Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda

• Česko Dívka, která kopla do vosího hnízda (viac)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiálny text distribútora)

kenkaku

Rozporuplná hodnocení budou celkem logickým znamením filmu "Muži, kteří nenávidí ženy 3". Kdo čekal plnohodnotné "Muži, kteří nenávidí ženy 3" podle pravidel třetích pokračování (každá "trojka" byla kravina), trpí a dává dvě hvězdičky...No schválně, kdo čekal obrat v "soudní drama" zvedněte ruku (já mezi nimi nejsem). Přesto zklamání nepřipadá v úvahu, protože děj pracuje z fakty, která již známe a skládá tu mozaiku hezky dohromady v jeden konečný výsledek zapadající do předchůdce. Výsledek, který mě nezklamal... ()

Zemi11 odpad!

Ani taková jména jako Nyqvist nebo Daniel Alfredson mě neobměkčí. Něco na úrovni komisaře Schimanského a podobných německých pornofilmů. ()

herr_carter

Pro mě jednoznačně nejsilnější a nejpropracovanější díl celé trilogie, víc takových severských kriminálek !..................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

sedm.1

Perfektně vygradované vyvrcholení třídílné švédské krimisérie, jehož ústředním nosníkem je tentokrát především soudní proces s Lisbeth Salanderovu, čímž se žánrově Dívka, která kopla do vosího hnízda zas trochu oproti svým předchůdcům posunula trochu jinam, nicméně vše ostatní, podstatné, zůstalo pořád na stejně vysoké a působivé úrovni, takže se tu znovu dočkáme opravdu promyšlené, napínavé a hlavně překvapivé zápletky se spoustou zajímavých zvratů a nápadů, plynoucí ve vážně strhujícím tempu, s mnoha silnými scénami, nechybí samozřejmě ani úžasná atmosféra a samozřejmě opomenout nemohu ani jeden z hlavních atributů, a to vesměs herecké výkony, samozřejmě s Rapace a Nyqvistem v čele. Při závěrečném zúčtování s Lisbethinou minulostí se pak musím přiznat, že společně s její postavou jsem zažil jedno z nejvýraznějších filmových zadostiučinění a zároveň jsem si i s úsměvem na tváři oddechl, že i ve Švédsku mají takové „hady“. Všechny tři díly jsou zkrátka vážně hodně povedené snímky, disponující vším, co dělá podobně laděné podívané atraktivními, přesto jde ale i zároveň o dost odlišné filmy, než na co je běžný divák asi zvyklí, a to hlavně díky evropskému stylu zpracování, který s tím hollywoodském nemá zas až tolik společného, ovšem a i když já osobně preferuji tedy spíše právě ten zaoceánský styl, tak v tomto případě musím konstatovat, že švédská trilogie s postavou Lisbeth Salanderové v ústřední roli je čestná výjimka a já si je všechny vážně užil na maximum. ()

Jezinka

Závěrečná část trilogie Millénium ve které mne autoři zklamali asi nejvíce. Zbytečné objevování Niedermana před nemocnicí a v dalších záběrech. Za mnohem lepší považuji knižní verzi, kdy se zjeví až na konci a člověk by na něj málem zapomněl. I když byly ve filmu pěkné scény, které se psaným slovem vyjadřují hůře, celkovou atmosféru jsem necítila. Ad obsazení: Monica se opravdu nepovedla, netušila jsem, že ve Švédsku bude takový nedostatek urostlých blondýnek ; Erika se chová v překopané zápletce jako hysterka, což narušuje její knižní obraz a její představitelka vypadá na svůj reálný věk; ostatní se moc povedli ()

casioa....

Pre mňa 2.najlepšia časť trilogie Milenium. Rozhodne menej napínavá ako prvá, ale pre mňa viac do deja vťahujúca ako druhá. Tak či onak, tie oné momenty, kedy som už nedýchal, a čakal čo bude (a ktoré boli v prvej časti na každom kroku) som tu postrádal (no bolo ich tu viac ako v dvojke). Tak či onak, už sa teším na knihu ;-) ()

jondoe

Dostajne zakoncenie vybornej trilogie aka tu uz davno nebola. Herci na cele z Noomi Rapace znovu skveli. A oproti dvojke sa zlepsila aj rezia a aj scenar. Normalne som smutny z toho, ze uz nebudu dalsie dalsie casti. Velmi som si oblubil postavu Lisbeth. K tomuto filmu a vlastne k celej trilogii sa budem casto vracat. Tesim sa na Fincherov remake a aj ked si myslim, ze to rezisersky urcite zvladne tak neverim, ze nejaka herecka prevysi vykon Noomi Rapace. Ta si ma touto seriou navzdy ziskala. ()

killjezor

Rozhodně nejukecanější díl trilogie. Což není vůbec na škodu. Spíše naopak. Paradoxně mi to ze začátku při sledování vadilo, první díl mi svým způsobem seděl nejvíc, což je asi způsobeno režisérem. Tady ale záskáváme odpovědi a celý příběh končí tak nějak inteligentně, uvěřitelně. ()

korndaddy

Třetí díl je trochu jinde. Z obyčejné vraždy se nám Lisbeth a Mikael dostanou do řešení obrovské politicko pedoflní supertajné vládní kauzi. Nejzábavnější díl trilogie se spoustou zvratů, nečekaných scén a výborným soudním koncem. Třešnička na dortu. ()

HiddenDragon

Na tomhle dilu je teprv videt, jak Larssonova saga vlastne neni trilogii. Prvni dil ("Muzi, kteri nenavidi zeny") je zcela samostatnou a velmi dobrou detektivkou. Pak ale asi spisovatel pochopil, ze by se s dvojici ustrednich postav dalo udelat vic a stvoril pokracovani. Ta az na Blomkvista a Lisbeth, resp. casopis Millennium, nemaji s jednickou nic spolecneho a tvori dohromady jeden pribehovy celek spise ve stylu spionazni krimi. Celek, ktery bohuzel trati na neprilis dobre rozvrzeny dej (alespon ve filmovem zpracovani)...jinymi slovy, druhy dil je podivna nuda, ktera nic nerekne a neresi, a jen pripravuje pudu pro zaverecnou trojku, a dle toho jsem taky hodnotil. Druhy a treti dil ma i stejne tvurce (narozdil od "danskeho" prvniho dilu), takze zpracovani je podobne "normalni, evropske". Proste to stale vizuelne pripomina "Kriminalku Andel" a podobne "moderni" krimiserialy. Nemuzu si pomoct, ale na vzhledovou stranku moderniho thrilleru (kamera, strih, herci), aby pusobil zajimave a nenudil, maji proste monopol Americane. Podle me jsou v tom jednoznacne lepsi. Na druhou stranu ve tretim dile sagy Lisbeth/Blomkvist se znatelne (proti dvojce) zlepsil dej. Vpodstate vsechno, co mi tam vadilo, bylo napraveno. Vsechno se zacne vysvetlovat, kousky do sebe zapadaji, je tu i par prekvapivych zvratu (ano, jsem rad, ze se docela zahy zbavili neprijemne postavy Zaly) a dokonce akcni sceny. Zaver pak hezky pozvolna graduje a pusobi logicky a profesionalne (narozdil od Lisbethina vstani z hrobu ve dvojce). A dokonce i jaksi samostatna a dlouho nedoresena linka s Niedermannem byla elegantne zakoncena. Takze jdu s hodnocenim nahoru (jedine stopaz je opet trochu dlouha). Sice na jednicku to nema, ale jako zakonceni to plni svuj ucel maximalne. Skoda ze uz Larsson nic nevytvori. Docela by se mi s temito postavami libila klasicka serie ala Sherlock nebo Poirot, s minimem konspirace, jen zkratka vrazdy a jejich reseni.... No, treba se nejaky dalsi evrop. autor najde, ktery se proslavi. Uvidime. [hodnoceni trilogie jako celku: 4*] ()

Zagros

Poslední část trilogie Millennium přímo navazuje na díl druhý. V dnešní době by z těch filmů tvůrci udělali spíše minisérii. Lisbeth stále zůstává v centru dění, jen se příběh posune od její rodiny k „systému“, který se ji snažil umlčet. Už není tolik akce a děj se přesunuje k soudu. Postavy více mluví a to především při soudním procesu. Místy jde spíše o soudní drama, než o kriminální thriller. Přesto pro mě film neztrácel napětí a dokázal mě udržet v pozornosti až k samotnému závěru. Celá trilogie se mi hodně líbila už před mnoha lety v knižní podobě a tvůrci ji dokázali výtečně adaptovat při zachování původní atmosféry. Noomi Rapace hlavní postavu zahrála opět skvěle a je pochopitelné, že si na tom udělala kariéru. Mimochodem americký remake stojí o pár stupňů níž. Důkazem může být i to, že to po druhém bídném dílu zabalili úplně. ()

Rssa

Třetí díl se nesl v duchu odhalování konspirace a intrik, méně akčnější než jednička a dvojka, přitom lepší než beztvará a nudná dvojka. Docela dobré zakončení trilogie. 75 % ()

1860

Poslední díl ságy o dívce, která dělala všechno možný, postrádá koření a hutná místa střídají chvíle nudy.. Celkem nevyvážené.. ()

Milan25

Je to o dost lepší než druhý díl, ale kvalit úvodního dílu to nedosahuje ani z daleka. Je to docela škoda, že tak slibně rozjetá trilogie velice silně upadla... ()

dormouse

Možná je to tím, že třetí díl knižního Milénia značně kolísá za dvojkou, nemá tah na branku a v postavách se čtenář neorientuje. Těžko pak natočit strhující film. Z časově úsporných důvodů není většina postav vysvětlena, divák neměl šanci pochopit, proč se co děje a některé momenty byly postavené na hlavu. Když už vynechal režisér část knihy, mohl zůstat u vynechání, nemusel roubovat složitě vytržené prvky (anonymní maily a přepadení Eriky) do děje. Působí to dojmem, jako kdyby autor popisoval znásilnění a režisér se z časově úsporných důvodů omezil na tělesný akt například s manželem. ()

Schuldiner

..a (téhle kruté) pohádky je konec.. PS: Dala by se najít slabší místa, zvláště pak u soudu, ale je fakt, že nevím jak to funguje ve Švédsku... ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

13.10.2013

Stalo se to doopravdy. V roce 1983 byl několika muži unesen majitel nizozemského pivního impéria Freddy Heineken. Na svobodu se vrátil až po vyplacení rekordního výkupného v hodnotě asi 50 milionů… (viac)