Soukromý detektiv Frank Sinatra hledá vraha mladé blondýnky, kterou někdo hodil do moře v betonových botkách... Je nádherný den a Tony Rome se potápí s přítelem v místech, kde v šestnáctém století ztroskotalo téměř tucet španělských galeon naložených až po okraj stříbrem a zlatem. Příznivého počasí využila i jedna mladá žena, blondýnka vnadných tvarů a souměrné tváře, ke koupání. Jenže si zapomněla sundat galoše, které ji nemilosrdně stáhly do mořské hlubiny. Ty galoše totiž jsou z betonu a děvče už je několik hodin mrtvé, což zase zapříčinila bodná rána v těle. Tony ji najde, a tak mu začíná případ plný vražd a nebezpečí... (oficiálny text distribútora)

type_B

Moc pěkný film. Kriminální béčko podle střihu americké drsné školy. (Hlavně je tak stylizován hlavní hrdina.) Na Raymonda Chandlera to sice nemá, Čínské čtvrti se nepřibližuje ani náhodou, ale stejně stojí za koukání. Moc se mi líbily venkovní scenérie, auta i interiéry. Móda šedesátých let je super. K tomu nesmím zapomenout jazzem říznutou hudbu a krásné herečky. Tento film není noir - je založen spíše na humoru, a proto je lehčí se na něj dívat. Na rozdíl od klasických románů Chandlera a Hammeta nekončí deziluzivně - přibližuje se spíš "americkému" happyendu. Syžetově i tematicky tak jde o zjednodušení daných vzorů. Je to prostě béčkový film s přímočarou akcí. ()

blackJag

Obstojná detektivní klasika s hláškujícím pohodářem Tony Romem Franka Sinatry, kterému role padne jak ušitá, s nezbytnou kráskou po svém boku (tentokrát v podání mladé Raquel Welchové). Hned při své prvním výstupu u bazénu potěší Raquel oko každého zdravého muže, aby následně strhávala pozornost (v negativním smyslu) obludně vystupňovanými účesy. 65% ()

andrii

Nalehko, vystavená na o(b)div korálů, planktonu. Těžko ji dostat na udici, ze dna. Slečna Vodičková, mokrá Evička bez trička, aneb další džob pro našeho modroočka, s proklatě suchým humorem, který vytáhne z rákosí. Pokárá, kdo kosí, zanechává za sebou mokvající, dlouhé řasy... Borůvkový baryton z hausbótu zabere i na ni, krásku z bazénu, miss bikini. Rybář div z charakterových bažin. Tleskají mu vlny. Zažene ji do podpalubí. Zlehka. Na velké divy. Užene ji na bermudy. Unese, notabene na Bermudy. ()

Jara.Cimrman.jr

Krimi, ve které až tak moc nejde o detektivní zápletku, obvykle zabije hned v zárodku své naděje na úspěch, ale tentokrát je to jiné. Alespoň u mne, protože já jsem velkým fandou cynicky hláškujících detektivů a tím Tony Rome rozhodně je. A když mu při vyšetřování sekunduje hustá kštice neuvěřitelně krásné Raquel Welch, tak mi k naprosté spokojenosti chybí opravdu jen ten příběh zaměstnávající mozkové závity. ()

Martin741

Franka Synatru moc nemusim /uz notoricky su zname jeho angazman s mafiou/ , ale tu bol vynimocne dobry, mozno hlavne pre reziu talentovaneho neznameho Gordona Dougalsa /Fort Dobbs 1958, Yellowstone kelly 1959/. Zacina sa to dobre - zenska bola vhodena do mora aj s betonom okolo noh - neviem presne odborny nazov, vypadlo mi to, no. Vysetrovania sa ujma Frank Sinatra, ktory sa zhostil roly detektiva velmi dobre. Natocene je to dobre, fajne starsie auta, exteriery na urovni, kulisy konecne namakane. Dialogy do pohody, tak kvalitne rozhovory som uz dlho nepocul. Okrem Sinatru tu hrala aj perfektna Raquel Welch /Tri musketyri, Zvire 1977/ - zvysnych hercov som uz potom nepoznal. Musim pozriet, kto to bol a o koho ide. nemusim velmi detektivky premiesane s komediou - mam rad drsne spinave tvrde detektivky kde sa nemilosrdne potiera zlo - a na smiech proste ani nepomyslim. Preto nebude 5 spuntov . 77 % ()