Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě. (oficiálny text distribútora)

Natea88

Jedna významná část dějin Britského impéria a především útrapy jednoho jeho panovníka zachyceny do sympaticky konzervativního snímku, ve kterem Colin Firth naprosto exceluje. Jedním slovem skvostné. ()

Izi-Peťan

Nechápu, proč jsem se tomuto filmu tak dlouho vyhýbal. Udělal jsem hroznou chybu a jsem rád, že jsem jí o vánočních svátcích napravil. Naprosto bravurní snímek. Od prvních minut mě pohltil a nepustil. Při sledování to však mělo jednu chybu. Sledoval jsem to s českým dabingem. Rozhodně chci vidět Colina Firtha v originále, protože větřím, že si toho oskara zasloužil. 100% ()

kubilov

"Nebudu dělat nesmysly. U mě můžete." Velmi úspěšná britská konverzačka na téma koktající budoucí král a jeho neortodoxní učitel rétoriky a mluveného projevu. Starý král umírá a na jeho místo přichází starší, ale neschopný syn, kterého má záhy vystřídat uvědomělý, ale služby neschopný Bertie. Skvělý Colin Firth, který vytváří přátelskou dvojici s dokonale ztvárněným terapeutem Geoffreyem Rushem, jenž svou roli snad nikdy nezahrál lépe. Na vše ještě k tomu dohlíží mamá Bětka a Winston Churchill. Myslím, že i když na mě Králova řeč neudělala pětihvězdičkový dojem, tak můžu říci, že jde o po právu uznávaný film, který je radost sledovat. ()

macetoma

Moc pěkný film. Takový čistý, vychytaný do detailu. Žádné rušivé elementy, příběh pěkně plyne a mírně graduje až do konce. Oba hlavní představitelé si zaslouží úctu za svůj herecký výkon. Dávám 4 hvězdy. ()

bohhous22

Velice dobře zahraný film.Colin Firth se po romantických filmech od Richarda Curtise,vyšplhal o dost výše na mém žebříčku oblíbenosti.Musím se tedy přiznat,že první projekce proběhla v českém znění a to se vážně nedá strávit.U tak specifického charakteru a tak specifické vady řeči,to je jako Intouchables(2011) s českým dabingem.... ()

lusa

G. Rushovi by som možno dala Oscara skôr ako C. Firthovi, ale budiš. A aj keď neholdujem historickým filmom a už vôbec nie historickým filmom o monarchisticky namodelovaných schémach správania, predstierania, či odriekania, aj tak je to jedno z tých diel, ktoré zaujmú, miestami až nadchnú. Trochu zdĺhavé, ale nenudí. 4* ()

subic

Velmi milý film, který jsem viděl hned na premiéře s titulky. Potom na DVD ve slušném dabingu Jana Vondráčka - Colin Firth (Král Jiří VI.) a Jaromíra Meduny - Geoffrey Rush (Lionel Logue). Teď koukám na ČT na dabovanou verzi, tentokrát dost strašlivý Petr Rychlý - Colin Firth a strašlivější Martin Stropnický - Geoffrey Rush a ptám se proboha proooč? Britové si udělali film o části života jejich dosud posledního krále, skvěle ho obsadili, já to mám prostě rád. ()

Alfo

K-k-kk--koktajúci k-k-kkráľ ?? Pekný film s pekného prostredia plný pekných okamihov . Veľmi sa mi páči vzťah medzi nastávajúcim kráľom a jeho terapeutom a postupné prehlbovanie tohoto vzťahu od čisto pracovného, až po priateľstvo. Záverečný prejav v rádiu ma vskutku dojal. PS: Prvý film, ktorý som videl v angličtine bez titulkov :P ()

Fleatful

Obdivuhodný výkon Colina Firtha, který se vše učil sám. Osvěžující také byl vidět Helen Bonham Carter ve vážnější roli. Byl to zážitek. ()

amyth

Komorní životopisné drama s minimální výpravou a rozpočtem, ale s maximálním dopadem. Celý film směruje k pětiminutovému proslovu, který mnozí znali a věděli co čekat. Přesto jeho podání v kombinaci s Beethovenem vyráží dech a způsobuje husí kůži. ()

johnny01

Povedený film, který vyniká jak scénářem, tak především hereckými výkony, vše je uvěřitelné, přitom v něm není přehnaně emocí. Závěrečná řeč vynikajícím způsobem korunuje film. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 94%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 85,5% | Britské moderní dějiny nás (podobně jako americké) velmi zajímají a tento fascinující příběh jsme předtím vůbec neznali! Každopádně jde o úchvatný snímek, který je prostě kvalitní (a dokonalý) ve všech ohledech. Filmu jasně vévodí perfektní "koktavec" Colin Firth a stejně tak úžasný "učitel" Geoffrey Rush, ale ostatní taky rozhodně nezaspali :) Zkrátka a jednoduše naprostá dokonalost a největší klenot britské kinrmatografie 21. století! 100% ()

PeterJon

Pekný film. Vedel som sa vžiť do kráľa, kedže podobne nerád robím prejavy na verejnosti. Bolo to však až moc zamerané na kráľa a problém zveličený. Geoffrey Rush mi nie je sympatický. Všetko pekne dobové, krásne kráľove deti, ale nemusím vlastniť. 3,5*. ()

liquuid

Tohle jde mimo mě, mě se celá ta koktavost prostě nelíbí. Ikdyž mám herce rád, tak nemusím úplně všechno, co britové natočí. ()

akcul

Váháám na mezi čtyřmi a plnou dávkou, ale zůstávám na čytřech z jednoduchého důvodu, že už nyní vím že mi film není osudový, ale jinak je senzační! Tři hlavní postavy jsou úžesné! je to opravdu milý film, s dobrosrdečnými hrdiny a prvotřídními umělci stojícími u jeho zrodu! WELL DONE! ()

yatan

King's Speech je prvotriedny film. Obsahuje vybornych hercov, hudbu, scenar, inspiraciu aj technicku stranku, ale chybalo mi tam trosku viac srdca. Ono to srdce tam je a spolu s anglickou odstredivou sentimentalitou by to jednemu aj stacilo, ale ja som trosku postradal vacsi drive cez cely film, ktory mi vacsinou poskytuju filmy, ktorym dam plny pocet a to tu zaznela beethovenova 7micka, ktora by mi pri lepsej rezii roztrhala srdce na kusy. Rush aj Carter boli dobri, ale na oskara to nebolo. Toho si berie George VI. Vyborny film! 9/10 ()

Goodmen

Bezchybná režie, úžasné herectví, skvěle odvyprávěný silný příběh, nádherná dobová atmosféra a spousta brilantních dialogů. Jeden z nejlepších filmů roku a moc bych tomuto filmu přál více než jednoho Oscara. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.06.2022

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (viac)