Pestúnka Franny

• Slovensko Pestúnka Fran (viac)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (viac)

Fran Fineová práve prišla o prácu a opustil ju priateľ. Potrebuje si znovu usporiadať život, a tak začne na Manhattane predávať kozmetiku. Vďaka tomu sa dostane do domu Angličana Maxwella Sheffielda, bohatého ovdoveného divadelného producenta z Broadwaya. Omylom ju považujú za kandidátku na pestúnku troch Maxwellových detí a nakoniec ju na túto prácu najmú. Na rozdiel od predchádzajúcej pestúnky však vyzerá a aj sa chová tak trochu inak – je krásna, extravagantná a bez obalu sa delí o svoje osobité názory so všetkými navôkol. Čo sa niektorým členom domácnosti pochopiteľne nepáči. Napriek tomu si Fran vytvorí k deťom (Maggie, Brighton a Grace) pevný vzťah a skvele si rozumie aj so sluhom Nilesom. Medzi ňou a pánom Sheffieldom panuje erotické napätie, všetko je však ešte zložitejšie, keďže na majetného vdovca má slabosť aj jeho obchodná spoločníčka C. C. Babcocková... (TV Markíza)

kukentipla

O čem to je? Rádoby vtipná (trapná a krajně nesympatická) chůva, se má starat o tři roztomilé dětičky (parchynty, které by skopal do krychličky i papež). Mezitím flirtuje s jejich pohledným (senilním) tatínkem. Navíc se tam motá bonmoty (Miloš Zeman byl, proti němu světová extratřída) hýřící sluha. Co já NATO? Trapný až a na půdu a ještě o nějaký ten metříček výše. Všechny postavy jsou neskutečně nesympatické, vtipy k uzoufání nudné, v lepším případě krajně nepovedené. Brekeke tohle ne-e. ()

Pet 510

Seriál jehož takzvaná vtipnost je založená jen a pouze na tom že jsou všechny postavy bez vyjímky naprostí idioti nemůže být prostě a jednoduše dobrý. Dodatek po roce a půl: Hmm řekla bych že tenhle komentář byla tak trochu póza. Ano Chůva je blbost a vždycky to byla blbost, ale na druhou stranu se tomu směju a vždycky sem se tomu smála. Takže tak. ()

Djkoma

Fran si hraje na Fran. Chůva k pohledání je hodně jednoduchá zábava postavená na jedné postavě, chůvě, která přijde se svými způsoby do poměrně zámožné rodiny. Jako jediná pořádná žena v domě si tak dělá pořádek nejen svým uměním chůvy, ale i ostrým jazykem. Sledovat to déle než těch pár minut jednou za měsíc by pravděpodobně vedlo k doživotní nesnesitelnosti všech podobných sitcomů... Škoda, že se k nám do Česka nedostalo i to horší z tohoto žánru, takže v chůvě většina lidí něco výrazně tragického (až odpadového)... ()

AIMÉE

Tak hrozný sitcom to zase není. Sice to nedosahuje takových kvalit jako tady např. zmíněných "Bundovic rodině" aj. podobným seriálům, ale já se aspoň trochu pobavila snad u každého dílu. Gagům chůvy Fran dost zřídka, zato sluha Niles a jeho neúprosný sarkasmus, obvzvlášť vedoucí k neurotické slečně CC Babcock, mě dostával do kolen. Nebo Franina matka byla taky speciálně zábavná. ()

Melies

6 / 10 Veľmi príjemný sitcom s prvoplánovo krásnou a v dobrom slova zmysle jednoduchou Fran Drescher v úlohe pestúnky Fran, ktorej však, čuduj sa svete, pod všetkými tými šminkami a vrstvami mejkapu bije srdce zo zlata. Je to práve jej neohrabaný vstup medzi smotánku, ktorý dáva autorom nepreberné množstvo príležitostí na eskapády a humorné scénky rôzneho druhu. Pripočítajte si k tomu aj ďalšie vydarené postavičky na čele s komorníkom Nilesom hádžucim hlášky suché ako martiny a ďalší zábavný seriál je na svete. Síce neponúka nič nové a pevne sa drží už zabehaných chodníčkov, ale práve v tejto jeho obyčajnosti a nenútenosti sa mnohokrát skrýva jeho sila. ()

• Matka Fran Drescher se taktéž jmenuje stejně jako její seriálová matka. V "Chůvě k pohledání" si zahrála mj. i tetičku Rose. (kamisu)
  • Fran je zkrácenina jména Francine (což je také jméno její představitelky Fran Drescher). (HappySmile)
  • Dvojčata, která porodila během natáčení Rachel Chagall (Val Toriello), se jmenují Eva a Jonah. Stejná jména potom dali tvůrci seriálu dvojčatům, která se narodila Fran a Maxwellovi - Eve Catherine a Jonah Samuel. (HappySmile)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)