Proč si špinit ruce, když to za pár dolarů může vyřídit Tony Rome! Frank Sinatra jako soukromý detektiv s neodolatelnou jiskrou v oku na stopě ukradené diamantové brože, kvůli níž se zabíjí... Legendární Frank Sinatra se představil jako hédonický detektiv ze slunného Miami ve dvou neonoirových snímcích na motivy stylových detektivek Marvina Alberta. První nesl název podle titulního hrdiny Tony Rome (1967), o rok později následovalo volné pokračování s výstižným názvem Žena v betonu (1968). Charismatický Tony Rome vede pohodový život starého mládence, který spokojeně přežívá na lodi a přivydělává si jako soukromý detektiv, který za pár dolarů dokáže vyřešit téměř každý problém. Vyhlášený sázkař a milovník žen dluží laskavost svému bývalému partnerovi, který ho povolá do akce na zdánlivě jednoduchý úkol. Za dvě stě dolarů má z pochybného hotelu odvézt zpátky domů opilou mladou dívku Dianu, která je dcerou místního vlivného developera Rudyho Kostermana. Vzápětí se ukáže, že Dianě během divoké noci zmizela diamantová brož. Tony dostává za úkol luxusní brož vypátrat, čímž se zaplete do rodinné hry plné podrazů, kamufláží a vražd. (Česká televize)

andrii

Nikdy netone v tónech  zámožných, v sinavých vrstvách makových panenek a flamendrů. Jeho frajerský frak, fórky, co mají Filipa, neurazí harperovskou manýrou. Charakter netrpí frakturou. Připraven zaměřit se na moře kontaktů, modř(iny) ve štířím rezortu. Bohatý koktejl záludně zalidněných meandrů, s harpunou k osudu. Kajutu prázdných flakonů dam. ()

PTuranyi

Tony Rome je drsný chlapík a hoci úvodná pieseň ho predstavuje ako lámača sŕdc a krásne ženy sa okolo neho točia, je lepší detektív ako zvodca. V prevedení charizmatického Franka Sinatru je však príliš zábavný na noirového hrdinu, ale drsná maska a vtipné hlášky mu pristanú. Produkcia je dobrá, takže dej rýchlo odsýpa a divák sa nemá čas nudiť. Keby trocha popracovali na atmosfére mohol z toho byť dokonca thriller, ale so by sa možno stratilo čaro Frankovo švihácke čaro. Takto to je celkom dobrá detektívka, so zábavným hrdinom. 70% ()

StaryMech

Phil Marlowe se převtělil do jistého Tonyho Romea, aniž ztratil na vtipu ; hraje ho Sinatra, a vůbec ne špatně, floridské slunce zahnalo chmury černofilmu, děvčata se předvádějí v bikinách a v úloze vysloužilého boxera Packyho je k spatření Rocky Graziano, Stallonovi nevalně podobný. Slušná nenáročná zábava, na rozdíl od výrazně slabšího pokračování s chandlerovským názvem "Dáma v cementu" a odstrašující úvodní písničkou Nancy S. ()

Stejšn

Nic k zapamatování. Žádná výrazná scéna, žádná výrazná tvář, zápletka nijaká, scénář uzývaný. Dokonce ani název filmu si po týdnu už nebudu pamatovat. Nikdy jsem nepochopil filmovou popularitu Franka Sinatry - tuctové herectví, nijaký zjev. Asi prostě průvodní jev jeho pěvecké kariéry. Co se mi na filmu líbí je vizuál amerických 60. let, což ale není zásluha filmu jako takového. ()

monolog

Tohle je přesně ten typ detektivky, kterej mám rád. Hlavní hrdina je mužný a čestný chlapík od rány, ale umí v tom chodit. Není to žádnej lev salónů ani největší eso pod sluncem, jeho vyšetřovací metody jsou silně deduktivní, přesto ale mnohdy taky schytá nějakou tu na šišku, což však bere sportovně a s humorem. Případ zavede Romea do prohnilé zbohatlické rodiny, jejíž tajemství postupně odkrývá. V první polovině je to skvělá zábava, ale dál už je silně znát, že tvůrci vaří z vody a neškodilo by o asi deset minut prostříhat. Tony skoro celej film perlí jeden cynickej názor za druhým, dost často humornej. Vlastně jsem měl při koukání takovej pocit domáckosti, jako kdybych to už někdy viděl nebo četl. Je to totiž hodně podobný Philu Marloweovi, tedy v jeho pozdějších dílech. Atmosféra a podobně. Protentokrát písničku nenazpíval Frankie, ale jeho dceruška Nancy a musím říct, že i ona umí. Herecký výkony jsou většinou kvalitní a přesvědčivý. Frankie sice už přestal s výběrem náročných rolí, ale stárnoucí soukromý očko mu jde docela věřit. Podtrženo sečteno, film je někde těsně nad průměrem, ale milovníky starých kriminálek určitě potěší. Mimochodem, snímek se dočkal o něco lepšího pokračování Žena v moři. ()