Vězněm v cizině

• Veľká Británia Banged Up Abroad (viac)
všetky plagáty
TV spot
Veľká Británia, 2007, 50 min

Adrian Rawlins, Emma Cunniffe, Tom Cullen, Rose Leslie, Mark Wingett, Dwight Worker, Paris Jefferson, Dimitri Leonidas, Todd Boyce, Sean Cameron Michael (viac)

Série jednotlivých příběhů pojednávající o tom, jak strašně je jednoduché dostat se do vězení. Jeden z dílů je například o mladičkém automechanikovi, který si oblíbí partu Mexičanů. Je zaskočen penězi a pohodou, kterou oplývají, a nechá se zatáhnout do pašování marihuany přes mexicko-americké hranice. Jenže každého jednou štěstí na chvíli opustí, a pro něj tato chvilka bude znamenat objevení a ztrátu životní lásky, zklamání matky, roky života v mexickém vězení a to, že nikdy nespatří svoji dceru… Vysvobození přichází až s příkazem převézt vězně do Texasu, kde si místo následujících sedmi let odsedí jen několik měsíců. (ČSFD)

ghatos

Zaujme to hlavně neskonalou idiocií (opravdu se nejde nesmát). Většina z těch lidí (nechtíc) pobavila. Nečekal jsem intelektuální zázraky, ale tohle byl často level expert blbosti. 77%. ()

janesX

Netuším, koľko to má epizód, ale všetky ktoré som videl, boli dobré. Nie je to len o malých pašerákoch, ktorým na letisku nájdu kilo heráku alebo koksu a mrknutím oka majú po dovolenke. Hlavnými - autentickými postavami (a zároveň rozprávačmi) sú tu aj rôzni zajatci niekde v džungli, alebo tiež mafiáni a dokonca aj agenti a iní "dobrodruhovia", ktorí sa ocitli (alebo sa stále nachádzajú) vo väzení. Každý príbeh je jedinečný. A vďaka dobrej dramaturgii aj napínavý, takže pri sledovaní mu určite aj vy budete venovať plnú pozornosť. Jednotlivé príbehy rozprávajú neraz so slzami v očiach sami skutoční aktéri z pohľadu toho, čo si sami prežili. Odporúčam. 70 - 80%. ()

Jimmy15

Výborný přímo až skvělý seriál. Poutavé vyprávění člověka, který seděl v cizině ve vězení a do toho hraný příběh. Co může být lepšího? Tento druh dokumentů nebo pořadů mám nejradši. Koho toto téma nezajímá, nebude tak nadšený, ale za zhlédnutí to určitě stojí. Pořad je plný napětí a mně osobně při některých scénách srdce bušilo o sto šest. ()

crozet

Možná jsem měl štěstí (na epizodu o nejslavnějším pašerákovi marihuany - který mj. do USA své doby vozil cca 15% veškeré tamější spotřeby:)), ale formu a úroveň zpracování tohoto z velké míry dramatizovaného dokumentu předpokládám stabilní. Solidní a autentický casting a režie (a v tomto případě navíc i sympatický hlavní [anti]hrdina). Na ploše 45 minut jsem se nudit nestihnul, naopak! ()

Shredo

Príbehy, ktoré píše sám život, kde sa stotožnujete s hlavným hrdinom a ten vám autenticky vyrozpráva, čo všetko zažil a v retrospektíve sa vraciate priamo na miesto deja - autori netrochária a je to sfilmované brilantne. Nevynechám ani diel :) ()

Drom

Já mám nápad! Co kdybych vyrazil do nějaký země třetího světa, o který vím maximálně to, že má restriktivnější zákony než jsou u nás doma a budu tam dělat spolu s naprosto neznámýma lidma něco, co bych si doma nedovolil. Třeba pašovat drogy, nejlépe letadlem, nebo kupovat děti (případně nějaká kombinace). To je jistě dokonale vymyšlený, co by se jen mohlo stát? Jsou to věru neskuteční idioti, bohužel však tvůrci jejich zajímavé příběhy zabíjejí zpracováním podle klasické moderní šablony. Ty pokusy dramatizovat hrané zpodobnění scén průstřihem vět vytržených z výpovědí aktérů původních událostí... fúúú, to bylo dost neumělý (lol, já se ale diplomat). Jako pobaví, ale to není dokument, to je neoriginální dramatizace bez invence, která se časem stává stereotypní ve stylu Jak jsem odkud pašoval nějaký drogy a jednou to snad nebylo ani ...v cizině. Doporučuju díl s židem, jinak za dvě hvězdičky. ()

FireTight

U většiny těch příběhů mě naprosto fascinuje začátek: "A tak jsem začal krást auta.", "A tak nás napadlo, že začneme obchodovat s trávou." Co si jako ti lidi mysleli? :D Jinak se však jedná o skvělý dokumentární seriál a je tím lepší, pokud daný jedinec z vězení utekl. ()

milhouse333

Příběhy od lidí co si posrali život. Vyprávění dokreslené zdařile zfilmovanými příběhy vyprávějících-přeživších jedinců. Aneb když se to posere v zemích třetího světa, je to velkej průser. ()

Meev

Výtečný a zajímavě zpracovaný dokumentární seriál. Určitě se podívám na více dílů, protože mě opravdu bavily. Videa, která se míchá s bývalým vězněm jsou k věci, jsou dobře natočená a napínavá. Doporučuji všem, co zajímá něco ze zahraničí a chtějí si odpočinout po náročném dni. ()

t.b.kat

Někdy mám dojem, že většina lidí jsou imbecilové, zvlášť v tomto seriálu jich je zde opravdu dost. Možná, že je tak dobře, že je zavřeli, když jim nevadí pašovat drogy, alespoň jsem je nepotkal a nezkazil si náladu. Někdy jsem si říkal, že by je měli zastřelit, rozhodně však většinu nelituji. Za blbost se platí. ()

Neklan006

Viděn díl o uvěznění v Mexiku po střílečce na pláži. Na rozdíl od týpků, co tu líčí ostatní recenze, tenhle člověk k tomu zatčení opravdu přišel téměř jak slepej k houslím a zažil si peklo (např. podepiš přiznání a vezmem tě s tou hnisavou nohou do nemocnice, jinak ne) ()

GeminiK

Zajímavé výpovědi naivních osob, feťaků a ztroskotanců, které nás zavedou do míst, kam se většina z nás nikdy nepodívá. Pro mě přitažlivý hlavně kvůli porovnání úrovně vězeňství v různých částech světa. ()

maxmajky

Některé díly dost zajímavé. Často si za to ti vězni mohli sami, jako ten pašerák alkoholu do Saúdské Arábie, ale někteří do toho spadli asi vážně jen kvůli své hlouposti a naivitě a promarnili tak roky života v celkem tvrdých věznicích. ()

Lupin10

Jeden z mých oblíbených seriálu. Do děje se zakoukáte za pár sekund. Příběhy s neuvěřitelným procítěním, zklamáním a nakonec i s pořádnou dávkou štěstí, ze kterých by se klidně dal udělat celovečerní film. ()

NikiVai

Mám tento seriál ráda. V průběhu let se k němu ráda vracím. Jednotlivé epizody mě vždy donutí si tak nějak popřemýšlet o světě i o příběhu, který jsem zrovna zhlédla. Život je pes a někdo si ho umí velmi zkomplikovat. ()