další štace chůvy Fran, která tentokráte pečuje o děti diktátora a současně vychovává diktátora samotného, a co čert nechtěl, samozřejmě se do sebe oba zamilují... Vskutku naivní film z kategorie těch zbytečných, který má velký problém s vtipností. Vše naštěstí zachraňuje sympatická a půvabná Fran Drescher i Timothy Dalton, který si role náležitě užívá. ()

Yardie

50%. Dalo se na to koukat, vyloženě to nenudilo, ale nebyl to žáden zázrak. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Našlo se pár vtipnějších míst, ale vesměs to bylo spíše takové milé. Dalo se na to koukat, člověk se nenudil, ale ani se nikterak nezasmál a nenadchl. Na jedno kouknutí ok, odreagování a uvolnění hlavy. Nic víc. Howgh! ()

suzanne1997

Nenapsala bych, že je to nějaká top komedie, ale na průměrné hodnocení docela stačí. Na tomhle filmu se mi nejvíce líbil ten konec, ale celkový příběh měl zápletku, děj a i námět byl splněn. Nemám, co bych dalšího napsala, celkově byl film pohodový a v některých situacích se divák i zasměje. ()

Žižina

Jestli je neco, co opravdu nesnasim, tak to, kdyz z Evropy delaji Americani misto, kde zijeme vsichni pod vladou novodobych Stalinu a mame tu vsude komunismus. Tendle stat, kde hraje internacionala, dokumenty se pisi v cestine a jinak to tam vypada jako na Ukrajine, me opravdu nenadchl. Naopak me to spise urazi. ()