Romantický príbeh mladej psychologičky Doubravky a dedinského mladíka Honzu, traktoristu, ktorý kvôli stávke prišiel o vodičský preukaz, takže teraz pasie družstevné stádo kráv.  Doubravka je na chate so svojim priateľom Bobom, ktorý študuje medicínu a pripravuje sa na opravné skúšky. Honzova bezprostrednosť a optimizmus ostro kontrastujú s Bobovou povahou a Doubravka si postupne uvedomuje, že jej cit k Bobovi sa vytráca a v skutočnosti má rada Honzu. Čo však na to povie jej konzervatívna rodina? (RTVS)

johnysd

Krásný, nenucený film. Plný jemného humoru. Navíc scéna Oldřicha Víznera ve které jí rozmočený dort je naprosto famózní. ()

Lucka07

Otec: "Uvědomujete si vůbec, že budete mít 3 tchýně?! A učitelky?!" Honza: "Jé, to když jsem si poradil s celým stádem, to já už si nějak poradím." Otec: "No, vidím, že je to perspektivní kádr. Měli bychom jim dát požehnání." Tchýně č.1: "Nikdy!" Naprosto skvěle napsaný, naprosto skvěle zahraný a obsazený film. ()

NikolaBlack

Úžasný a skvělý český film, na který se koukám stále dokola a dokola! :) Hlášky typu: "Co za mnou pořád lezeš, krávo jedna?!" "Tak mi aspoň nenadávej!", jsou prostě nezapomenutelné! :D ()

zeromen

Česká poctivá klasika ze staré školy. Letní romantika s výborným českým obsazením. Takové klenoty se už dnes netočí, ŠKODA. ()

tulen

Kdyz ctu komentare, mam pocit, ze vetsina lidi nema zrejme smysl pro humor a bere vsechno moc vazne a kriticky ... Pritom je to skvela letni komedie, s vybornymi herci. ()

zeleznak

Tady plati vic nez kdekoliv jinde teze: Toto je idealni oddychovka. A je to tak. + 1 * za to, ze se na to da koukat i vicekrat. Olda asi ve sve zivotni roli. ()

baron156

TO JE TEN KOVBOJ? ŘÍKÁ SE KAUVBOJ. Tento film se už dávno zapsal do seznamu těch nejlepších letních komedií. Nejlepší role J. Hanzlíka a další plejáda super herců jako M. Rosůlková, D. Medřická................ JÁ ZNÁM ŠIROKO DALEKO VŠECHNY KRÁVY, ALE VÁS JSEM TU JEŠTĚ NEVIDĚL. ()

Hombre8

Poprvé viděno v patnácti. To byla samozřejmě bomba. A já nastupoval na zemědělskou průmyslovku jdouce v Macháčkových stopách. Co dodat? ()